Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Антон С. - специалист
Чудя се, защо са отсвирили колегата. Не е ли по-добре да има доволни ползватели? Ако е нещо, което се заплаща допълнително, някак си ще разбера. Ама не ми звучи така. И дано да не е. Има логика разпознаването да е свързано с т на димните. Чудя се, какво е толкова тайно, че да се молим на Натурела като софтуерно поддържаща или на Грейко като хардуерно отговорна... Не е ли по-добре да знаем особеностите?!? Лазаре, ако си наясно, кажи моля те! За всички ни ще е от полза :)

И разбира се , ако има нова версия на софтуера, която е по-подходяща за управление на отоплителните ни съорежения, тук е мястото, къдетото Трябва да бъде споделена. Мнението е мое и не ангажирам никого с него :wink:
LazarGanev - "Велик майстор"
Не е работа нито на Натурела, нито на Грейко, нито на ползвателя да следи версията на софруера, да преинсталира, защото след това трябва да се направят наново горивни настройки, а си има особености за различните версии. Всички имат интерес клиентът да е доволен, затова сервизът трябва да си върши работата. Ако дистрибуторът (сервизната фирма) го вълнуват само продажбите и няма време за сервизиране и поддържане на вече продаденото, то производителят може да му спре кранчето (доставките), за да има повече време за сервиз! Първото изискване при избор на дистрибутор е да има ресурса да поддържа продадените съоръжения! Ако беше целта само продажби, нямаше да изграждат дистрибуторска мрежа, а щяха да си ги продават те, като други марки, да не споменавам. Не е решение Грейко или Натурела да обучават ползвателите да сменят софтуер и да правят горивни настройки - ако 5% се справят, 95% няма да успеят (съдя по моите клиенти), така че е само губене на време. Ако не сте доволни от сервизирането, ако сервизът няма време да ви обърне внимание - търсете Грейко за съдействие.
filmatoplo - майстор
Защо се бавят доставките ,пик на сезона ли.
gopeto87 - напреднал
Здравейте , колеги !
Един бърз въпрос. Живея на първи етаж в панелка от 7 етажа. Комина само аз го ползвам . Когато задуха вятър обаче си връща през комина миреше на сажди и общо взето както комина дърпа и от време на време духа обратно . Въпроса ми е , това като цяло проблем ли е за работата на камината , има ли някаква опасност и може ли да се направи нещо . Като цяло комина отгоре е с шапка , оградил съм го от две страни да му пазят завет , а може би трябва по- хубаво да го обкрайча с ламарини ?
LazarGanev - "Велик майстор"
Явно включването ти в комина е неправилно
gopeto87 - напреднал
съб сеп 18, 2021 5:59 pmLazarGanev написа:
Явно включването ти в комина е неправилно
Еми то като цяло от самата розетка като махна мойте димоотводи си духа и връща . А комина си е един , няма друг който да го ползва и както дърпа хубаво, така и от време на време духа от него и затова и често в хола миреше на сажди . Камината се намира точно под розетката , димоотводите са 2 метра вертикал . Като цяло това оказва ли влияние на горивният процес и има ли опасност. Друго - когато камината не работи и духа през комина , често се чува цъкане от камината , все едно някакъв датчик отчита полъха ?
slaviyakov - специалист
съб сеп 18, 2021 9:53 pmgopeto87 написа:
съб сеп 18, 2021 5:59 pmLazarGanev написа:
Явно включването ти в комина е неправилно
Друго - когато камината не работи и духа през комина , често се чува цъкане от камината , все едно някакъв датчик отчита полъха ?
Това цъкане е от вакуум сензора, няма повод за притеснение
LazarGanev - "Велик майстор"
съб сеп 18, 2021 9:53 pmgopeto87 написа:
А комина си е един , няма друг който да го ползва
Няма как да е един - има широк прав отвор от горе до долу и ти си включен явно там, а трябва ето така:

Прикачен файл

Комин.jpg
Комин.jpg (33.8 KиБ) Видяна 682 пъти
gopeto87 - напреднал
съб сеп 18, 2021 11:55 pmLazarGanev написа:
съб сеп 18, 2021 9:53 pmgopeto87 написа:
А комина си е един , няма друг който да го ползва
Няма как да е един - има широк прав отвор от горе до долу и ти си включен явно там, а трябва ето така:
Точно такава е схемата и на нашият комин. Аз съм включен правилно във второто сечение, но пак си духа. Долу в мазето ревизията си е затворена. Миналата година така се запалиха димоотводите, че направо си вдигна над 250 градуса , нераждавейките смениха цвета . И си мисля, че и това обръщане на въздуха е оказало влияние . Другото си е ,че и пелетите явно бая зацапват тръбите.Сега ги чиста всеки месец и си има нагар. Моето сечение от комина няма как да го почиствам , само се почиства от горе главният. Но това че и духа от комина си мирише често на сажди в хола , когато камина не работи .
@LazarGanev , знаете ли дали моят комин слиза до долу на апартамента. Смисъл в мазето си е само главният комин. Сега съм вързан горе в стаята на розетката. Но ми се искаше да се вържа долу директно зад камината. Като бръкна с ръката през комина надолу има натрупана пепел или нещо друго и немога да разбера дали е дупка.
шоп - майстор
нед сеп 19, 2021 2:16 pmgopeto87 написа:
Като бръкна с ръката през комина надолу има натрупана пепел или нещо друго и немога да разбера дали е дупка.
Нямате ли ревизия долу?
Като се напълни с пепел и сажди до розетката как ще чистите?

Тема "Пелетна камина Грейко" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: