• 1
  • 85
  • 86
  • 87
  • 88
  • 89
  • 512
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
uho - специалист
LazarGanev написа:
Нормално е
Благодаря!
martolk - специалист
burd написа:
Че каминката е добра няма спор.
Само да питам- може ли, както да речем камината Виктория Б, в която са в един и същи ценови клас да управлява и бойлер ?
В нета липсва информация, в представителството ми вдигат рамене...
При Викторията пише, че може да следи и потдържа и температура в бойлера, а това си е важно.
За Алфа плам ми отговориха, че може, но трябва да има отделна серпентина до камината, а тя е с 2 извода, както и моята инсталация.
И другото да питам- този контролер, с който е оборудвата аджаба как мога да намеря повече информация за него ? В смисъл- ще ми е първата камина, не ща да си купувам евтини и некачествени работи, а това , което виждам в нета Грейко са читава марка.
http://www.naturela-bg.com/bg/product/5 ... n-displei/

Може да управлява бойлер. Има термосонда в комплекта на камината. Останалото е реализация на системата. Аз съм замислил са я направя с ел. задвижка, ама кога и дали ще стигна до там...
burd - специалист
Мерси за инфото. Това ще да ми е каминката наесен. За 90кв няма какво да го мисля. Иначе и аз го мисля с един нормално затворен вентил и помпа.


Ебаси, във форума знаят повече отколкото в магазина... :drinkers: :partyman:
maistora1965 - специалист
burd написа:
Мерси за инфото. Това ще да ми е каминката наесен. За 90кв няма какво да го мисля. Иначе и аз го мисля с един нормално затворен вентил и помпа.


Ебаси, във форума знаят повече отколкото в магазина... :drinkers: :partyman:
То заради този форум Греико си оптимизираха горелката ,Натурела си промениха контролера :lol:
zaid1127 - специалист
Не сте видяли хубаво, затова хвалите камината на Грейко.
Не се заяждам, но ако искате наистина хубава камина разгледайте тази:
http://www.red365.it/en/p311-loto.html
Определено има за какво да се хвали.
Аз я ползвам от един отоплителен сезон. Запознах се и с грейкото, но нямат нищо общо.
andy_forresite - майстор
maistora1965 написа:
То заради този форум Греико си оптимизираха горелката ,Натурела си промениха контролера :lol:
Дописаха описанието на котлите си - добавиха колко литра вода събира. Отделно огромна част от успеха им на пазара се дължи на публикации в този подфорум.
Контролерът продължава да си е леко глуповат. Например продължването на гасенето вследствие загубен пламък, при положение че от силния вентилатор пелетите са се разгорели като за последно, не минава в "горене", ми си продължава да си гаси. За какво гаси?!
Също след успешно загасване с протичане на цялата процедура и веднага след това зареждане за ново запалване, отчита огън още на 7-8-мата секунда от зареждането и почва да разгаря. Какво разгаря? Тази една шепа пелети ще се разгарят ли 180 секунди както е при запълване на цялата горивна скара?! Веднъж ми се случи 4 пъти да се гаси и да запали, неуспешно за се разгаря (щото то няма кво, 50 грама пелети не са 500+) и взех че и дръпнах щепсела да се освести.
martolk - специалист
zaid1127 написа:
Не сте видяли хубаво, затова хвалите камината на Грейко.
Не се заяждам, но ако искате наистина хубава камина разгледайте тази:
http://www.red365.it/en/p311-loto.html
Определено има за какво да се хвали.
Аз я ползвам от един отоплителен сезон. Запознах се и с грейкото, но нямат нищо общо.
Като за близо два пъти по-скъпа, кое и е толкова по-доброто. Сподели, че аз за сефте я виждам тази или така се успокояваш за парите, които си дал? Дори по някаква случайност да е феноменално измислена и изработена, за да си заслужи двойната цена, не ми се вижда адекватно да се сравняват устройства от друг клас. То и модел Х на Мерцедес Бенц е очаквано много по-добър от модел Х на Дачия, но никой не ги поставя под общ знаменател.

ПП: Разглеждайки й дейташийта, контролерът ми се вижда супер допотопен и неудобен. Явно високата цена не идва от него. Да не е от неръждавейка изцяло?!
Последна промяна от martolk на ср мар 21, 2018 1:57 pm, променено общо 1 път.
шоп - майстор
andy_forresite написа:
Дописаха описанието на котлите си - добавиха колко литра вода събира.
Анди, за мен това не е супер важна информация. Още повече строго секретна:-)
Всеки може може с помоща на маркуч, кофа и чешмяна вода да премери.
Мен например повече ме интересуват други параметри, които не се посочват и няма как да се премерят свен ако една камина или котел не се разреже с флекса:-)
Например колко м2 е топлообменника?

Доста хора познавам, които не биха си купили котел или камина ако не знаят теглото му, ходовете и м2 топлообменник. Както и марката стомана на топлообменника. :idea:
andy_forresite - майстор
Теглото го има. И какво ако един полски котел е 385 кг а някой български със същите киловати е 240 и в полския има една ръчна количка огнеопорни тухли :) . Площта на топлообменника е най-добре да се изчисли вместо наивно да се доверяваме на някакви съмнителни числа. Стени метал с водна риза не значат непременно топлообменна площ. Например котел с 2,2 кв м, но някак нарочно производител гордо обявява 3,2 кв м топлобмена площ. Използваната е 2,2 и другото е пълнеж, на който се падат примерно 2% от топлообмена. Само пример.
Площта на грейкото може да се сметне. Ако се включат 4-стени над горелката до (почти) хоризонталната ВР най-отгоре ще се получи голяма площ. Не знам обаче каква част се осъществява отгоре и по тръбите и каква част в останалата площ.
Между другото и кпд не е даден, но и да беше иди го провери :-D
Като дадат едно изделие, в независима специализирана западна лаборатория, като добавят няколко цифри и букви на табелката, отзаде, а също и на етикета, отпреде, те тогава да се чуди човек- озъбен ли е потенциалния клиент или ухилен и щастлив, че е направил ''информиран избор''.
  • 1
  • 85
  • 86
  • 87
  • 88
  • 89
  • 512

Тема "Пелетна камина Грейко" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: