• 1
  • 87
  • 88
  • 89
  • 90
  • 91
  • 512
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
6osi6 написа:
Трифон П.Трифонов написа:
6osi6 ползва ''Златния огън'' като термин, за който съжалявам, че го пуснах тука. Сигур го кефи, тарикатски му стои..
Данните от двата сайта, Трифонов.
КПД на Златен до 92 % с CO < 320 мг. в м3, без информация колко е излишния кислород.
КПД на Грйко бижу 93,5 с СО 150 мг. в м3 при излишен кислород 13%.

По тях може да се направи извод кое как ще гори, какво става в минимална мощност и средна мощност, които се ползват в 90% от сезона.
6osi6, през мертека ми е за сайтовете.
Кво ми е отношението за мазмантиите, надявам се и тва е ясно.
Заеби Златния, има хора дето се справиха без да плащат за настройки на инсталатори, поради специфичната политика на фирмата и са доволни от Mareli и Golden fire.
За мене минимална и средна мощност не съществуват като понятия в отоплението още когато си зададох въпроса как ши са топля. Когато общуваш с някого, трябва да го познаваш, за да можеш да си позволиш някои крайности.
Тука е Грейко, да са ограничим с това!
bibobore - специалист
Здравейте.Само да попитам "мощност PS" какво означава?
ivanovhr - специалист
Поддържане колкото да не изгасне и като падне малко температурата на водата да не пали на ново, а направо да мине на първа.
bibobore - специалист
ivanovhr написа:
Поддържане колкото да не изгасне и като падне малко температурата на водата да не пали на ново, а направо да мине на първа.
Много благодаря. =D>
bibobore - специалист
Последен въпрос.Ще ме извините но материята ми е изцяло непозната.Къде мога да проверя всяка една степен на колко киловата отдавана енергия отговаря?Има ли възможност да се променя или е ограничено от производителя?
ivanovhr - специалист
На дисплея пише и сигурно е горе долу точно, ако ти е калибриран шнека. Аз лично много не му се вглеждам вече. Гледам, че съм изгорил горе долу колкото показва като разход до момента.
n.ganev - майстор
По време на работа във всеки един момент мощността е изписана на дисплея.
Да може да се променя.
Писали сме едновременно
bibobore - специалист
Проблема няма да е в разхода,а в помещението което ще топли камината.Идеята е да огранича до минимум мощноста и при нужда да променям.Щом казвате,че става се доверявам.В топлите дни ще ми трябват 3-4 киловата макс.
Ndp007 - специалист
martolk написа:
Да помогна на някой с избора на камина:
Прикачен файл:
e.PNG
Чак ме хваща страх за конденз.
martolk - специалист
Добре изглежда, но не е ли ненужно висока температурата на водата? Ако я поддържаш на 60 градуса, неминуемо ще спадне разхода. При тези високи температури натоварваш повече и инсталацията.
  • 1
  • 87
  • 88
  • 89
  • 90
  • 91
  • 512

Тема "Пелетна камина Грейко" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: