Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Ndp007 - специалист
И преди съм писал по въпроса но не намирам отговор. Как да си смажа редуктор на шнека без да го свалям? Има ли технологичен отвор или нещо подобно? Може ли да се смаже с течна грес? Ако се наложи сваляне има ли уловки или е лесно? Извинява се ако имам правописни грешки ама едно време магарето ми изяде буквар.
Уловка е всичко онова, което ти е непознато- значи за теб има.
Лесна работа няма- най лесно е някой друг да я свърши. След като си я свършил, вече е лесно.
Мятай го, пустият шнек и редукторът му!
Jordan.jordanov.86 - помощник
Здравей те
Искам да попитам грейки може ли да се горят слънчогледови пелети
Фитилчо - майстор
Е те слънчогледовте са пак 600 лева - демек цената е същата като ана истинските

А1 време какви пелети имаше :lol:
S7oyangeorgiev - напреднал
Пичове, направо ще полудея с тая камина “Грейко бижу 16Kw. Миналия сезон не спираше да ми пълни кошницата с пепел, смениха ми кошницата но не се оправи. Викам си добре, може да е от пелетите - бях с широколистни. Тая година смених пелетите на иглолистни, викам да опитам и за около 24 часа, при палене ма камината около 7-8 пъти за цялото време пак е задържала пепелта в кошницата. :? :| Един колега ми каза да сложа кошница за 10Kw камина на моята 16Kw и можело да се оправи проблема. Някой може ли да ми обясни по какъв начин по малката кошница ще оправи проблема и има ли вариант да го оправи изобщо :? :? :?
Не е проблемът в размера на кошницата.
Пепел от чам, ми звучи като богохулство. От 15 чувала изхвърлих 2 шепи, а ти за ден, което едва ли е повече от 15кг!!!
Дори настройките не мога да обвиня.
Чудото вероятно се крие в способността на хората да си образуват проблеми.

Пепел, след добро изгаряне, се дължи на качествата (свойства) на горивото. Не е задължително качеството да е с отрицателен знак.
Чамови пелети не правят големи количества пепел.

Не е задължително да ми викаш Пич.
S7oyangeorgiev - напреднал
Със сигурност проблема не е в моята способност да си образувам проблеми. Проблема ми идва, когато камината ми изпише грешка в паленето, отворя вратата и кошницата е пълна с пепел, запалката се е опитала да запали новите пелети но не е успяла, понеже те са паднали върху пълна кошница с пепел. Просто попитах, дали ако сложа кошница от 10kw ще промени нещо. Започвам втори сезон да чистя пепел от кошницата и не мога да си обясня от какво е! Извинявай, ако съм те обидил с нещо или с въпроса си. Просто не разбирам и търся насоки от хора, които разбират!
Естествено, че не си ме обидил- няма как, след като ти задаваш въпрос.
С по малка кошница ще се влоши положението, относно пепелта.
Погледни в менюто опцията "почистване"! Поне от година не съм преглеждал менюто на камината, а на горелката от повече. Игнорирам ги, след газификацията, както и самата газификация. След повишаването на цените, нормално е да съм загубил темпо и нещо да ми убягва.
Наистина ли има пепеляви чамови, че на ден да задръстват?
Така правят слънчогледовите.
bajslav - помощник
Здравейте!Имам камина грейко 10кv.Тази година ми е първа с нея...Наблюдавам я,но вчера се загледах в кошничката(потата).Вадих я да я почистя и като я слагах на мястото ѝ за да прилепне от долу,трябва да я натисна малко навътре,за да влезе запалката в дупката...но е нужно да вдигна малко предния край за да влезе,защото запалката идва малко нагоре.А като си влезе на мястото горния край на дупката ляга върху запалката и по този начин кошницата опира в запалката,а от там потата остава малко по-нагоре от повърхността върху която трябва да прилепне и се получава около 2мм разстояние,през което,си мисля,че излиза въздух от духането на вентилатора...Та въпросът ми е:дали може по някакъв начин запалката да се смъкне с 2-3мм надолу..?или трябва да се изпили дупката на кошницата малко нагоре?Ако направя второто,дали няма да окаже някакво влияние на горенето.Дано да има някакъв начин запалката да се мръдне надолу..Очаквам от вас да дадете някакви съвети..! :?

Тема "Пелетна камина Грейко" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: