• 1
  • 84
  • 85
  • 86
  • 87
  • 88
  • 512
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
martolk - специалист
Не знам от къде е разликата, колега. Не съм специалист в областта, а и не познавам добре конструкцията на Алфа плам. Изразявам само впечатления от работата. Да кажа и нещо лошо..., Има едно леко прискърцване в определена позиция на шнека. Като я разглобя за основно чистене ще го сваля и ще наместя пружината и ще го смажа. Заварката беше дръпнала пружината на една страна и го коригирахме в началото, но явно иска още малко.
andy_forresite - майстор
И какво странно има при тези 1.1 киловата да показва 62/67? Без да съм с такава камина, при 7 kw и 61° на водата, температурата в димоотвода е 69°.
Rumen72 - специалист
bmahob написа:
martolk написа:
От марката явно. :Р
Питам за разликата при мене :lol: стига сте се `фалили с тая грейко знаем че е де бест :-D . Макар че на разход го докарва като Алфапламъка :cool:
От топлобменника, в първият случай водата е студена и усвоява повече топлина и температурата на пушека е по ниска, в втория случай водата вътре е гореща и успява да усвои по малко топлина и оттам по висок градус на пушека.
bmahob - майстор
Абсолютно си прав Румене, като се замисля логически, иначе Анди и ти си прав 67гр при 1,1кв..... при мен на първа сега е около 5-6кв и при по ниска т държи 85гр при датчика, при меката връзка отзад не съм мерил ама е на половина сигурно, ако мога да вярвам на инфрачервения терм на лидл
andy_forresite - майстор
Разлика от 15-20 градуса между температурата на водата и в димоотвода е съвсем прилична докато има горене - пламък поне 15-20 см. Не някаква жар. Това показва че имаш Отопление вкъщи. От 9-10 киловата нагоре вече тази разлика расте до 30-35, дори 40 и това е в реда на нещата. Има хора с 55 вода и 150-160 в комина и пак са доволни.
bmahob - майстор
При мене при по хладно държа 65гр на водата , в комина го дава 95-100гр на първа степен
uho - специалист
Колеги,
Имам следната ситуация: при студена камина налагането на водата в системата е 1.6 бар. Като загрее до 58-60 С, налягането се вдига до 2 бара.
Не съм сигурен, но мисля че в началото не вдигаше толкова много налягането.....

Това нормално ли е?
bmahob - майстор
При алфа плама е точно 0,7бара, студена 1,2 като загрее оптимално 1,9 :)
burd - специалист
Че каминката е добра няма спор.
Само да питам- може ли, както да речем камината Виктория Б, в която са в един и същи ценови клас да управлява и бойлер ?
В нета липсва информация, в представителството ми вдигат рамене...
При Викторията пише, че може да следи и потдържа и температура в бойлера, а това си е важно.
За Алфа плам ми отговориха, че може, но трябва да има отделна серпентина до камината, а тя е с 2 извода, както и моята инсталация.
И другото да питам- този контролер, с който е оборудвата аджаба как мога да намеря повече информация за него ? В смисъл- ще ми е първата камина, не ща да си купувам евтини и некачествени работи, а това , което виждам в нета Грейко са читава марка.
  • 1
  • 84
  • 85
  • 86
  • 87
  • 88
  • 512

Тема "Пелетна камина Грейко" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: