Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Антон С. - специалист
пет дек 24, 2021 9:27 amVesiv531 написа:
пет дек 24, 2021 1:36 amАнтон С. написа:
А проветряваш ли точно тази стая?
Всяка сутрин по 30-40 минути се проветряват всички спални.
Мога да ти дам един съвет за нещо, което аз правя. Винаги, преди да запаля камината, отварям прозореца 5 минути по-рано и го оставям отворен докато не влезе в разгаряне. Може и открехнат. Ако решиш, опитай.
filmatoplo - майстор
Тази година имам аспиратор ,и когато го пуснах от работещата камина започна да идва миризма на дим,сега вече преди да пусна аспиратор отварям
леко прозорчето на кухнята и няма проблеми.
Vesiv531 - напреднал
Ами проблема при мен е, че камината е през стая от кухнята, а и не е пускат аспиратора по то време. И тя стая се ползва само вечер за спане и за сушене на дрехи след пране, като вратата е постоянно отворена да взема въздух и от към коридора. Не е правила проблем и днес, а гори от 7 сутринта.
Антон С. - специалист
пет дек 24, 2021 7:51 pmVesiv531 написа:
Ами проблема при мен е, че камината е през стая от кухнята, а и не е пускат аспиратора по то време. И тя стая се ползва само вечер за спане и за сушене на дрехи след пране, като вратата е постоянно отворена да взема въздух и от към коридора. Не е правила проблем и днес, а гори от 7 сутринта.
Свеж въздух и трябва. От към коридора го няма. Опитай с прозореца.
bmahob - майстор
пет дек 24, 2021 7:34 pmfilmatoplo написа:
Тази година имам аспиратор ,и когато го пуснах от работещата камина започна да идва миризма на дим,сега вече преди да пусна аспиратор отварям
леко прозорчето на кухнята и няма проблеми.
Зависи от аспиратора, дограма.... Моя направоя вкарва в грешкафайл депрес, ако вдигна оборотите мобе и да не угасне, но няма фйда прозорчето и сме готови, но пък фкарва студ :-D
N_Nikolov - напреднал
съб дек 25, 2021 8:09 ambmahob написа:
...прозорчето и сме готови, но пък фкарва студ :-D
И аз съм така. Хиляди левове за камина, стотици за дограма да бе духа и накрая на открехнат прозорец :mrgreen: :-D Ама пък се усеща една свежест, а и все някой трябва да топли града :-D
silent - майстор
Не го приемайте за хейт или злорадство но много капризно това бижу....то трябва да си аутист а и да уцелиш реда та да подкараш това чудо на техниката сносно ....отвори прозореца пусни аспиратора един път заключи външната врата сакън да не разтроим отоплителната кифла...явно инженерите са прекалили с оптимизациите ....и може би трябва да върнат крачка назад....в края на краищата за обикновенния човек е по-важно печката да е надеждна не капризна отколкото чак толкова икономична..... ако трябва да купувам камина сериозно бих се замислил дали точно толкова капризно грейко е удачен избор...
fbr - майстор
съб дек 25, 2021 3:59 pmsilent написа:
но много капризно това бижу...
То и с женските бижута е така, марковите са капризни.
N_Nikolov - напреднал
съб дек 25, 2021 3:59 pmsilent написа:
... ако трябва да купувам камина сериозно бих се замислил дали точно толкова капризно грейко е удачен избор...
Мисля, че всяка камина е капризна от към приток на свеж въздух. Двама мои колеги имат камини на друга много разпространена марка, малко по-нисък клас от 4-5 сезона. Аз нямам опит с конкретната марка, но те се убиват цяла зима от настройки. Единия е доволен, че е успял да я накара да се пали за 10 минути... Но пък нямат никакви проблеми с кондензи и ниски температури на дима, карат си на вода 50 градуса и на комина 120-130 :-D
Антон С. - специалист
съб дек 25, 2021 7:16 pmN_Nikolov написа:
съб дек 25, 2021 3:59 pmsilent написа:
... ако трябва да купувам камина сериозно бих се замислил дали точно толкова капризно грейко е удачен избор...
Мисля, че всяка камина е капризна от към приток на свеж въздух. Двама мои колеги имат камини на друга много разпространена марка, малко по-нисък клас от 4-5 сезона. Аз нямам опит с конкретната марка, но те се убиват цяла зима от настройки. Единия е доволен, че е успял да я накара да се пали за 10 минути... Но пък нямат никакви проблеми с кондензи и ниски температури на дима, карат си на вода 50 градуса и на комина 120-130 :-D
Всеки детайл е от значение. При мен пали и разгаря за по-малко от 10 минути, а след 20 връща от 3та на 2ра и е с 69 градуса т на водата. Индивидуално е :wink: Виж, 50 на водата и 130 димни, няма да успея с тази камина. Пепелта ще я убие.

Всъщност, вече не съм сигурен. При положение, че датчика в нашите камини е на втория ход, на първия е логично т да е значително по-висока.

Тема "Пелетна камина Грейко" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: