Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Mcl - специалист
нед мар 21, 2021 9:34 amivanovhr написа:
Снимах, но снимката е голяма и не иска да се качи.
Имам една такава шпилка, но тя минава през редуктора и е от страната на голямата платка, а не от към вентилатора.
https://photos.app.goo.gl/F1S6eVc1rxuk4j249
Ами най-добре пусни камината и наблюдавай, там около мотора някъде. И ще чуеш и видиш къде е проблема.
Прикачен файл:
Screenshot_2021-03-21-10-28-33-407_com.google.android.apps.photos~2.jpg
Гледай там дали не се удри.
ivanovhr - специалист
Гледах, слушах пука като кога равиеаш стегнат болт. Няма де лежа цял ден в печката баси една неделя почивам. Утре ще го видят.

Не това не мърда пукането си е вътре
https://photos.app.goo.gl/32XLGXRyyMU6VDW56
pavel_baltiev@abv.bg - помощник
Ето това успях да снимам
pavel_baltiev@abv.bg - помощник
Прикачен файл:
IMG_20210321_112315.png
IMG_20210321_112315.png (158.28 KиБ) Видяна 1235 пъти
нед мар 21, 2021 11:16 ampavel_baltiev@abv.bg написа:
Това еIMG_20210321_110032.jpg
filmatoplo - майстор
Това горната част на шнека ли е ,в какво лагерува ,втулка ли има ,ако да от какъв материал.Какво е остъргало оста.
pavel_baltiev@abv.bg - помощник
нед мар 21, 2021 11:40 amfilmatoplo написа:
Това горната част на шнека ли е ,в какво лагерува ,втулка ли има ,ако да от какъв материал.Какво е остъргало оста.
Да това е в горният край на шнека.Обикновено желязо до колкото разбрах . Дължината на шнека е подпирал челно.(Втулката) е станала на елипса.Равносметката един редуктор и шнек повече и втори редуктор на път.Инересното е че не се и предлага като резерва .Търсиш си стругар и ти го прави по-добре от оригинала.Ако някой има нужда за допълнителна информация съм насреща.0896572727.
П.С това нещо с пукането за, което пишат хората по назад ,ми е познато . Предполагам, проблема е в дължината на шнека и когато се стегне подпира челно.Това е само мое мнение и не ангажирам никого да се съобразява-просто насока.
ivanovhr - специалист
Днес техника свали шнека пак и се оказа, че е спиралата като е напънала е потънала към редуктора.
Сега го е затегнал, като го е отдалечил от редуктора и е запалил камината гори от час и той и жената казват, че пукането го няма.
Бях готов и да сменя шнека ако се наложи.
Та да свършва тази зима, че ще ми свършат пелетите.
пон мар 22, 2021 3:12 pmfilmatoplo написа:
Дано се оправи.
Ми намалете бабите!

Тема "Пелетна камина Грейко" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: