Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Ndp007 - специалист
пон дек 30, 2019 3:35 pmfilmatoplo написа:
Както предполагаш ,към осичката на моторредуктора е захванат шнека ,изваждайки го -ще ти стане ясно какво да правиш така че да излезе без бой. Той виси на едно фланче ,има стопорен болт -отвиваш и излиза мотор редуктора :wink:
Благодарим за инфото
katn - специалист
Здравейте колеги! Да споделя с вас моето отопление. Първи етаж от двуетажна къща 65кв.м. PVC дограма и частична външна изолация.
Северозападно изложение/ слънце не огрява стаите/ 4 стаи баня и тоалетна. 5 радиатора/4 в стаите и 1 в банята/ плюс бойлер 80 л. Нямам термоглави/за другия сезон ще сложа/ Камина Грейко бижу 16 квт. Работи със заводските настройки, по 13 часа на ден, и изгаря около 1 чувал. При пускане работи на Р3, като достигне 56градуса при зададени 58 /толкова съм задал, иначе става много топло/ минава на Р2 и редува Р2 с Р1. Пелетите ги дават за украински. Изгарят напълно, от 1 чувал остават 2 шепи много ситна пепел. Няма шлака, чисти се много лесно с прахосмукачка. Температурата вкъщи е около 24-26°. Засега съм доволен.
Miro81 - напреднал
Здравейте и За много години, искам да си взема Wi-fi модул за камината, има ли някой, който е с модула и доволен ли е и от къде може да се закупи. Монтажа изисква ли някакви специални умения. Сега съм с Би бойл и съм много недоволен.
bajslav - помощник
Като се има предвид,че пелетните съоражения са сравнително от скоро,колко време би изкарала една такава камина..?Например аз карам вече 18-та година с камина с водна риза на дърва... :?
Да не бъда разбран погрешно.Някой ша каже:че карай си на дърва...Напротив,харесва ми идеята да се отоплявам с пелети и може би другата зима(ако е живот и здраве)ще е факт...но ей тъй...мисля,разсъждавам...🤔
пет яну 03, 2020 4:04 pmbajslav написа:
...🤔
Колега се топли с пелетна камина вече шести сезон. Нищо не се е повреждало досега. Изгаря по 3-4 тона на сезон.
Карам пети сезон с котел. Сменил съм фотосензора и запалката, поради влага (наводнение) в котелното. Ремонтирах и контролер.
От прочетеното тук, си правя извода, че сякаш на около 50 тона се налага ремонтиране или замяна на моторчетата- шнекове и вентилатори.
Антон С. - специалист
пет яну 03, 2020 11:22 amMiro81 написа:
Здравейте и За много години, искам да си взема Wi-fi модул за камината, има ли някой, който е с модула и доволен ли е и от къде може да се закупи. Монтажа изисква ли някакви специални умения. Сега съм с Би бойл и съм много недоволен.
За много години! Аз съм с модула и съм доволен, но нали не очакваш да работи като стаен термостат? Можеш да следиш работата й и да подаваш определени команди. Не е възможно да променяш настройки по горивния процес, освен температурата на водата и таймерите. Дава между 5 и 10 секунди закъснение докато актуаризира дантите от управлението, но не е болка за умиране. Закупих го от инсталотора на камината и той си го монтира. Около средата на тази тема има писано и снимки относно монтажа - ако ще монтираш сам, ще трябва да прочетеш. Не е невъзможно. Дано съм помогнал.
Ndp007 - специалист
Какъв ще е ефекта ако разширя отворите който за за обдухване на стъклото. Забелязал съм че с повечко въздух по малко се цапа, но при мен работи на поддържане и там въздуха е по малко и бързо прашасва. Не искам да пипам настройките.
LazarGanev - "Велик майстор"
Ще влошиш горенето, но няма да подобриш обдухването на стъклото. Не пипай.
Да попитам монтирате ли антикондензен вентил на камина Грейко ?
Timoti - специалист
нед яну 05, 2020 10:34 amNdp007 написа:
Какъв ще е ефекта ако разширя отворите който за за обдухване на стъклото. Забелязал съм че с повечко въздух по малко се цапа, но при мен работи на поддържане и там въздуха е по малко и бързо прашасва. Не искам да пипам настройките.
няма да е проблем ако въздуха в поддръжка го направиш като този на P1

Тема "Пелетна камина Грейко" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: