Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Ndp007 - специалист
нед фев 28, 2021 9:06 amtmitko написа:
съб фев 27, 2021 8:32 pmLazarGanev написа:
Не се радвайте много на ниски температури на газовете:
Не се радваме, но при мен е така от пускането на камината. До сега 100 град. на димните не е стигала. Комина дърпа като змей ...ще трябва да му намаля тягата. За този сезон бюджета е изпомпан и ...живот и здраве за другият ще се мисли нещо.
В книжката пише приблизително 118 градуса на димните
pavel_baltiev@abv.bg - помощник
вт мар 02, 2021 6:56 pmLazarGanev написа:
Ще го решат, не се кахъри. Стара ли е камината?
Каминката е на 5сезона.Някакви предположения за проблема? Нашите майстори искат да я взема т в цеха и да я разглобяват основно за да се установи проблема.Мисля че това е доста крайно.
LazarGanev - "Велик майстор"
Питам, защото новите имат каренце между мотор-редуктора и шнека, което поема евентуални несъосия. Ако твоята няма такова каре е добре да сложат.
tmitko - напреднал
вт мар 02, 2021 9:37 pmNdp007 написа:
нед фев 28, 2021 9:06 amtmitko написа:
съб фев 27, 2021 8:32 pmLazarGanev написа:
Не се радвайте много на ниски температури на газовете:
Не се радваме, но при мен е така от пускането на камината. До сега 100 град. на димните не е стигала. Комина дърпа като змей ...ще трябва да му намаля тягата. За този сезон бюджета е изпомпан и ...живот и здраве за другият ще се мисли нещо.
В книжката пише приблизително 118 градуса на димните
В моята книжка пише "температура на изходните газове" <160 град. то и 20 е под. И няма значение какви са параметрите в книжката ...всички те са базисни и за пьрвоначална настройка ... всичко останало е индивидуално за всеки потребител в зависимост от пелети, кумин, регион и т.н. Сигурен сьм, че повече от 60% от потребителите не са на заводските настройки. И не мога да разбера какво толкова пропуска камината с работа на ниски димни газове в топли дни (при мен е от +7 до +20 град.) при положение, че всикко работи нормално.
Ndp007 - специалист
Защо пишат приблизително 116 .160 е доста по отдалечено от116 ,а да кажем 113 което и приблизително 116.Ако ме разбирате.Стандартните настройки на камината на трета скотост са на максимума което говори че ще развие максимална температура на огъня и максимална температура на димните която по книжка трябва да е приблизително 118. Аз и над 4000 съм вдигал но....
ср мар 03, 2021 9:21 pmtmitko написа:
вт мар 02, 2021 9:37 pmNdp007 написа:
нед фев 28, 2021 9:06 amtmitko написа:


Не се радваме, но при мен е така от пускането на камината. До сега 100 град. на димните не е стигала. Комина дърпа като змей ...ще трябва да му намаля тягата. За този сезон бюджета е изпомпан и ...живот и здраве за другият ще се мисли нещо.
В книжката пише приблизително 118 градуса на димните
В моята книжка пише "температура на изходните газове" <160 град. то и 20 е под. И няма значение какви са параметрите в книжката ...всички те са базисни и за пьрвоначална настройка ... всичко останало е индивидуално за всеки потребител в зависимост от пелети, кумин, регион и т.н. Сигурен сьм, че повече от 60% от потребителите не са на заводските настройки. И не мога да разбера какво толкова пропуска камината с работа на ниски димни газове в топли дни (при мен е от +7 до +20 град.) при положение, че всикко работи нормално.
Антон С. - специалист
Недей така колега 007. Лично съм я карал над 130. Издържа, засега :wink: И системата има значение разбира се.
Kalfa10 - специалист
Аз никога не я държа на ниски димни, от 90 до 110 градуса и се отразява най-добре по мои наблюдения и за изгаряне на пелети и за пепелта и нагарите, по сухи са и се почистват по добре.
пон мар 08, 2021 2:55 pmKalfa10 написа:
Как успяваш да ги контролираш?
n.ganev - майстор
pavel_baltiev@abv.bg написа:
Каминката е на 5сезона.
Е тука вече излъга ЯКО! :^o Или аз не съм добре с елементарната математика.
Камината е на пазара от юни 2018г.
Kalfa10 - специалист
пон мар 08, 2021 2:59 pmТрифон П.Трифонов написа:
пон мар 08, 2021 2:55 pmKalfa10 написа:
Как успяваш да ги контролираш?
С настройки разбира се, гледам ревизиите да не са никога затлачени и да работи на по-малък пламък на 2ра и 3та степен, не съм привърженик на поддържането на огън, в крайна сметка 200-300 кила пелети отгоре не е кой знай колко! И ризатата да е 58-60 градуса.

Тема "Пелетна камина Грейко" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: