Най - вълнуващия въпрос зимно време.
N_Nikolov - напреднал
По въпроса за некачествените пелети. За 4 чувала пелети ужасни отлагания в горивната камера, тази красота излезе от долните ревизии, прокапаха ми кюнците...ужас на ужасите. Чак обмислям да сменям топлоизточника вече, то аз без това се отоплявам с 1.2-1.3 тона на сезон. Не си заслужава ядовете сякаш..

П.П.: Камината работеше на 73-74 градуса на водата с димни 90-95.
Прикачен файл:
received_501246870995327.jpeg
received_501246870995327.jpeg (57.36 KиБ) Видяна 445 пъти
jangeloff - специалист
нед ное 28, 2021 1:41 pmN_Nikolov написа:
По въпроса за некачествените пелети. За 4 чувала пелети ужасни отлагания в горивната камера, тази красота излезе от долните ревизии, прокапаха ми кюнците...
П.П.: Камината работеше на 73-74 градуса на водата с димни 90-95.
Това нещо ми мяза на прокапала камина, с тези градуси, няма шанс за конденз... :?
N_Nikolov - напреднал
нед ное 28, 2021 2:03 pmjangeloff написа:

Това нещо ми мяза на прокапала камина, с тези градуси, няма шанс за конденз... :?
Не губи налягане камината, системата е затворена. За мен е само от пелетите, ще паля с нови тая вечер да видя дали е от това проблема.

ПП: Това е втори сезон на камината, миналия сезон изгорих 1.3 тона пелети. Ако е протекла за толкова ползване ще е голям резил.
Последна промяна от N_Nikolov на нед ное 28, 2021 2:49 pm, променено общо 1 път.
LazarGanev - "Велик майстор"
Много ниска ми се вижда температурата на газовете за тази температура на водата, може би въздухът е много, трябва да се погледнат настройките. Ако си заменил широколистни с иглолистни пелети, трябва да се намали вентилатора
N_Nikolov - напреднал
нед ное 28, 2021 2:47 pmLazarGanev написа:
Много ниска ми се вижда температурата на газовете за тази температура на водата, може би въздухът е много, трябва да се погледнат настройките. Ако си заменил широколистни с иглолистни пелети, трябва да се намали вентилатора
Замених иглолистни с широколистни и надух вентилатора. Датчика за температура го бях почистил лятото, реално показва, димоотвода си го държах с ръка без проблем.
bmahob - майстор
:? Ужас как е станало това чудо, и аз почнах да горя с 70 на водата, не вярвам да е конденз има нещо мътно.....
LazarGanev - "Велик майстор"
нед ное 28, 2021 2:52 pmN_Nikolov написа:
нед ное 28, 2021 2:47 pmLazarGanev написа:
Много ниска ми се вижда температурата на газовете за тази температура на водата, може би въздухът е много, трябва да се погледнат настройките. Ако си заменил широколистни с иглолистни пелети, трябва да се намали вентилатора
Замених иглолистни с широколистни и надух вентилатора. Датчика за температура го бях почистил лятото, реално показва, димоотвода си го държах с ръка без проблем.
Явно си имал голямо желание и си се престарал :) . На трета мощност ли работеше камината?
filmatoplo - майстор
Новото управление е доста добро ,мога даже да кажа по добро.Има си датчик за стаен термостат ,датчика на хол е включен към вентилатора .
N_Nikolov - напреднал
нед ное 28, 2021 5:41 pmLazarGanev написа:

Явно си имал голямо желание и си се престарал :) . На трета мощност ли работеше камината?
Работеше на трета и после на втора, над 72 градуса влизаше и на първа. Първо бях с по-нисъс вентилатор ама след първия чувал гледам кошницата пълна до запалката с пепел..и огъня беше муден. Ама и тогава димните бяха ниски,даже до 90 не стигаха. Усилих вентилатора и направих по-често чистене и уж всичко беше добре ама после почна прокапване между двата вертикални димоотвода, изчаках още малко, прокапа от ревизията на вентилатора..днес отворих и видях тоя Венъм да се крие вътре :-D :-D Пак да отбележа, че това е от 4 чувала само. Сега запалих с миналогодишната марка, която ползвах, след като щателно изчистих камината, и пружините извадих и изчистих. В момента на 65 вода съм с 81 димни и уж 12 кВ мощност. Май да се повиши температурната разлика, докато не натрупа пепел в горната ревизия. Ще потърся инсталатора ми утре.
Антон С. - специалист
нед ное 28, 2021 2:47 pmLazarGanev написа:
Много ниска ми се вижда температурата на газовете за тази температура на водата, може би въздухът е много, трябва да се погледнат настройките. Ако си заменил широколистни с иглолистни пелети, трябва да се намали вентилатора
Защо да са ниски? И при мен са така, когато изчистя горната ревизия. Иначе ги държа на 100-110 докато не започне да се затруднява с паленето.
Прикачен файл:
20211128_184341.jpg

Тема "Пелетна камина Грейко" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: