Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
Със самоделката съм още,личната камина Грейко е на друго место където не живея .
filmatoplo - майстор
Камината с новото управление може да я видите във фейсбук група -Пелетни камини Бургас.
stefanhinkov - напреднал
Здравейте, от мнения тук разбрах, че трябва да държа температурата на водата в грейкото на 75 градуса, а помпата да включва на 60.
Настроих я така, но не работи в режим "поддържане". Стигне ли поддържане след 1-2 мин. дава грешка "изгаснал огън", а реално не е изгаснала
камината.
Моля за съвет къде греша в настройките. Нагласена е уж при 15 градуса по-ниска температура да разпознава изгаснал огън, а е разликата е доста далеч.
Ето и снимки на настройката и на момента, в който решава, че е изгаснала

Предварително благодаря за помощта!
Прикачен файл:
IMG_20211205_073058.jpg
Прикачен файл:
IMG_20211205_170316.jpg
Vesiv531 - напреднал
Не знам дали е от това, но и при мен когато димните са с по-ниска температура от тази на водата и камината загасваше. Реших проблема с леко засилване на вентилатора.
нед дек 05, 2021 9:46 pmVesiv531 написа:
Не знам дали е от това, но и при мен когато димните са с по-ниска температура от тази на водата и камината загасваше. Реших проблема с леко засилване на вентилатора.
Но моята не изгасва, гори си слабо, но дава грешката за загаснал огън. Затова си мисля, че са някакви настройки
Vesiv531 - напреднал
Ами не знам тогава.. С тази камина съм от началото на февруари тази година, все още съм в процес на учене. Днес ги смятах за 2 месеца от както гори камината са заминали 810кг пелети. Отоплявам 100кв тухлен апартамент без изолация само с дограма, засега единственото което не мога да оправя е опушването на стъклото в горните 40% от него и повечето пепел. Обяснявам си го с ниската настройка на вентилатора, но комина ми дърпа много хубаво и , ако вдигна вентилатора още малко от това на което съм го настроил димните веднага скачат над 100, а сега седят на 85-90.
slaviyakov - специалист
Със стъклото май никои не може да се справи повече от един два дни да е чисто.
Joro.gushterov - помощник
Здравейте отново и от мен...
Камината е грейко бижу дизайн 16kw, имам 4 панелни радиатора с термоглави, един малък панелен радиатор 30х90 без глава и един алуминиев без глава, но с почти притворен до край кран...
Къщата е с външна изолация и дограма, топля 100 кв. Като на половината от тях имам фибран на таваните, но от външната страна, под замаска на тераса..
Сега не мога да разбера как някои колеги дават разход от по 12 кг на денонощие с подобен брой радиатори.
Аз ли нещо бъркам настройките, пелетите ли не ги бива не знам.
Опитвах какво ли не... изчетох цялата тема, делих порции, цикли, свалях Т на водата, увеличавах вентилатори, намалях вентилатори и не и не, на час горя по 1.2 -1.4кг, като термоглавите са ми направени на 4та степен, за 3та степен и 20 градуса си е хладно вече... камината работи на таймери от 18:00 до 12-00 часа или 18 часа в денонощието, за тва време горя 1.5 до 2 чувала за сега. За 2 месеца съм изгорил 800 кг пелети..

Опитвах различ и мощности, но без ефект, ако намаля Р1 и Р2 като мощност, не влиза в поддържане, а работи нон стоп. Не знам как да я настроя правилно или просто пелетите са кофти. Шнека го калибрирах, 8.8 кг на час ми даде, макар, че варира, със същите пелети предния месец даде 8кг на час...
Сега не знам кое е по правилно и по икономично по-голяма мощност на всички степени с идеята по-бързо да стига зададената Т на водата и да влиза в режим на поддържане или по-слаба мощност, но за сметка на режима на поддържане??
Не знам къде бъркам, аз ли не мога да се оправя, пелетите ли са куци какво ли нз. Колега ми праща неговите настройки, с които той гори по около 0.5 кг на час, а аз със същите горя по 1 кг....
Нз вече какво да правя, не че 3 тона за сезон са много, щот гд толкова ще излезе по груби сметки, но е дразнещо да четеш за разходи от по 0.5 кг , а ти да имаш двойно и..
Забелязах, че разликата е Т на водата при мен спрямо консумацията на пелети е минимална, примерно дали ще е настроена на Т 67, 70 или 75 разликата е пренебрежимо малка от към разход.
Вече започва да се замислям за стаен термостат...

И още нещо, че стана дълъг поста.
Чета, че хора с камини, подчертавам камини, държат Т на водата 55 60 градуса и в стаите им било по 24 25 градуса, тва лятно време ли става или зимата :? Понежа пробвах да направя Т на водата 60 градуса макс, ама на радиатора няма никой... т.е топличък е , но ако чакам да ми стопли, по-скоро ще остарея....ако тая вода трябва да ми поддържа 24 градуса, трябва от август да запаля камината и да не я гася цяла зима, как става тоя номер при другите нз.

И последно, на колко градуса е добре да включва циркулационната помпа, т.е каква е зависимостта между Т макс на водата и включването на помпата???
Благодаря Ви и лека вечер.
silent - майстор
Ако имаш 60гр. на водата на камината трябва да имаш поне 50-55 на радиаторите..т.е с ръка да не може да ги държиш...така че търси грешката при себе си...

Тема "Пелетна камина Грейко" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: