Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
Отдавна го предлагам това Грейко да направят редом с камината и котле ,базата я имат ,само малко изолация и са готови Ама кой съм аз да давам акъл .
За Коледа си чакам камината .
slaviyakov - специалист
Продавам си бижуто 16кв на три сезона! С wi-fi , тъч скрин управлението на Натурела и стаен термостат бонус.При интерес на лично.
Mcl - специалист
А причината каква е, високата цена на пелетите. И аз минах на термопомпа, и за сега съм доволен.
slaviyakov - специалист
Да и всяка година се чудя дали ще оцеля хубави пелети, трудно се намират! Боклуци всякакви ,трябва повече контрол.
Mcl - специалист
Да ако живеехме в нормална държава ,имаше смисъл от пелети, но и аз стигнах до това да не купувам скъпи боклуци. Сега с термопомпата ми е по добре.
шоп - майстор
пет ное 26, 2021 6:23 pmslaviyakov написа:
Да и всяка година се чудя дали ще оцеля хубави пелети, трудно се намират! Боклуци всякакви ,трябва повече контрол.
Моя съвет е да не бързаш да се разделяш с пелетите. Може да мнеш на друг вид отопление ( климатици, ТП) но рано или късно, когато се качът много маймуни на един клон и той се чупи.
Така стана с пелетите и газта.

Така ще стане и с ел. енергията. Я ще вдигнат непосилно цената на тока, я ел.мрежата няма да издържи...

Лично аз съм с ТП, но не съм си продал нито котела с всегоривната горелка, нито чугунения котел работещ на дърва и и въглища и естествена циркулация.
Mcl - специалист
Подкрепям мнението на колегата, и аз не съм продал нищо а и не мисля. Винаги трябва да имаш алтернатива.
filmatoplo - майстор
Някой вътрешен който не го е страх да сподели защо аджеба Грейко не смогва ,защо се чака по два месеца за продуктите им .Отоплителния сезон започна просто е несериозно клиенти избрали тяхна камина да чакат толкова .Нито те с малки деца ,нито аз бих им препоръчал да чакат .
Антон С. - специалист
Прикачен файл:
IMG-1453a4cbec694cb5b112052a07f99c8f-V.jpg
IMG-1453a4cbec694cb5b112052a07f99c8f-V.jpg (63.23 KиБ) Видяна 463 пъти
съб окт 02, 2021 1:38 amLazarGanev написа:
Нищо и няма на камината с новото управление. От 3 години се разработва и изпробва и проблемите би трябвало да са изчистени. Докато за натурелското управление нямаше такова време и се налагаше в движение да се отстраняват недостатъци. Но пък сега всички са свикнали с него и малко хора се решават да рискуват с новото, а то може да се окаже по-добро или поне не по-лошо. Там разпознаването на огъня е с температурен датчик на първия ход (за по-голяма чувствителност), а не на фукса, като при натурелското.
Замислих се над думите ти. Интересно ми е, колко са димните на една нормална 16ка, според новото управление. Мога само да предположа - 170 градуса (по данни на контролера са 110 на втори)? Виждам разликата между първи и втори ход на димните, но с какво това помага на управлението? Просто се замислих :)
Антон С. - специалист
пет ное 26, 2021 2:50 pmslaviyakov написа:
Продавам си бижуто 16кв на три сезона! С wi-fi , тъч скрин управлението на Натурела и стаен термостат бонус.При интерес на лично.
На друго място спомена за евентуални проблеми при работа с трипътен антикондезионен. Какво имаше предвид?
Имам интерес към тъча, ако си пазиш старото, да го върнеш обратно :)

Тема "Пелетна камина Грейко" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: