Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
Пуснах си камината с новото управление ,добре ,че сме врели и кипели .Трудно е без инструкциите.
brassSob - специалист
Инструкцията за камината ти е изпратена тази сутрин.
filmatoplo - майстор
Благодаря .Остава да се приложи на практика . :)
Последна промяна от filmatoplo на пет окт 08, 2021 7:20 pm, променено общо 1 път.
ivanovhr - специалист
За тоя изкривен шнек някакво предположение?!?
filmatoplo - майстор
Прилича да се отварил доло от фланчето .Ама защо се върти ,ту насам ту натам
maistora1965 - специалист
пет окт 08, 2021 7:18 pmivanovhr написа:
За тоя изкривен шнек някакво предположение?!?
Това плътното в долният краи е водач и спиралата се надява на него и е заварена.Вероятно се е откъснала от заварката.
auubau - напреднал
Спиралата е заварена само в горния край на 2 места. Долният е оставен свободно и спиралата има възможност да се отклонява докато опре в привода на вала (водача). Предполагам като предпазна мярка против заклинване. Шнека в случая е прехвърлил една витка през вала. Да не е имало нещо метално в пелетите? Аз също имах малко борба днес със шнека заради гадно пукане. Има доста несъосности в целия възел.
ivanovhr - специалист
пет окт 08, 2021 7:23 pmfilmatoplo написа:
Прилича да се отварил доло от фланчето .Ама защо се върти ,ту насам ту натам
Връща се обратно от пружинния ефект. Долу и моя е свободен. Прегледани са извадените пелети няма нищо. Шнека е сменен и изпратен на Грейко. Дано си мине по гаранция, че ще е доста кофти ако го наиграят с шнек на нова печка.
filmatoplo - майстор
Пак малко ядове с камина Грейко с новото управление смарт . Вентилатора си работи в меню тест на 100% , обаче когато се пусне камината да стартира и влезе в Продухване и ввнтилатора спира ,и изпищява Аларма с надпис Повреден вентилатор.Някой сблъсквал ли се е с такъв проблем ,и как го е отстранил .
filmatoplo - майстор
Спешно питам ,ама на никой не му се е случвало .Подозирам датчика на Хол ,но не съм сигурен ,и въобще не знам как бих разбрал опитно.Споделете някой от монтажниците занимавали ли сте се с това смарт управление .

Тема "Пелетна камина Грейко" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: