• 1
  • 88
  • 89
  • 90
  • 91
  • 92
  • 512
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
optimeon - специалист
Какво може да се направи по този въпрос
bibobore - специалист
Като гледам прикачения файл на Ndp007 при мен няма да е добре така.Сигурно ще се сварим.При по-топло време макс 50 градуса на водата ме урежда перфектно.Иначе почва да става много топло.
Ndp007 - специалист
martolk написа:
Добре изглежда, но не е ли ненужно висока температурата на водата? Ако я поддържаш на 60 градуса, неминуемо ще спадне разхода. При тези високи температури натоварваш повече и инсталацията.
Заради боилера я държа така висока
martolk - специалист
Помисли за една ел. задвижка с термо сонда. Ще оптимизираш работата и на камината и на бойлера. Между другото, аз съм с 80 литра неръждавейка и да го източа, докато работи камината е не лека задача. Може и термостатния смесител Грое да оказва съществено влияние върху това, но е факт, че 55 градуса на бойлера са ни достатъчни до мемента. За това и не съм се разбързал да правя автоматиките за бойлера.
Ndp007 - специалист
martolk написа:
Помисли за една ел. задвижка с термо сонда. Ще оптимизираш работата и на камината и на бойлера. Между другото, аз съм с 80 литра неръждавейка и да го източа, докато работи камината е не лека задача. Може и термостатния смесител Грое да оказва съществено влияние върху това, но е факт, че 55 градуса на бойлера са ни достатъчни до мемента. За това и не съм се разбързал да правя автоматиките за бойлера.
Преди камината не гореше цял ден и затова бях я засилил но сега жената си е в нас и цял ден се топли и има топла вода. С електрозадвижката съм го мислил и е добра идея, но ще е за догодина. Днес я намалих на 60 градуса и веднага се усети че е по хладно в стаята с камината
filmatoplo - майстор
filmatoplo написа:
:-D Истината я разгадах - Ганев имал в хладилника 10 бири , обаче кучето тайно пиело по една бира всеки ден с надеждата най накрая камината да дойде .Затова бяха тези цифри 10-9-8-7 бирите намалят ва брат баси . :-D
кой помни началото :wink:
n.ganev - майстор
Сега е продължението - утре 19, другата седмица 20... броя монтирани :razz:
filmatoplo - майстор
=D> Брей ти си ме изпреварил .
n.ganev - майстор
Мии... Не случайно фабр. N-1 пръцка в офиса ми от юни 2017 :shock:
filmatoplo - майстор
:wink: Дръж я след време ще струва 10 торно ,като първото шише Кока кола :wink:
  • 1
  • 88
  • 89
  • 90
  • 91
  • 92
  • 512

Тема "Пелетна камина Грейко" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: