• 1
  • 72
  • 73
  • 74
  • 75
  • 76
  • 512
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Здравейте,отново имам същият проблем с камината.След като влезе в режим поддържане дава грешка - Загаснал огън.
Направил съм всички сервизни настройки,но проблема си остава.
Моля за съвет.
bmahob написа:
Вчера чистих една Агуира екоспар там дима беше на три хода/един път от огнището нагоре, после в странични камери долу, после пак нагоре, и накрая надолу към комина/ грейкото как е конструирано?
Бе звучиш като спец, ма питаш като мене.
Обявяваш три, а изброи четири хода. Грейкото съм го виждал само на картинка, а там виждам два хода. Лесно е да намериш информация, особено ако те интересува.
bmahob - майстор
Ба спец... дръвен философ :-D
starsel - специалист
дали ще мога да отоплявам с камината Грейко апартамент 58кв с пвц дограма изолация на едната стая на 2 етаж южно изложение имам изградена инсталация 2 радиатора и камина на дърва 8 кв и бойлер с серпентина горя около 5,6к дърва като поддържам 22,23 градуса
nih
Здравей те, изгорих близо 200 кг. пелети и реших да споделя преките си впечатления от камината на Грейко.
Отоплявам вътрешен апартамент около 100 кв , имам 4 радиатора с термо глави и 80 литра бойлер.Камината се държи повече от прилично, първите 2-3 дена я държах на 65 градуса на водата докато затопля целият апартамент, като през това време ми даде среден разход около 20 кг. на ден.
Сега с оглед на необичайно топлото време я държа на 55 градуса и я пускам само 8 часа на ден от 14 до 22 за което време прави разход около 10кг.
Температури те които държа са около 20-25 градуса в различните стаи, само в хола съм притворил най-големият радиатор на около 10-12 градуса.
Не съм си играл да калибровам шнека, но по чувалите считам че горе долу вярно отчита килограмите.В заключени считам, че камината си заслужава парите и като минус единствено мога да отчета дългото чакане за доставка около 3 месеца, но накрая дистрибутора от моя край ми я продаде за 2550 лв. като измрънка че било зима и затова е така иначе струвала 2900лв. :-D
starsel - специалист
мисля да не е прекалено мощтна за моето жилище да се гаси и пали постоянно и да се прецака запалката или нещо друго и най вече колко ще е разхода на пелети за един сезон
hr.hristov57 - специалист
starsel написа:
мисля да не е прекалено мощтна за моето жилище да се гаси и пали постоянно и да се прецака запалката или нещо друго и най вече колко ще е разхода на пелети за един сезон
Да колега, прекалено мощна е тази камина за твоето жилище. Не само ще пали и гаси,а ще имаш и преразход на пелети. Търси камина с минимална мощност 2-3 кВт и максимална 9-10кВт. Не е голям избора,но има.
starsel - специалист
. Не е голям избора,но има. не може ли да се настрои да гори с мошност мапример 6,7 кв например нека знаещите колеги от форума да споделят иначе избор на 10кв камина има например екоспар и др но аз харесвам грейко и ако става за мен ще взема нея.
ivanovhr - специалист
Тя може да се настрои да гори с 4-5kw въпроса е те да не са ти много.
  • 1
  • 72
  • 73
  • 74
  • 75
  • 76
  • 512

Тема "Пелетна камина Грейко" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: