Най - вълнуващия въпрос зимно време.
slaviyakov - специалист
Три сезона я карам на 60-65 градуса вода в режим поддържане и око 70-80 димни никога не съм имал конденз !Два сезона камината гори на затворена тераса без комин директно на вън изкарах димоотвода но първия сезон си беше в хола и пак без проблем. Незнам от какво зависи
N_Nikolov - напреднал
вт ное 30, 2021 8:30 amslaviyakov написа:
Три сезона я карам на 60-65 градуса вода в режим поддържане и око 70-80 димни никога не съм имал конденз ! .. Незнам от какво зависи
Явно зависи много от пелетите. Смених ги и ще пробвам с нови. А, явно и както каза Лазар съм се престарал с вентилатора..

Според моя инсталатор съм я оставял да работи много малко, аз я ползвам с таймери в момента сутрин и вечер по час и половина. Някой друг ползва ли я на таймери, да каже на какви интервали я ползва?
filmatoplo - майстор
Никога не съм виждал конденз ,повечето барникат и свалят та на водата под 60 гр. и пак няма .Само на едно место видях свързали камината директно към водно подово и намалили водата на най ниското възможно ,погледнах в комина инокс ,видях черна пара и мокро.Нямаше стичане надолу явно сварва да се изпарява.
silent - майстор
Не трябва да се прекалява с ниска темп.на димните. В моя случай зидан външен комин при температура на димните под 100 -110 градуса целия комин подгизваше влагата избиваше навън и бе целия мокър все едно дъжд го е валял....така че освен икономията мислете и за комините.... Аз лично се съмнявам проблема да е в пелетите калпави пелети са ми създавали всякакви ядове но подобни течове не...
filmatoplo - майстор
Днес ми пристига каминката,с новото смарт управление ,който не му разбира да си бере гайлето ,аз му се кефя.И то сам си го разгадах ,никой не ми каза паролите .
balchik_bul - специалист
чет дек 02, 2021 3:03 pmfilmatoplo написа:
Днес ми пристига каминката,с новото смарт управление ,който не му разбира да си бере гайлето ,аз му се кефя.И то сам си го разгадах ,никой не ми каза паролите .
Аз още чакам моята. От 8 октомври чакам.
LazarGanev - "Велик майстор"
чет дек 02, 2021 7:53 pmbalchik_bul написа:
Аз още чакам моята. От 8 октомври чакам.
Ако не държиш да е Дизайн, мога те уредя, че ми останаха две десятки
balchik_bul - специалист
чет дек 02, 2021 9:40 pmLazarGanev написа:
чет дек 02, 2021 7:53 pmbalchik_bul написа:
Аз още чакам моята. От 8 октомври чакам.
Ако не държиш да е Дизайн, мога те уредя, че ми останаха две десятки
За мен не е проблем.
Проблема е, че жената избира външния вид.
Но ако ще чакам много за дизайна, може да се навия и на бижу.
Колко още ще чакам?
filmatoplo - майстор
Аз не чаках защото си взех със смарт управление,обаче при доставката се смачкала в горния край малко вратата .Оправих проблема като сложих от моята лична камина вратата ,а аз ще чакам да ми пратят нова. :lol: То да беше само това ,свалям камината пред сградата и като текна от нея една черна течност с цвят на изгоряло масло ,оплеска един нов тротоар .Така са незгодите монтажнически.И не се знае още не е включена ,стискайте палци.
bmahob - майстор
съб дек 04, 2021 9:03 amfilmatoplo написа:
Аз не чаках защото си взех със смарт управление,обаче при доставката се смачкала в горния край малко вратата .Оправих проблема като сложих от моята лична камина вратата ,а аз ще чакам да ми пратят нова. :lol: То да беше само това ,свалям камината пред сградата и като текна от нея една черна течност с цвят на изгоряло масло ,оплеска един нов тротоар .Така са незгодите монтажнически.И не се знае още не е включена ,стискайте палци.
Махна самоделката а?

Тема "Пелетна камина Грейко" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: