Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Антон С. - специалист
Прав си колега, и за цикъла и за дозите. Колега Maf, миналата година и аз като за първи сезон с 16ката, бая си поиграх докато настроя горенето да е равномерно. Постигнах го след като първо разделих дозата и цикала на 3та, а след това и на 2ра. Първа не съм я барал и е заводска, ама при мен не се и използва много много.
Ако искаш, опитай с моите настройки (не със сегашните оти съм заиграл с тях отново :-D ), но ги направи на гориво 2, 3 или 4 за да видиш разликата. Вентираторът ще го прецениш според равномерността на горенето във всяка от мощностите. Ама трябва и да поседиш пред нея, да я погледаш как гори и да помислиш. Оти ти е настроена на 60С водата? Опитай с по-висока Т.
Прикачен файл:
20201126_215154.jpg
Прикачен файл:
20201126_215101.jpg
Антон С. - специалист
чет ное 26, 2020 8:59 pmТрифон П.Трифонов написа:
Мисля, че е 30, но не съм сигурен.

Аз лично, бих ги нагласил 5, 10, 15, ако е нужна цялата мощ понякога, а инак, 3та бих я ограничил до максималните топлинни загуби.
На 50 е бат Трифоне :wink:

Значи съм близко до истината :) Моите са приблизително 5, 9 и 14. Когато смятах топлозагубите ги изкарах 11,6 доколкото си спомням, та мился, така или иначе съм я разбъзикал, да огранича 3та на 12 и да я позяпам как се държи :roll:
sveto - специалист
Малко тъп въпрос, но как задавате стойности на различните мощности? Не мога да го намеря в менюто. :?
Антон С. - специалист
Чрез стойностите на порция и цикъл.
Mafffff - напреднал
чет ное 26, 2020 8:59 pmТрифон П.Трифонов написа:
чет ное 26, 2020 8:10 pmMafffff написа:
Ахира. Иглолистни.

В случаят, пелетите нямат отношение към....."проблемът".

Предполагам, че е възможно комфортът да страда леко, изразено в температурните амплитуди.
Прочети си книжката с инструкциите- там много добре е обяснено как да не страда комфортът, при настройки, които осигуряват плавна модулация на камината.
На първо време, да се въведе "заводски" цикъл на трите степени. Мисля, че е 30, но не съм сигурен.
Изпращам ти една табличка, която ще ти помогне да се ориентираш в мощностите и при настройването. Правил е я Бай Брадъра, за горелките, но и тук би била полезна. Мощностите по трите степени трябва да са "равномерно разпределени" между минимум и максимум. Аз лично, бих ги нагласил 5, 10, 15, ако е нужна цялата мощ понякога, а инак, 3та бих я ограничил до максималните топлинни загуби. Съответно- 2ра по средата.
Моята таблица не си я давам- правена е по мои изисквания, хахаааа, с "великият съспенд", дето всички припадат по него, а аз го отричам. Е имам го, опитал съм го. Ако е за кратко- Моооже.
Благодаря за таблицата - изглежда много интересно и със сигурност ще помогне ....
sveto - специалист
пет ное 27, 2020 12:25 amАнтон С. написа:
Чрез стойностите на порция и цикъл.
А къде се вижда колко Квт са трите мощности?
sveto - специалист
пет ное 20, 2020 6:07 pmfilmatoplo написа:
Най обикновения Салус върши работа ,само да има настройка за дневна и нощна температура ,едва ли ще ти трябва по седмица настройки . :)
Всъщност стайния термостат само ще гаси и пали камината когато достигне зададените градуси (он - оф режим), или ще я вкарва в модулация?
пет ное 27, 2020 10:47 amsveto написа:
пет ное 20, 2020 6:07 pmfilmatoplo написа:
Най обикновения Салус върши работа ,само да има настройка за дневна и нощна температура ,едва ли ще ти трябва по седмица настройки . :)
Всъщност стайния термостат само ще гаси и пали камината когато достигне зададените градуси (он - оф режим), или ще я вкарва в модулация?
Ако си купил салуса- Да, без модулация.
Защо не си купиш от Натурела, който ще я модулира?
Мощностите тя си ги смята, освен порция и цикъл, също и по капацитет на шнека.
sveto - специалист
пет ное 27, 2020 11:51 amТрифон П.Трифонов написа:
пет ное 27, 2020 10:47 amsveto написа:
пет ное 20, 2020 6:07 pmfilmatoplo написа:
Най обикновения Салус върши работа ,само да има настройка за дневна и нощна температура ,едва ли ще ти трябва по седмица настройки . :)
Всъщност стайния термостат само ще гаси и пали камината когато достигне зададените градуси (он - оф режим), или ще я вкарва в модулация?
Ако си купил салуса- Да, без модулация.
Защо не си купиш от Натурела, който ще я модулира?
Мощностите тя си ги смята, освен порция и цикъл, също и по капацитет на шнека.
Не съм купил нищо все още, не знаех, че само с Натурела ще работи с модулация. Колко струва натурелския, на сайта им не видях цени?
пет ное 27, 2020 12:39 pmsveto написа:
Не съм купил нищо все още, не знаех, че само с Натурела ще работи с модулация. Колко струва натурелския, на сайта им не видях цени?
Там има и телефони. Айде звънни, ще останеш приятно изненадан!
Е, ако бъркам нещо, ще си е за твоя сметка, хахааа.

Тема "Пелетна камина Грейко" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: