Най - вълнуващия въпрос зимно време.
LazarGanev - "Велик майстор"
съб фев 09, 2019 11:54 pmMiro81 написа:
Така, че този път аз ще си реша какво ще прецакам и колко ще платя.
Желая успех!
Здравейте горивната камера на камината се задръства само след двайсетина часа работа пепелника е празен дали проблема е от пелетите или трябва да се пипнат настройките.P 1 порция 6,8 цикъл 50 сек. вентилатор 26 ,P 2 порция 10.3 цикъл 50 вентилатор 34, P 3 порция 17 цикъл 50 вентилатор 42 Подържане порция 4.7 цикъл 45 вентилатор 19
filmatoplo - майстор
На коя степен работи главно .
filmatoplo - майстор
:) Как да го кажа приятелски -за това се случва .
Въпроса е какво може да се направи да не се случва
phantom_ - специалист
Стаен термостат ако нямаш, сложи. На макс докато направи темп. И после да гаси директно.Аз се чудя повече на пройзводителите на този вид камини.... Защо мамка му няма един елементарен почистващ механизъм????
martolk - специалист
Вдигни малко вентилатора на поддържането. Ако пак събира шлака е от негодни пелети. И аз горя едни такива в момента. Понеже са 4 тона е явно са правени на няколко пъти, някои са сносни, но други много не стават. Набутах се, но миналата година взимах за проба от това място и бяха перфектни. Българска работа! Няма да повторя повече от въпросния производител и ще предупредя който мога да не взима от там. За това някои "производители" фалират... Не може да продаваш л@йна и да очакваш да печелиш.

ПП: Моята работи нон стоп (като изключим по-топло време, в което я гася, защото става жега).
starsel - специалист
някой да каже на колко кг. изгорени пелети трябва да се почиства отгоре дето са пружините и отдоло под вратата двете капачки
пон фев 18, 2019 9:42 pmstarsel написа:
някой да каже на колко кг. изгорени пелети трябва да се почиства отгоре дето са пружините и отдоло под вратата двете капачки
Гори с прекъсване или без прекъсване,отгоре при димогарните тръби почисвам всяка неделя.Ревизионните отвори отдолу почисвам всяка втора седмица.Пелетника и стъклото при постоянно горене-през ден,когато е много студено.
А в сегашното топло време работи около 7-8часа на ден-през два дена. :wink:
Кюнците два пъти на сезон.
Димогарните тръби(с шомпола ф50) три пъти на сезон.
Това е при мен, и все пак зависи от моного фактори - знаеш предполагам. :wink:

Тема "Пелетна камина Грейко" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: