Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
Доста камини ползват метода -шнека да лагерува добре ,а мотора е плаващ .Така не се нуждае от съосие и не се предава натоварване .
ivanovhr - специалист
[/quote]
Виж отзад при мотора на шнека , има едни шпилки сложи си някое гумено маркучле. И при мен ставаше така, и си реших проблема по този начин.
[/quote]

Говориш за двата болта, които хващат шнека към тръбата ли?
Като ги разхлабя няма пукане, но ме притеснява, че пак ще се развият още и да не пуска пелети.
Да подложа шлаух за да не прибере до край това ли е идеята?
:?
Mcl - специалист
Нека са си затегнати просто на тях сложи маркучле или шлаух и няма да пука. И при мен беше така и с това си реших проблема. Пробвай и сподели после.
Mcl - специалист
Прикачен файл:
IMG_20210320_211430.jpg
Ето на този болт и този под него, като се сложи някакво маркучле се обезшумява работата на шнека. Айде халал да му е на инженера на грейко, ама това е последното ноу хау където им давам за без пари. А който иска да не му се зацапва стъклото и там имам система.
jangeloff - специалист
съб мар 20, 2021 9:18 pmMcl написа:
IMG_20210320_211430.jpg
..... Айде халал да му е на инженера на грейко, ама това е последното ноу хау където им давам за без пари. А който иска да не му се зацапва стъклото и там имам система.
Това ноу хау, за инженера на грейко си закъснял, на моята камина купена през февруари 2020 си дойде със силиконови маркучета на болтовете...
Ама сега, като си почнал, не се скъпи, давай лекарство за стъклото ...
pavel_baltiev@abv.bg - помощник
След доста много мъки стигнахме до истината.Втулката в горната част на групата за подаване на пелети е сработена и е станала на елипса Вижда се,че и челно е подпирала.Новия шнек е скъсен с 1-2милиметра.Поразени са както и един шнек ,така и редуктори. Втория , които е сложен при смяната така и първия е на път.Сега работи с оригинала (първия),но и той е вече компрометиран.Имам снимки, но не успявам да ги кача.
ivanovhr - специалист
съб мар 20, 2021 9:18 pmMcl написа:
IMG_20210320_211430.jpg
Ето на този болт и този под него, като се сложи някакво маркучле се обезшумява работата на шнека
При мен такива болтове няма. Жалко, надявах се да спра това новопоявило се пукане.
Явно ще чакам в понеделник техника да гледа и да сменя части няма да мина тънко явно.
Mcl - специалист
нед мар 21, 2021 8:38 amivanovhr написа:
съб мар 20, 2021 9:18 pmMcl написа:
IMG_20210320_211430.jpg
Ето на този болт и този под него, като се сложи някакво маркучле се обезшумява работата на шнека
При мен такива болтове няма. Жалко, надявах се да спра това новопоявило се пукане.
Явно ще чакам в понеделник техника да гледа и да сменя части няма да мина тънко явно.
Я снимай да видя при теб как е.
ivanovhr - специалист
Снимах, но снимката е голяма и не иска да се качи.
Имам една такава шпилка, но тя минава през редуктора и е от страната на голямата платка, а не от към вентилатора.
https://photos.app.goo.gl/F1S6eVc1rxuk4j249

Тема "Пелетна камина Грейко" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: