Най - вълнуващия въпрос зимно време.
martolk - специалист
Разбира се, за по-добро са промените. Въпросът е, могат ли тези промени да бъдат приложени на старите бройки и какво да очакваме като проблеми. От това, което знам, датчика пак си е платина 100, но друг производител (за да е друг тип, трябва да се промени и управлението). Повече ми е любопитно измененията по механизма на шнека.
filmatoplo - майстор
За шнека не знам -честно ,едва ли е космическа промяната ,но пак ще е за добро.Миналата година монтирам 1 камина която клиента сам си купи Голденфайер и на 5 тия ден спира шнека -не съм вчерашен погледнах го и видях че заварките му седят със шлаката -свалих го и го изпилих да не прави съпротивление . :wink: При Грейко не съм имал случай на затягане на шнек .
starsel - специалист
някой знае ли от колко милиметра е изработен водонагревателя на пелетната камина Грейко Бижу
martolk - специалист
Мисля, че е 4 милиметра.
starsel - специалист
нед окт 14, 2018 10:48 ammartolk написа:
Мисля, че е 4 милиметра.
благодаря но едва ли е така викторията е 4мм но тежи 260кг а бижуто 186 сигурно е по тънка и затова по лека
martolk - специалист
Във Виктория има чугунени елементи и чугунена горелка. Вероятно от там идва основната разлика в теглото, но обърни внимание и на мощността. Виктория, мисля че е с 2 киловата повече по документи.
starsel - специалист
не знам дали само това е причината за разликата в теглото нека се изкажат и специалисти които познават камината детайлно ,имам напредвид инсталатори или сервизна поддръжка защо все пак производителя не е споменал от колко мм е водонагревателя а за потребителите това е важно при избора на камина освен тех. данни.
LazarGanev - "Велик майстор"
Котелът Expert е 5мм, не вярвам камината да е 3. Или 5, или минимум 4 ]e e. Ако е толкова определящо, мога да попитам
starsel - специалист
пон окт 15, 2018 7:06 pmLazarGanev написа:
Котелът Expert е 5мм, не вярвам камината да е 3. Или 5, или минимум 4 ]e e. Ако е толкова определящо, мога да попитам
ще съм Ви благодарен ако уточните
n.ganev - майстор
На Виктория декоративните ламарини са два пъти по-дебели от Бижуто. Иначе Бижуто е от 4мм.

Тема "Пелетна камина Грейко" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: