Най - вълнуващия въпрос зимно време.
нед фев 26, 2023 7:02 pmstarsel написа:
нед фев 26, 2023 6:57 pmТрифон П.Трифонов написа:
Гледам, никой не се включва конкретно, та плахо ще предположа, на база бледият ми опит- 1.5 бара.
Преди да пиша, прехвърлих инструкцията, за да не съм съвсем голословен.
Азбуката сочи- 2 бара работно, което потвърждава, макар и косвено, предположението ми.

Досега, всичко което съм докоснал, е напомпено на 1.5 или 3.
Благодаря надух го на 1,5 после допълних до 2 бара вода добре ли е
Според мен,постъпил си много правилно.
Дано е направено при налягане в инсталацията 0 бара или поне близо до това!
starsel - специалист
нед фев 26, 2023 7:08 pmТрифон П.Трифонов написа:
нед фев 26, 2023 7:02 pmstarsel написа:
нед фев 26, 2023 6:57 pmТрифон П.Трифонов написа:
Гледам, никой не се включва конкретно, та плахо ще предположа, на база бледият ми опит- 1.5 бара.
Преди да пиша, прехвърлих инструкцията, за да не съм съвсем голословен.
Азбуката сочи- 2 бара работно, което потвърждава, макар и косвено, предположението ми.

Досега, всичко което съм докоснал, е напомпено на 1.5 или 3.
Благодаря надух го на 1,5 после допълних до 2 бара вода добре ли е
Според мен,постъпил си много правилно.
Дано е направено при налягане в инсталацията 0 бара или поне близо до това!
така го направих но при работа на системата ме е страх да не се повиши много да не мине 3 бара
bajslav - помощник
:prayer: Здравейте,огняри..!Терзае ме един въпрос,на който още не съм открил отговора:От какво зависи пламъкът на една камина да е постоянен(в случая грейко бижу 10kw),когато е на определена мощност,или на поддържане?Значи пуска си определено пелети през еди какъв интервал и си гори...,но пламъкът намалява,пуска си пелети,понатрупва определено количество,постепенно се усилва огъня,гори минута-две и се повтаря същото.Имам чувството,че пелетите се запалват по-бавно и докато се посъберат,те вече са се разгоряли силно...и така на някакви интервали...Мисля да не е от вентилатора,но като го намаля повечко,натрупва се в кошничката(след дълго горене,разбира се)...А си мисля,че една добра настройка би довела до постоянен пламък(според мощността си).Знам хора от форума,които се броят на пръстите ми на двете ръце(да не кажа на едната..),които знаят "отговора" и биха ми дали"акъл"...
Krasi_S - специалист
съб мар 11, 2023 7:44 pmbajslav написа:
От какво зависи пламъкът на една камина да е постоянен...
От равномерното подаване на гориво и въздух. Като количеството гориво се определя от дозите и интервала между тях.
За да намалим променливите, оставаме вентилатора постоянен. Остава да пипаме дозата и времето на подаване. Във вашия случай се наблюдава променливо горене от недостатъчно гориво. Ако се увеличи само дозата, без промяна на вентилатора, може да се стигне до препълване. (А промяна на дозата нагоре с увеличаване на вентилатора е все едно да си вдигнете степента на горене на по-висока.) И какво ни остана - да намалим времето на подаване. С толкова, че да пусне следващата доза гориво преди да е изгоряло напълно предишното.
В такъв случай, не е ли най добре да се подава непрекъснато гориво?
Вместо пак да е на порции, макар по начесто и по малки, което също ще влияе на пламъка, в по малка степен, разбира се.
Това ражда последващ въпрос, с развитие по темата, в междуушното ми.
Увеличавайки подаването, допълнено с въздух (кислород) в реципрочна стойност, бихме променили мощността. Така ще имаме безстепенно управление, подобно CVT кутиите.
Как пък никой конструктор не се е досетил? Или пък е?
Ако не е, никой да не смее да ползва идеята ми безплатно, хахаа!!!
Krasi_S - специалист
пон мар 13, 2023 1:38 pmТрифон П.Трифонов написа:
...не е ли най добре да се подава непрекъснато гориво?
Е, па добре е. Ама, зависи от горивото :roll:
Иначе умишлено не уточних вида гориво, а само принципа. При газови и течни горива с различни плътности хората си го правят баш както предлагаш, при твърди горива с различна едрина се налага да се вдигне времето за подаване, че да може да се разпали новото.

Знам, че са ти пределно ясни тези неща и само "добавяш гориво" в огъня, та да не угасне :-D
пон мар 13, 2023 2:41 pmKrasi_S написа:
... :-D
Инак, ти какво гориш?
OvivO - помощник
Здравейте, хората, които имат опит, към коя пелетна камина ще ме насочат - greyko или HRV 120 Globe?
Предлагат ми тази, била много добра, така казва продавачът: https://kuoreterm.com/kamina-vodna-riza-hrv-120-globe
Не знам как мога да я сравня спрямо например тази Greyko камина: https://norbas.net/index.php/peletni-ka ... %BE-detail
Първата е по-скъпа с 25% спрямо втората.
LazarGanev - "Велик майстор"
Защо сравняваш 12кВт с 16кВт, каква площ ще топлиш?

Тема "Пелетна камина Грейко" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: