Най - вълнуващия въпрос зимно време.
andy_forresite - майстор
Сега предстои да разбереш, че след като си имаш термоглави няма никакъв смисъл да задаваш ниска температура на водата. Камината вече е просто един резервоар за гореща водичка, от който всеки радиатор си взима докато стопли помещението в което е. Образно казано при 65-70 градуса в камината радиаторите пият от капкомер, а при 50 градуса направо от извора. За камината е по-добре да гори на по-висока температура. Още не вярваш, но ще го видиш в движение :)
С това горене на къси пасове е трудно, да не кажа невъзможно, да постигнеш заветният килограм на час и надолу. Ще го постигаш при по-дълго горене. Нещо по-дълго от 3 часа например. Но и това ще го видиш сам.
kala_ad - помощник
Здравейте, имам няколко въпроса, надявам се да са точни и конкретни.
Става въпрос за настройките.
Порцията е времето което върти шнека?
Цикъла е времето между пускането на шнека? Дали е така или бъркам?
Цикъла ако е зададен на 50, това на колко секунди се равнява?
Интересувам се на букови пилети какви настройки да вкарам ( ако някой гори такива да ми каже неговите)
Печката е 16 киловата.имам 4 димоотводни тръби с 2 кривула, не се ползва комин директно излиза последния димоотвод на вънка.
В момента карам с настройката за чам. Обаче за 8 часа кошничката е доста напълнена. Явно няма пълно изгаряне и ако гори повече време ще почнат да падат в съндъчето.
Благодаря предварително на всеки който ми помогне.
Mcl - специалист
Да попитам инсталаторите, има ли нов софтуер който да ограничава възможностите за настройки. В смисъл такъв за новите изисквания за температурата на водата от помпата и температура на системата.
auubau - напреднал
Има такъв и най-хубавото в него е разпознаването на огъня, чрез което се щади запалката и по-бързо се влиза в нормален режим на горене. За съжаление не можах да се сдобия с него, нито Натурела, нито дистрибутора ми помогнаха, а директно към Грейко не се обърнах, защото не искам да създавам на дистрибутора негативни взаимоотношения с Грейко.
andy_forresite - майстор
нед окт 24, 2021 8:12 pmkala_ad написа:
Порцията е времето което върти шнека?
Да.
нед окт 24, 2021 8:12 pmkala_ad написа:
Цикъла е времето между пускането на шнека?
Да.
нед окт 24, 2021 8:12 pmkala_ad написа:
Цикъла ако е зададен на 50, това на колко секунди се равнява?
На толкова - на 50 секунди се равнява. Означава, че през 50 секунди ще се зарежда гориво. Горивоподаващият шнек качва пелети за задането време (порция), спира да се върти, изминават 50 секунди и отново качва пелети за зададеното време.

По останалата част от твоето питане:
Или подаването на пелети е много, или въздухът е малко при това положение. Някои пелети трупат твърди остатъци след себе си и никакви настройки не отстраняват напълно това явление. От всички видове дървесни пелети при букови съм имал най-големи затруднения как да направя така, че да не оставят буци и шлаки. Само че не съм имал такава камина, а имам предвид пелетен котел с горелка от друг производител. Пробвал съм над 10 вида дървесни и с някои има бучки, други оставят светлосин цвят на пепелта ... въобще качеството им беше много различно. А съм попадал и на чудесни - едни иглолистни. Бяха много аромантни, запалваха лесно, разгаряха се бързо, топлеха много добре и никакви проблеми не е имало. Когато се пресоват стърготините при нужната влага, когато материалът е еднороден, няма кора, пепел и пясък, стават хубави пелети и проблеми с горенето им няма.
Антон С. - специалист
ср окт 27, 2021 10:34 amandy_forresite написа:
А съм попадал и на чудесни - едни иглолистни. Бяха много аромантни, запалваха лесно, разгаряха се бързо, топлеха много добре и никакви проблеми не е имало. Когато се пресоват стърготините при нужната влага, когато материалът е еднороден, няма кора, пепел и пясък, стават хубави пелети и проблеми с горенето им няма.
Ей такива ароматни иглолистни горя 3та година. Песен са. Само дет много скъпи станаха пущините :(
filmatoplo - майстор
Поръчах си една за кеф ,ама колко ли ще чакам :? :lol:
Антон С. - специалист
вт ное 02, 2021 7:57 pmfilmatoplo написа:
Поръчах си една за кеф ,ама колко ли ще чакам :? :lol:
Колкото и да чакаш, ще си заслужава. И аз я чаках :) Но е желязна!
Mcl - специалист
Аз пък термопомпа си поръчах, нещо тия цени не ми харесват на пелетите.
LazarGanev - "Велик майстор"
вт ное 02, 2021 8:39 pmАнтон С. написа:
вт ное 02, 2021 7:57 pmfilmatoplo написа:
Поръчах си една за кеф ,ама колко ли ще чакам :? :lol:
Колкото и да чакаш, ще си заслужава. И аз я чаках :) Но е желязна!
Бижу Елеганс има свободно, за три дни поръчката е изпълнена

Прикачен файл

Bijou Elegance.jpg

Тема "Пелетна камина Грейко" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: