Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Антон С. - специалист
Моите са по средата (7. 8) ама пак си пържат... Не мисля , че е от толкова голямо значение - въпрос на настройки ;)
bibobore - специалист
Timoti- пелетите са иглолистни и едва ли са някакво супер качество. Пише на плика :Захир-Етрополе, но в бункера доста от тях стоят натрошени. Може и при превоза така да е станало.
Последна промяна от bibobore на съб окт 24, 2020 10:37 am, променено общо 2 пъти.
Timoti - специалист
Прикачен файл:
20201024_085802_copy_909x576.jpg
По повод модела на помпата ,моята е този модел .По инструкция когато се постави на режим обезвъздушаване след 3 сек. се самоактивира за 10 минути ,но като пробвам не се включва ,вероятно изхода на платката не я захранва .За това я активирам от 'тест на изходи' но той не трае 10 мин. Някой пробвал ли е да сподели?
filmatoplo - майстор
В момента ти е сложена на средна мощност на променлив дебит ,ако имаш термоглави .Никога не обезвъздушавам инсталация при пусната помпа ,не бери грижа.
neidox - специалист
пет окт 23, 2020 8:59 amАнтон С. написа:
пет окт 23, 2020 7:09 ambibobore написа:
Добре. Почвам леко да налаучквам нещата. Кое е по-добре: да увелича времето за подаването на пелети или да намаля цикъла на подаване?
Ако си сигурен, че пелетите наистина изгарят и не са достатъчни пробвай да намалиш цикъла. При мен съм го настроил (на 16ката) подаване 5.4 и цикъл 26, при заводски 10.0 и цикъл 50.
От скоро и аз съм с 16 -ка . Бях с заводските настроили. Вчера направих това разделение, резултата е повече от отличен и разхода падна с 0.200 грама на час. Проблема ми е с много пепел в кошницата след 12 часа горене. Пелените ми са бук от Лозница. Дали може да се реши този проблем ? Инкасатора ми гледа камината като голям камък и за това не се обръщам към него .
Антон С. - специалист
Ако горенето е добро и няма шлака в кошницата, а само пепел, вероятно няма какво да се направи по въпроса с пепелта, освен да смениш пелетите. :?
bibobore - специалист
При мен в кошничката не остава нищо, но пепел има навсякъде. Покрай пепелника, зад него и където се сетиш.
filmatoplo - майстор
Леко подобрение има ако се направят по чести продухванията по време на работа ,и да се удължи крайното продухване при гасене .Ако и това не помогне ,дано случиш на пелети от които накрая не остава полепнала пепел в кошницата.
neidox - специалист
съб окт 24, 2020 2:31 pmfilmatoplo написа:
Леко подобрение има ако се направят по чести продухванията по време на работа ,и да се удължи крайното продухване при гасене .Ако и това не помогне ,дано случиш на пелети от които накрая не остава полепнала пепел в кошницата.
Колко по чести да ги направя? Горенето е идеално камерата побелява но като е по дълго на P1 там идва и проблема. На дъното но кошницата е шлака от средата нагоре е пепел и явна се натрупва с времето . В пепелника има малко пепел от началното горене. Вентилатора ми е P3- 40 P2 -38 P1- 36 . Пелените не цвете принципно но са доста по калорични от Украинските
Антон С. - специалист
Според мен, трябва да опиташ като вдигнеш скоростта на вентилатора. Звучи ми като недобро изгаряне. Направи една снимка преди да изчистиш кошницата.

Тема "Пелетна камина Грейко" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: