Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Антон С. - специалист
пет окт 15, 2021 10:43 pmJoro.gushterov написа:
Здравейте и от мен,

Прочетох цялата тема и като гледам повечето как се хвалят с разход от по 500 грама на час, чак почвам да се чудя дали не съм се прецакал нещо хх.

Вярно, че моята система в момента е отворен тип, но имам 5 радиатора, единия, от коитое малък, но все пак е радиатор и 1 конвектор ( който утре ще махна ), таа какво ли не изпробвах като настройки от всичко споделено и под 1.8 кг на час нема шанс да падна. Оня ден свалих до 1 кг с 300 мъки, но при Т на водата 53 градуса при зададени 60. Сега съм я направил на 73 градуса като реално държи 66-68 и няма смъкване под 1.8кг на час. Разделил съм порциите и цикъла на р2 и р3, усилил съм леко вентилатора и няма падане на разхода. Утре ще я преправям на затворен тип и ще махна конвектора та да видим какво ще покаже..., но започвам да си мисля и че няма как да стане...хем да е топло хем да не харчи, което пък ме връща на разходите от по 0.5кг на час...

За протокола къщата е с външна изолация и сменена дограма, топля около 90 квадрата, радиаторите нямат термоглави, но са притворени на половина през цялото време. В момента Т в стаята е 26°. Та ше видим какво ще излезе.

Поздрави на всички :rock:
26 ли каза :) Е ти колко искаш да харчи? Бързо се учиш явно. Правилно си разделил порциите. Видимо си чел темата. Как ти звучи да намалиш желаната Т на водата?
ivanovhr - специалист
Термоглави ако сложиш няма да сбъркаш.
500 грама на час мога да докарам ако печката гори 12 часа и 12 не.
Ама и тея 26 градуса за мен си е горещичко.
filmatoplo - майстор
Кой фабрично ги прави тези цикли 50 секунди ,и бам 12 секунди порция ,питам аз .
Joro.gushterov - помощник
съб окт 16, 2021 1:02 amАнтон С. написа:
26 ли каза :) Е ти колко искаш да харчи? Бързо се учиш явно. Правилно си разделил порциите. Видимо си чел темата. Как ти звучи да намалиш желаната Т на водата?
От днес вече съм с термоглави и преработих системата от отворен тип на затворен, разлика има огромна. Честно казано много, много не ми се ще да намалям Т на водата, защото с намаленото Т отнема значително по - дълго време да се затопли помещението. Виждам смисъл, ако горя камината 24 часа, но към тоя момент не се налага, все пак още е топло.
Ще видим като застудее какво ще се получи.. :supz:
Последна промяна от Joro.gushterov на съб окт 16, 2021 9:37 pm, променено общо 1 път.
Joro.gushterov - помощник
съб окт 16, 2021 8:59 amivanovhr написа:
Термоглави ако сложиш няма да сбъркаш.
500 грама на час мога да докарам ако печката гори 12 часа и 12 не.
Ама и тея 26 градуса за мен си е горещичко.
Е горещо е не отричам, но без термоглави, толкоз. Ако сваля темп на водата, камината минава бързо в режим р1, изстива водата и после пак рязко р3. Сега с термоглавите вече е друга бира, а и системата ми е затворена вече. Аз за момента горя сутрин 3 часа и следобед 6 часа - общо 9 часа за денонощие, но и все още не е толкова студено... :-D
Joro.gushterov - помощник
съб окт 16, 2021 9:04 pmfilmatoplo написа:
Кой фабрично ги прави тези цикли 50 секунди ,и бам 12 секунди порция ,питам аз .
Инсталатора дойде, без да мери нищо, сложи 2 чувала пелети, направи шнека 12.4, направи р3 12.4 50 сек., р2 8, 50, р1 4, 40 , запалихме и толкоз...
Антон С. - специалист
съб окт 16, 2021 9:35 pmJoro.gushterov написа:
съб окт 16, 2021 8:59 amivanovhr написа:
Термоглави ако сложиш няма да сбъркаш.
500 грама на час мога да докарам ако печката гори 12 часа и 12 не.
Ама и тея 26 градуса за мен си е горещичко.
Е горещо е не отричам, но без термоглави, толкоз. Ако сваля темп на водата, камината минава бързо в режим р1, изстива водата и после пак рязко р3. Сега с термоглавите вече е друга бира, а и системата ми е затворена вече. Аз за момента горя сутрин 3 часа и следобед 6 часа - общо 9 часа за денонощие, но и все още не е толкова студено... :-D
И колко гори сега на час? Когато гори, разбира се. Какво топлиш? Дай малко подробности. Кубатура, изолация, къща, апартамент?
Р.Р. Сега видях подробностите. Много е за 90 изолирани квадрата.
Последна промяна от Антон С. на нед окт 17, 2021 12:21 am, променено общо 1 път.
Антон С. - специалист
съб окт 16, 2021 9:31 pmJoro.gushterov написа:
съб окт 16, 2021 1:02 amАнтон С. написа:
26 ли каза :) Е ти колко искаш да харчи? Бързо се учиш явно. Правилно си разделил порциите. Видимо си чел темата. Как ти звучи да намалиш желаната Т на водата?
От днес вече съм с термоглави и преработих системата от отворен тип на затворен, разлика има огромна. Честно казано много, много не ми се ще да намалям Т на водата, защото с намаленото Т отнема значително по - дълго време да се затопли помещението. Виждам смисъл, ако горя камината 24 часа, но към тоя момент не се налага, все пак още е топло.
Ще видим като застудее какво ще се получи.. :supz:
Донякъде си прав. Камината гори, колкото отдава - искаш топло, гори. Разходът ти е нормален, ако топлиш около 200 квадрата с изолация или 100 без. С термоглавите ще падне. Ето ти пример за 200 м2, с изолация и на няколко ката. Не може с 500 грама, дори да гори 24 часа.

Прикачен файл

Screenshot_20211016-234546.jpg

Прикачен файл

Screenshot_20211016-234530.jpg
filmatoplo - майстор
Скоро разказвам на един от дистрибуторите на Грейко какво правя при пуск на камина - гледаше ме странно ,тоест някой неща ги чуваше за първи път .На два пъти се наложи да реагира гаранционно ,ха ха ха ,ако не бях аз много щеше да мръзнат хората с камината .Така ,че Гущеров с тези 12 на 50 дано вс да е ок .
Joro.gushterov - помощник
нед окт 17, 2021 8:19 amfilmatoplo написа:
Скоро разказвам на един от дистрибуторите на Грейко какво правя при пуск на камина - гледаше ме странно ,тоест някой неща ги чуваше за първи път .На два пъти се наложи да реагира гаранционно ,ха ха ха ,ако не бях аз много щеше да мръзнат хората с камината .Така ,че Гущеров с тези 12 на 50 дано вс да е ок .
Аз не съм с 12 на 50, още от вечерта след като си тръгна инсталатора ;) .
Споделих просто какво ми въведоха като "настройка" за моите пелети.

Тема "Пелетна камина Грейко" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: