Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
Радвам се ,че има честни хора които да покажат ,че камината и стъклото може да се зацапат за 4-5 чувала гориво .Хем да давам за пример с доказателство че-има такова животно ,хем да се развенчаят митовете -че аз почти не чистя камината щото такива настройки съм и направил :wink: .В края на краищата -това е модернизирано горене на твърдо гориво :wink: в конце отделяться золь :wink:
Последна промяна от filmatoplo на нед дек 15, 2019 7:35 pm, променено общо 2 пъти.
Kalfa10 - специалист
нед дек 15, 2019 6:39 pmТрифон П.Трифонов написа:
нед дек 15, 2019 5:54 pmKalfa10 написа:
Е ти сравняваш кон и кокошка
Не кон и кокошка. Пелетите сравнявам. В камината е възможно изгарянето да е по чисто.
Известен Майстор гори костилки от сливи, в камина. Било много яко.
Е що пък не, те шнековете са им като при горелките, поне нещо различно и нестандартно, с две ръце подкрепям, даже и аз ще пробвам, пък нали ти казах...като даде фира я махам и слагам друга, но засега се справя перфектно за цената си, било то с хубави или кофти пелети щом кошницата за зареждане е чиста след спиране...проблеми няма :wink: !
нед дек 15, 2019 7:35 pmKalfa10 написа:
:wink: !
От няколко поста насам, за тебе не са притеснявам.
За другите ма е грижа, хахааааа.
Kalfa10 - специалист
нед дек 15, 2019 7:44 pmТрифон П.Трифонов написа:
нед дек 15, 2019 7:35 pmKalfa10 написа:
:wink: !
От няколко поста насам, за тебе не са притеснявам.
За другите ма е грижа, хахааааа.
:lol: :lol: :lol: :-D :-D
starsel - специалист
нед дек 15, 2019 5:42 pmKalfa10 написа:
нед дек 15, 2019 5:17 pmшоп написа:
нед дек 15, 2019 10:57 amKalfa10 написа:
Начии от това което видях...и вие ще видите, можеше да отпука още 24 часа ей така от куртоазия, ама и трябва по голям контейнер за пепелта, инженери стягайте се че не ми се чисти на всеки 3 дни :-D
Тези преливащи от прах и пепел снимки в жилищно помещение ли се намират? :idea:
Да,що?Кво те притеснява??Lavor-a смуче яко, после забърсване на ламината с препарат и всичко свети, ако човека си е мизерник може и да е кофти, но вкъщи няма такива...
колега би ли споделил какъв модел е прахосмукачката с която почистваш камината
нед дек 15, 2019 8:52 pmstarsel написа:
нед дек 15, 2019 5:42 pmKalfa10 написа:
...Lavor-a смуче яко...
колега би ли споделил какъв модел е прахосмукачката с която почистваш камината
Не беше трудно.
https://www.onlinemashini.bg/prahosmuka ... y-110/3459
bmahob - майстор
Малко са 4чувала да задръства, поне 6-7 би трябвало ма може би такива пелети си попаднал. Относно мнението на Шопа донякъде съм съгласен, макар и моята да е в дневната, но поне съм прокарал гофре в пода до отвън да не мидиша от въздуха..
Kalfa10 - специалист
Имам една лавор и една мишелен самопочистваща се, от лавора съм по доволен.Моята камина е в много голямо помещение,преходно около 40 квадрата...кислород дал Бог много, за цапането и пепелта съм забелязал че като я набузя повече цапа по малко, а тези дни рядко качва на 3та, но те и пелетите може сега да са афиф, една година ги улучиш за другата ги развалят, има резон, ми толкова от мен, ако съм успял да помогна на някой бива...ако не, живи и здрави!
filmatoplo - майстор
Някой забелязвал ли е следното на камината си , работи на някоя от степените с вентилатор примерно на 34 % и понякога за 3-4 секунди вентилатора отива на 100% и на дисплея се показва едно като знак стоп ,забелязох го на различни камини това ,на едната още при палене .

Тема "Пелетна камина Грейко" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: