Най - вълнуващия въпрос зимно време.
съб юни 27, 2020 6:08 pmfilmatoplo написа:
:wink: Въх -сакън ,бях забравил ,че имаше и скъсани шнекове.
Хахаааа, за Алфонсо е ясно. Тебе да не та отбиха бе?
filmatoplo - майстор
:) В смисъл .Казах ,че само скъсан шнек ми трябва на главата.
съб юни 27, 2020 8:09 pmfilmatoplo написа:
:) В смисъл .Казах ,че само скъсан шнек ми трябва на главата.
Ясно. Разбрах що си промени подписа.
filmatoplo - майстор
:) Аз не разбрах ,ти какво разбра ,мен ме интересува въпросните продукти да не ме компрометират .
Ndp007 - специалист
Искам да си сложа коминен вентилатор защото ми е малко тягата на комина. Какъв вентилатор бихте ми препоръчали. Искам да го сложа на върха на комина. Колко Паскал под налягане трябва да прави? Колко кубика е основния вентилатор на бижуто? Искам също да го закача за нейното управление. Комина ми е 12 метра ф125 и 5 метра кюнси в стаята.
filmatoplo - майстор
С увеличение на основния вентилатор не се ли получава .
Ndp007 - специалист
пон юли 20, 2020 1:53 pmfilmatoplo написа:
С увеличение на основния вентилатор не се ли получава .
Не нестава. В по-топлите дни когато пали понамирисва.И когато работи на трета скорост имам чувството че на комина не му стига тягата.Проблема са дългите кюнци и искам да ги компенсирам с повече постоянна тяга.
filmatoplo - майстор
Тези 5 метра кюнци ако са фи-80 дават съпротивление ,ще искат по често чистене .
Ndp007 - специалист
пон юли 20, 2020 3:14 pmfilmatoplo написа:
Тези 5 метра кюнци ако са фи-80 дават съпротивление ,ще искат по често чистене .
Да, аз си ги чистя един път есента и един път по средата на зимата и изкарват.
filmatoplo - майстор
Чудя се за вентилатор между комина и кюнците :? поне да може да си контролира оборотите от камината .Аз си купих от Моторбарбекю вентилатор на димни газове и си го монтирах на моята камина .90 лв ,120 кубика на час .надува до 25 паскала .
Последна промяна от filmatoplo на пон юли 20, 2020 3:35 pm, променено общо 1 път.

Тема "Пелетна камина Грейко" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: