• 1
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • 512
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
За настройките питам колегата martolk но всеки може да напише своите ,за обмяна на опит и тъй за насоки ,някой пиочти съвпадат за определени пелети .
martolk - специалист
Настройките съм ги написал доста отдавна. Писал съм и малко по-нагоре какви корекции съм правил на Р1 и поддържане.
m.eit - специалист
bmahob написа:
А как сте със пепелта в пепелника? На колко дни/кг го чистите?
Бижуто на тъщата на моя приятел което работи от 15 септември до сега е изгорила около 300кг пелети клас А2 Мотокар сервиз,чак днес отидохме да я видиме,беше дала грешка отворена врата,да ама не!
От както я пуснахме само е изтупвала пепелника на два три дена,прахосмукачка не си е още купила. :axe: Та толкова пелети може да изгори горе долу, преди да се задръсти и да спре да работи :finga:
Естествено взехме една прахосмукачка изчистихме хубаво през капачките от долу,изтръскахме преди това пружините във димогарните тръби,нулирахме грешката и камината си тръгна без проблем. :weedman:
grants - специалист
Колеги вчера се зачетох в описанието на камината от сайта и видях, че камината е конструирана с един ход на изходящите газове :?: Това вярно ли е или просто картинката е заблуждаваща. От там се вижда че от камерата топлия въздух отива нагоре после слиза надолу в сервизното помещение(дъното) и излиза към комина. В този случай турболаторите са на 100% задължителни, че тея 93.5% ефективност са малко мисията невъзможна :lol:
martolk - специалист
По всяка вероятност картинката е коректна. Фактът, че на най-високата степен (при мен отговаряща грубо на 16,4 kw) поддържа температура на димните газове, веднага след вентилатора, между 84 и 92 градуса е достатъчно красноречив за добро инженерно планиране. Не знам дали има пелетни устройства с два, три или повече ходове, които постигат по-добри резултати.
grants - специалист
Много зависи къде и как се мери тая температура, аз преди на моята достигах минимално към 80гр в модулация, а в момента с новото управление работи на 70гр и към 80-90 на Р3. Така че това е някакъв ориентир, но не много точен. Проблем ще е и когато сервизното помеще се задръсти.
Просто ми стана интересно понеже не съм виждал пелетна камина с 1 ход до момента :)
gnt69 - майстор
Аз два ги виждам. Един нагоре и втори надолу.
martolk - специалист
Термосондата на конкретния модел е разположена на петнайсетина сантиметра от вентилатора. Относно как се мери - като всеки един контактен термодатчик. В покой показва колкото датчика на водната риза, плюс-минус 1 гардус, така че няма вариант да не отчита вярно. Просто е добре измислено. Ревизията се чисти елементарно за 5 минути, след махане на две болчета на ревизионните капачета под вратата.
andy_forresite - майстор
Грантс, да не би твоята камина да е с повече от два хода? Нещо си се объркал, освен фуксът да е горе, а не долу, както е при камините.
Котелът им също може да се похвали със 70 гр. С повече не съм го виждал. С грешката да е 85-90°.
andy_forresite написа:
Грантс, да не би твоята камина да е с повече от два хода? Нещо си се объркал, освен фуксът да е горе, а не долу, както е при камините.
Котелът им също може да се похвали със 70 гр. С повече не съм го виждал. С грешката да е 85-90°.
Анди, човека си има каминката, чете си я и си я гледа. Просто не е знаел как си броят ходовете, ко толкос?
Не бях се интересувал толкова от устройството на камините, ама съм впечатлен от КПДто, което вадят от двата хода. Който има очи, ще разбере как се постига.
Браво на Инжинерити в Грейко! Другите от Г. Оряховица също били добри.
А някои инсталатори, дето биват оплювани под общ знаменател, също имали пръст в разработката на съоражението.
  • 1
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • 512

Тема "Пелетна камина Грейко" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: