• 1
  • 82
  • 83
  • 84
  • 85
  • 86
  • 512
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ivanovhr - специалист
Дай малко повече въздух при горене и ако не стане по често междинно почистване.
Ndp007 - специалист
За 6 часа горене до преди една седмица нямаше никакъв проблем

Прикачен файл

2.jpg

Прикачен файл

1.jpg
filmatoplo - майстор
:) Стига бе хората вече горят слънчогледови пелети в камините си (друг модел) ,ти эапъна с дървестни.
n.ganev - майстор
Прилича ми като да не е чистена камината основно. Почисти хубаво скарата и под нея. А и като гледам остатъка е като от сл. пелети. Надигни капака над димогарните тръби и почисти хубаво под горивната камера където са клапите.
Ndp007 - специалист
n.ganev написа:
Прилича ми като да не е чистена камината основно. Почисти хубаво скарата и под нея. А и като гледам остатъка е като от сл. пелети. Надигни капака над димогарните тръби и почисти хубаво под горивната камера където са клапите.
Чистих я преди да я запаля горе долу вентилаторната камера а предната седмица и тръбите(кюнците).Проблема е решен купвам си Трон и си гори супер малко са по слаби ама кво да се прави.Тия смотаните ще ги прекараме през един котел със самопочистване и готово.Просто двата тона са купвани през месец и единия е бил смотан.
phantom_ - специалист
Аз пак да попитам, някой слагал ли е допълнително вентилатор или нещо да чисти кошничката? Мисля че с още един вентилатор няма да има проблем да се самопочиства..?
filmatoplo - майстор
аэ почиствам чреэ включване на по високи обороти на работния вентилатор по време на работа ,от 40% преэ 2-3 минути рабори эа 10 секунди на 60% .три дни съм тествал беэ да чистя но после ми стана съвестно ,сега я чистя всеки ден -то си е эа мен и камината да ми служи беэаварийно.
phantom_ - специалист
На тая камина работния вентилатор е с вакум и няма сила да извади пепелта от кошницата! Аз за това питам...
Ndp007 - специалист
Преди 2 3 седмици забелязах че като работи в поддържане и когато шнека зареди с пелети веднага светва стопа на дисплея и вентилатора отива на 100. След 5 6 секунди всичко се нормализира.Като изклча вакумния сензор работи добре.
LazarGanev - "Велик майстор"
phantom_ написа:
На тая камина работния вентилатор е с вакум и няма сила да извади пепелта от кошницата! Аз за това питам...
На всички камини вентилаторите са всмукателни.
  • 1
  • 82
  • 83
  • 84
  • 85
  • 86
  • 512

Тема "Пелетна камина Грейко" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: