Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Антон С. - специалист
вт дек 28, 2021 9:50 ambalchik_bul написа:

ако се опитате да запалите камината докато кошницата за пелети е гореща, рискувате да получите детонация.
Ми, не се опитвам тоест не рискувам. Когато ми е студено, гори по 20-21 часа дневно, изстива, изчиствам я и паля. Ако не ми е студено, гори по-малко часове.
filmatoplo - майстор
Суха пелетна камина Verso. Изгледайте клипа .
N_Nikolov - напреднал
пет яну 07, 2022 8:26 amfilmatoplo написа:
Суха пелетна камина Verso. Изгледайте клипа
Това май беше реклама на кредитната компания "Даваме ви пари за боклуци всякакви" :-D
Много й беше набрал на тая печка човека, само не разбрах какъв му беше проблема, 5 пъти е палила кюнците?
silent - майстор
Е и....прост циганин съсипа една хубава брадва....не разбрах каква е идеята на клипа споделен тук.....може би че ако беше купил вълшебното бижу щеше да маа с манарката по бижуто.... :-D
balchik_bul - специалист
Здравейте,

Въпреки, че го имам от месец съм доволен от Бижуто. Но от няколко дни светва "червен стоп" и вентилатора се включва на 100 процента.
И това се повтаряше с честота около 2-3 пъти дневно. Изписва грешка "Отворена врата" (или нещо подобно).
Но днес "червения стоп" започна да светва на всечи 20-30 секунди, а от силния вентилатор пелетите (къде поизгорели, къде цели) започнаха да хвърчат и да пълнят кошницата за пепел.
Затегнах крилчатите гайки от горе и шестограмните болтове от долу, но нищо не се промени.
Тогава огледах вратичката и открих, че в горния края част от стъклото е чисто. Сякаш от там влиза въздух.
Огледах го по-внимателно и открих, че има участък от около 10 см., в която липсва "уплътняващ шнур", а е поставено алуминиево фолио.
Направих две снимки.
Възможно ли е това да е причината за алармата? Моля за помощ!
Прикачен файл:
IMG_20220117_101945+.jpg
Прикачен файл:
IMG_20220117_101924+.jpg
n.ganev - майстор
Почисти камината ОСНОВНО.
balchik_bul - специалист
пон яну 17, 2022 5:44 pmn.ganev написа:
Почисти камината ОСНОВНО.
Благодаря.
Антон С. - специалист
пон яну 17, 2022 10:56 ambalchik_bul написа:
Здравейте,

Въпреки, че го имам от месец съм доволен от Бижуто. Но от няколко дни светва "червен стоп" и вентилатора се включва на 100 процента.
И това се повтаряше с честота около 2-3 пъти дневно. Изписва грешка "Отворена врата" (или нещо подобно).
Но днес "червения стоп" започна да светва на всечи 20-30 секунди, а от силния вентилатор пелетите (къде поизгорели, къде цели) започнаха да хвърчат и да пълнят кошницата за пепел.
Затегнах крилчатите гайки от горе и шестограмните болтове от долу, но нищо не се промени.
Тогава огледах вратичката и открих, че в горния края част от стъклото е чисто. Сякаш от там влиза въздух.
Огледах го по-внимателно и открих, че има участък от около 10 см., в която липсва "уплътняващ шнур", а е поставено алуминиево фолио.
Направих две снимки.
Възможно ли е това да е причината за алармата? Моля за помощ!

IMG_20220117_101945+.jpg
IMG_20220117_101924+.jpg
Видимо влиза въздух над стъклото, но не ми се вярва, пелетите да хвърчат неизгорели от това. Ганев вероятно е прав, относно почистването и индикатора за пресостата, но е възможно и този въздух да влияе. Освен почистване, можеш да турнеш и термоустойчив силикон, където няма въже. Колко ти е т на изгорелите газове?
Здравейте!
Ползвате ли трипътен кондензационен вентил?
На колко градуса ви отваря - 45,55,65?
Температурата на водата за камина грейко бижу 25кв съответства ли на изписаната в сайта на производителя? - 75гр вода и 65гр помпа?
В момента отоплявам 7 радиатора с термоглави и 2 лири без, в къща на 2 етажа ~ 150кв общо.
Температурата на водата е 60гр помпата отваря на 55гр.
Въпросът ми е имам ли нужда да инсталирам такъв вентил и ще се вдигне ли разходът на гориво с него, щом ще вдигам темп. на водата?
В момента в къщата е 22,23 градуса, а разходът е 3 чувала за 24 часа, което не ме устройва много.
Има конденз в ревизионните отвори, ако вдигна водата над 65гр.! :?:
speka_rs - майстор
нед яну 23, 2022 7:44 pmНико2240 написа:
Здравейте!
Ползвате ли трипътен кондензационен вентил?
На колко градуса ви отваря - 45,55,65?
Температурата на водата за камина грейко бижу 25кв съответства ли на изписаната в сайта на производителя? - 75гр вода и 65гр помпа?
В момента отоплявам 7 радиатора с термоглави и 2 лири без, в къща на 2 етажа ~ 150кв общо.
Температурата на водата е 60гр помпата отваря на 55гр.
Въпросът ми е имам ли нужда да инсталирам такъв вентил и ще се вдигне ли разходът на гориво с него, щом ще вдигам темп. на водата?
В момента в къщата е 22,23 градуса, а разходът е 3 чувала за 24 часа, което не ме устройва много.
Има конденз в ревизионните отвори, ако вдигна водата над 65гр.! :?:
Ползвам Херц Тепломикс.
Разхода няма да се промени от термостатния вентил. Единствено ще се променят циркулацията преди да се е стоплила системата.

Тема "Пелетна камина Грейко" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: