Най - вълнуващия въпрос зимно време.
jangeloff - специалист
нед мар 28, 2021 5:07 pmgopeto87 написа:
.... едно цъкване през определено време ....
Здравей,
Пресостат му викат на туй нещо. Няма повод за притеснения.
bajslav - помощник
Здравейте,разбирачи!Има ли някой от Търново с бижу...?Искам да "чуя" как гори.Да свирка някой болярин... :rolleyes:
съб апр 17, 2021 9:36 pmbajslav написа:
Здравейте,разбирачи!Има ли някой от Търново с бижу...?Искам да "чуя" как гори.Да свирка някой болярин... :rolleyes:
Най добре се разходи до Дряново.
bajslav - помощник
нед апр 18, 2021 7:53 amТрифон П.Трифонов написа:
съб апр 17, 2021 9:36 pmbajslav написа:

Най добре се разходи до Дряново.
Днес мисля да се обадя на Ганев...Нали него имаш предвид...?
нед апр 18, 2021 9:20 ambajslav написа:
нед апр 18, 2021 7:53 amТрифон П.Трифонов написа:
съб апр 17, 2021 9:36 pmbajslav написа:

Най добре се разходи до Дряново.
Днес мисля да се обадя на Ганев...Нали него имаш предвид...?
Няма кой друг, в Дряново.
Здравейте,

Като един тотален лаик, търся мнение от по запознати в тази област. Спрял съм се на Грейко бижу пелетна камина с водна риза 10кв за отопление на жилището ми. Въпроса е дали е подходящ избор за мен и дали ще отоплява ефективно.
Апартамента е с външна, вътрешна изолация и дограма състои се от:
Спалня, която е южна 10м2(23м3) има алуминиев радиатор с 14глидера като един глидер е (8х8х60)
Хол- 17.6м2(42м3) с кухненски бокс-4.5м2(10.2м3) пак южно изложение в хола има 2 радиатора с по 14 глидера в кухнята има един с 11глидера.
Спалня, която е по-студена 10м2(25м3) има 2 малки радиатора с по 5 глидера.
Коридор- 7м2(18м3) няма радиатори там.
Баня и тоалетна в едно помещение,като са символично разделение от завеса :) банята е 2м2(4.7м2), а тоалетната е 2.3м2(5.8), като там има лира,
но мисля да сложа радиатор,защото са студени.Това ще отоплявам с топлоотдаването на водната риза, което е 8.4кв за 54м2(130м3). Ако е достатъчно за
мен да поддържа вътрешна температура 23-24 градуса през деня и 20-тина през ноща след изкарване на зима и опит, може да закача и бойлер.
Пелетната камина ще е обособена в стаичка на терасата, с нейните киловати ще отоплявам остъклена тераса 7,3м2(17,3м3).
Моля за мнение дали съм в час със сметките, които си правя. Благодаря за разбирането.
speka_rs - майстор
пон апр 19, 2021 3:25 pmRobert Noev написа:
Здравейте,

Като един тотален лаик, търся мнение от по запознати в тази област. Спрял съм се на Грейко бижу пелетна камина с водна риза 10кв за отопление на жилището ми. Въпроса е дали е подходящ избор за мен и дали ще отоплява ефективно.
Апартамента е с външна, вътрешна изолация и дограма състои се от:
Спалня, която е южна 10м2(23м3) има алуминиев радиатор с 14глидера като един глидер е (8х8х60)
Хол- 17.6м2(42м3) с кухненски бокс-4.5м2(10.2м3) пак южно изложение в хола има 2 радиатора с по 14 глидера в кухнята има един с 11глидера.
Спалня, която е по-студена 10м2(25м3) има 2 малки радиатора с по 5 глидера.
Коридор- 7м2(18м3) няма радиатори там.
Баня и тоалетна в едно помещение,като са символично разделение от завеса :) банята е 2м2(4.7м2), а тоалетната е 2.3м2(5.8), като там има лира,
но мисля да сложа радиатор,защото са студени.Това ще отоплявам с топлоотдаването на водната риза, което е 8.4кв за 54м2(130м3). Ако е достатъчно за
мен да поддържа вътрешна температура 23-24 градуса през деня и 20-тина през ноща след изкарване на зима и опит, може да закача и бойлер.
Пелетната камина ще е обособена в стаичка на терасата, с нейните киловати ще отоплявам остъклена тераса 7,3м2(17,3м3).
Моля за мнение дали съм в час със сметките, които си правя. Благодаря за разбирането.
Добре е 10ката, смело и безотговорно.
Не видях сметки, ама като няма 5ка, значи 10ка.
filmatoplo - майстор
Баси ,много поскъпнаха .
Radoslaw - специалист
чет май 20, 2021 8:20 amfilmatoplo написа:
Баси ,много поскъпнаха .
Разгеле,тъкмо ,щях да ти пиша и да попитам.Ти си все пак в час.Един приятел,ми се оплака от същото.Тръгнал да си купува
котел с горелка Грейко и му дали цена 5200-5400 лв.Вярно ли е това?

Тема "Пелетна камина Грейко" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: