Най - вълнуващия въпрос зимно време.
вт яну 12, 2021 7:13 pmfilmatoplo написа:
Трифон психолог :wink: И да върви темата ,защо не фен съм на тези камини,и сериозно питам дали някой е свързвал подово към камина Грейко.Аз ли пак първи.
Да Филме, ти си нашият герой.
Медал или бронежилетка да ти купим, че си на амбразурата!!!
Можеш ли да обясниш- какво е специфичното при подвързване на подово водно отопление, към пелетна камина Грейко Бижу, от двете модификации?
Мен ме интересува за Марели (Golden Fire), та да ползвам челен опит, с по малко поражения.
filmatoplo - майстор
Едва ли някой е свързвал ,то туй е табу с марката ,сакън да не и иде гаранцията .Ако не си признаете аз мога да ви кажа как се държи. :wink:
вт яну 12, 2021 7:49 pmfilmatoplo написа:
Едва ли някой е свързвал ,то туй е табу с марката ,сакън да не и иде гаранцията .Ако не си признаете аз мога да ви кажа как се държи. :wink:
Юнак. Погледни в съседната тема и - Айде, нема нужда!
viewtopic.php?f=10&t=55392&start=130#p1057463
Човека е с няколко мнения, склонен да сподели. Направил си я е Сам, в духът на Форума, без да печели от това.
Ако искам да се топля с подово, камина Грейко само ще ми спести някои несгоди по настройката на самата пелетарка. Подовото изобщо не я касае.
Ако пък съм сербез дистрибутор и монтажник, няма да имам никакви проблеми с Горна.

В момента подавам 41 градуса към радиаторите си и ми е топло. Ако съм с подово, мога да подавам колкото си поискам- контролерът позволява да подавам топлоносител с Т 5 градуса. Какъв е проблемът?
syncho - майстор
Това, че подаваш 41 към инсталацията изобщо не е за хвалене. При пелетен котел с такава температура ще имаш конденз вътре, ама това си е за съвсем друго място.

По темата с печката и подовото - няма абсолютно никакво значение каква е печката. Всяка една може да се свърже към подово при спазване на определени неща, за да се избегне конденз във водната риза, необходим дебит за циркулационната помпа на източника, необходима конкретна температура за подовото, както и всички необходими предпазни мерки по налягане и температура.
ср яну 13, 2021 11:34 amsyncho написа:
Това, че подаваш 41 към инсталацията изобщо не е за хвалене. При пелетен котел с такава температура ще имаш конденз вътре, ама това си е за съвсем друго място.

По темата с печката и подовото - няма абсолютно никакво значение каква е печката. Всяка една може да се свърже към подово при спазване на определени неща, за да се избегне конденз във водната риза, необходим дебит за циркулационната помпа на източника, необходима конкретна температура за подовото, както и всички необходими предпазни мерки по налягане и температура.
Напротив- за хвалене е. Това говори за не особено големи загуби на къщата и че не си запознат с инсталацията ми.
Ей сега ще наснимам и за теб.
https://photos.app.goo.gl/sUgiY5qhhZ9CBSDU6
Специално за инсталаторите ще направя опит и при горене на 41 градуса, за да докажа, че конденза се появява при определени условия.
Поканен си ти, Лазар, Филматопло.......Ще има няколко вида пелети, което косвено ще покаже, че и с камина може да се подава ниска температура на топлоносител, без това да е особено вредно за инсталацията.
Никито също е поканен, че с Лазар имам да ги черпя, както и brassSob, който пък е виновник да имам барекю на Грейко.

Не казвам, че е правилно, а че е възможно. Почти всички, включително и Филматопло, знаем как трябва .
syncho - майстор
ср яну 13, 2021 12:44 pmТрифон П.Трифонов написа:
Напротив- за хвалене е. Това говори за не особено големи загуби на къщата и че не си запознат с инсталацията ми.
Ей сега ще наснимам и за теб.
https://photos.app.goo.gl/sUgiY5qhhZ9CBSDU6
Не, не е за хвалене, дори напротив. И не, не говори изобщо за топлинните загуби, дори няма нищо общо с тях. Достатъчно ми е да знам, че си с пелетен котел, а не да ти познавам цялата инсталация. Ако нямаш трипътник, който да ти понижава температурата, която подаваш към радиаторите, да подаваш 41С от котела е грешно и каквито и експерименти да си правиш с него няма да го направи правилно.

Всеки сам за себе си си преценява как да си ползва (уврежда) уредите, но това не го прави правилно.

Съжалявам, ако "звуча" малко критично, но като прочета глупости не мога да се сдържам. Нищо лично.
LazarGanev - "Велик майстор"
вт яну 12, 2021 7:49 pmfilmatoplo написа:
Едва ли някой е свързвал ,то туй е табу с марката ,сакън да не и иде гаранцията .Ако не си признаете аз мога да ви кажа как се държи. :wink:
Искаш да кажеш директно от камината ли? Това не съм го правил с никоя марка и няма как да го направя, защото не е професионално
syncho - майстор
ср яну 13, 2021 2:10 pmLazarGanev написа:
вт яну 12, 2021 7:49 pmfilmatoplo написа:
Едва ли някой е свързвал ,то туй е табу с марката ,сакън да не и иде гаранцията .Ако не си признаете аз мога да ви кажа как се държи. :wink:
Искаш да кажеш директно от камината ли? Това не съм го правил с никоя марка и няма как да го направя, защото не е професионално
Е, сега поне ще ти каже как се държи :)

Изображение
Mcl - специалист
ср яну 13, 2021 2:20 pmsyncho написа:
ср яну 13, 2021 2:10 pmLazarGanev написа:
вт яну 12, 2021 7:49 pmfilmatoplo написа:
Едва ли някой е свързвал ,то туй е табу с марката ,сакън да не и иде гаранцията .Ако не си признаете аз мога да ви кажа как се държи. :wink:
Искаш да кажеш директно от камината ли? Това не съм го правил с никоя марка и няма как да го направя, защото не е професионално
Е, сега поне ще ти каже как се държи :)

Изображение
Записвам се и аз за отговора. :-D
P.S. Само Virtex пак да не не замете. :-D
ср яну 13, 2021 1:54 pmsyncho написа:

Съжалявам, ако "звуча" малко критично, но като прочета глупости не мога да се сдържам. Нищо лично.
Даже изобщо не звучиш, в случая. Поне да беше разгледал, нямаше да пишеш напразно.
Специално за теб показах и моторвентила, и контролера му, и втората помпа, монтирани връз буфера.
Ма ти си знаеш де, инсталаторе. Глупостите можеше да си ги спестиш.
Не случайно писах, че съм готов за подово.
Така ще го направи и Филматори, както съм го направил преди почти 7 години- как си му е редът. Освен ако не ни финтира де.

Тема "Пелетна камина Грейко" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: