Най - вълнуващия въпрос зимно време.
krasi92 - майстор
А за пушилката какво каза инсталатора
Kakvidich - специалист
нед ное 13, 2022 9:16 pmkrasi92 написа:
А за пушилката какво каза инсталатора
Че било от комина. Или щото били колената близки едно до друго. Ама видя, че комина дърпа и останаха колената на близко.
Ааа... Първо каза, че в началото било нормално, първия и втория път да пуши после щяла да спре. Ама като не спря каза предните неща.
LazarGanev - "Велик майстор"
Ами тогава приеми моите извинения! Все пак не мога да повярвам, че такива съвети са давани от колега, който би трябвало да знае, че са грешни. Дори отскоро към гаранционните карти има добавка-заявление от клиента, че е уведомен за някои условия и едното е, че температурата на включване на помпата не трябва да е по-ниска от 60*С. Тъй че дръж двете задания високи, дори и трипътен антикондензен вентил е добре да имаш
Kakvidich - специалист
нед ное 13, 2022 11:01 pmLazarGanev написа:
Ами тогава приеми моите извинения! Все пак не мога да повярвам, че такива съвети са давани от колега, който би трябвало да знае, че са грешни. Дори отскоро към гаранционните карти има добавка-заявление от клиента, че е уведомен за някои условия и едното е, че температурата на включване на помпата не трябва да е по-ниска от 60*С. Тъй че дръж двете задания високи, дори и трипътен антикондензен вентил е добре да имаш
Естествено че приемам извиненията. Аз също не вярвах за това се опитах да откажа този съвет защото ясно пише и в книжката тези неща за помпата и температурата на водата както и в гаранцията мисля но той така ми каза когато му съобщих че ми е изтекла вода но в крайна сметка не го направих както ми каза а по друг начин и пак е грешно явно. А за този трипътен вентил не ми каза нищо даже не знаех че трябва да има чел съм по форума за него но до там единствено ми сложи у филтър преди помпата. Не искам да изглежда все едно плюеяколега ваш. Но нямам никаква ама никаква причина да лъжа и думите му бяха точно следните намали водата на 55 и помпата на 50 че аз не знам даже дали е възможно на тая печка такова нещо то не би трябвало да е възможно щом има такова изискване от самата фирма грейко би трябвало софтуерно да е ограничено да не може
Kakvidich - специалист
Извинявам се че така пиша но но бях командировка в софия днес и все още шофирам и дефакто говоря а не пиша
Иване, успокой топката!
Лазар малко прекали, като ти се развика.
Принципно е прав, но ако знаеш колко народ си кара бижунцата на 55 градуса и помпа на 50, без да им припушва.....Бе, ум ке ти зайде.
Тия неща не са правилни- регулиране на стайната температура, чрез регулиране на котелната температура. Не е правилно, но единствените проблеми (сериозни проблеми) са некачествено изгаряне, шлаки, коксови образувания, конденз в комина, последван от налепи, сажди,.........
При теб проблема е комплексен, явно. Към момента дори предписаните настройки, от Грейко, не спасяват положението.

Някога, в близкото минало, контролерите на Грейко бяха съвсем либерални.
Хората настройваха безумни стойности, последвани от проблеми.
Постепенно от Грейко започнаха да вземат мерки, в тази посока- ограничиха възможността за настройки, в грешната. Настана някакъв рев, вой до Бога. Да си гледат работата, според мен!
Шоси ти даде насока за комина. Ще го оправиш и печката ще ти хареса, вервай ми!
Няма толкова ефективни горивни съоръжения, като продуктите на Грейко. Има по скъпи и по добри, като цяло, но цената не е наша. Това е оптималното.
Kakvidich - специалист
пон ное 14, 2022 8:18 pmТрифон П.Трифонов написа:
Иване, успокой топката!
Лазар малко прекали, като ти се развика.
Принципно е прав, но ако знаеш колко народ си кара бижунцата на 55 градуса и помпа на 50, без да им припушва.....Бе, ум ке ти зайде.
Тия неща не са правилни- регулиране на стайната температура, чрез регулиране на котелната температура. Не е правилно, но единствените проблеми (сериозни проблеми) са некачествено изгаряне, шлаки, коксови образувания, конденз в комина, последван от налепи, сажди,.........
При теб проблема е комплексен, явно. Към момента дори предписаните настройки, от Грейко, не спасяват положението.

Някога, в близкото минало, контролерите на Грейко бяха съвсем либерални.
Хората настройваха безумни стойности, последвани от проблеми.
Постепенно от Грейко започнаха да вземат мерки, в тази посока- ограничиха възможността за настройки, в грешната. Настана някакъв рев, вой до Бога. Да си гледат работата, според мен!
Шоси ти даде насока за комина. Ще го оправиш и печката ще ти хареса, вервай ми!
Няма толкова ефективни горивни съоръжения, като продуктите на Грейко. Има по скъпи и по добри, като цяло, но цената не е наша. Това е оптималното.
Трифка, спокоен съм. Просто обясних, каква е схемата, за да са ми такива градусите на вода и помпа. Вече н3 са така. Но да, не това е проблема, че да пуши. Явно трябва да си оправя на пролет кюнците с найлони. И не ме разбирайте погрешно! Аз исках Грейко, черох, питах, навих се с желание. В случая просто имах проблем, а няма тук кой да се отзове за да го реша, а разчитам на вас във форума! И като ме нападна Лазар... А не аз така съм решил, а ми е казано от човек обучаван и сигурно оосещавал семинари на Грейко, а и да не е в книжката го пише това за помпата. И проверих сега и е така помпата под 55 не може да се нагласи. Евала за което. А аз си я харесах печката и пак я харесвам, просто н3 харесвам НОВ УРЕД ДА ИМАМ ПРОБЛЕМ С НЕГО И ДА НЕ МОГА ДА ГО РЕША. А относто по скъпите.. можех и артел и еди камин мисля бяха да си взема ..до 8 9 хиляди лева можех да дам.. НО ИСКАХ ГРЕЙКО И ВЗЕХ ГРЕЙКО.
Kakvidich - специалист
И за народа 55 на 50 знам, защото във форума има много дето споделят, че така карат. Ама аз четох и видвх, че не трябва така, просто ме подведе в случая човека, който ми я сложи.
n.ganev - майстор
Добър вечер!
Отдавна не бях писал.
Намесвам се по няколко причини.
Първо - Аз насочих колегата към най-близкият до него дистрибутор на продукта и той преди няколко дни ми го напомни на ЛС.
Второ - Преди две седмици с Брат Lazar Ganev бяхме на монтаж заедно и коментирахме случая.
Трето - тук не бях влизал отдавнна и чета, че станало много интересно.
Четвърто, Пето, Шесто и незнам си там още колко няма да
пиша.
Прост пример ще дам - От няколко седмици ми звъни клиент собственик от една година на Bigou design 10 че не работи адекватно и при малки мощности и гасене пуши. Тази сутрин рано рано звъни Бесен - Ще изхвърля това Чудо!!!
Казах му да го разреже с флекса защото си е негово и не ме е потърсил за профилактика и удължаване на гаранцията. Да не говорим/пишем, че някой му казал да влезне в сервизните настройки и на мощност Р1 задал 40% на вентилатор
Промених плановете за деня и отидох на 70км
"Ама аз се обадих на ....... и той има същата камина и ми каза на Р1 да настроя вентилатора на 40процента..... Ми нищо - пак пуши"
Докато бях там за четири часа камината си работеше ПЕРФЕТКТНО !!!
Преди два часа проведохме последният разговор по телефона - Вече не пуши.
Ама понеже Цялото семейство ПУШАТ и то дори в спалните си, а камината е в спалня и Клиента купил СУПЕР, ХИПЕР, МЕГА Абсорбатор когато го включи...
Сега ми звъни - Открихме проблема
Хубава Вечер!
gnt69 - майстор
чет ное 17, 2022 10:53 pmn.ganev написа:
Добър вечер!
Ибаси и у нас тъй, като се пусне ширма ако не си отворил прозорец пуши. :partyman:

Тема "Пелетна камина Грейко" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: