• 1
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
  • 512
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Ndp007 написа:
Имам един въпрос към разбиращите.Когато шнека ми спря ми казахте че съм прегрял камината защото съм затворил всички термоглави е имало голяма инерция на огъня.Така а ако си сложа помпа БГВ тогава тя ще върти пак само водата в бойлера без радиаторите , няма ли пак да има голяма инерция на огъня и пак да прегрявам камината.Ето принципна схема но може да не се вижда добре.
Инерцията няма да е проблем, ако бойлера, който замисляш като буфер, е празен-студен.
Ако е загрял обаче, пак същия проблем. Претоплял съм 600 л. вода от мерак и кеф на 110гр. То всъщност не е проблем, щото конструктора го е измислил със защитата за ей такива частни случаи. Като застудее, ще забравиш за подобни проблеми, не се притеснявай.
nelim - специалист
Абе.. колкото и да са инертни пелетите.. от 60 градуса на водата (да кажем че при толкова пелетната камина спира да подава гориво) до 95 са си доста, аз също палих моята камина посред август, но не съм имал подобни дертове, все пак водната риза + тръбите и колекторите са над 30литра вода, при все че помпата върти, дори и със загрят бойлер, не може току така да скочиш на 95 градуса водата при спряно подаване на гориво..
filmatoplo - майстор
Не може да прегрее току така ,това да нее У...й без плюнка :) сигурно ли е че водната риза е била обезвъздушена ,много хора правят тази грешка без да включат помпата на студено да проверят циркулацията ,ами пълнят инсталацията някакси ,палят камината и чакат помпата да сработи около 50 градуса ,няма на къде да ходиш ако има въздух с камина на 50 ако има въздух може бързо да заври .Не казвам че това е било но съм бил свидетел на подобни случаи.
Ndp007 - специалист
filmatoplo написа:
Не може да прегрее току така ,това да нее У...й без плюнка :) сигурно ли е че водната риза е била обезвъздушена ,много хора правят тази грешка без да включат помпата на студено да проверят циркулацията ,ами пълнят инсталацията някакси ,палят камината и чакат помпата да сработи около 50 градуса ,няма на къде да ходиш ако има въздух с камина на 50 ако има въздух може бързо да заври .Не казвам че това е било но съм бил свидетел на подобни случаи.
Камината се зарежда от най-ниската точка и на всяка висока имам автоматичен обездушител-редиатори ,бойлер, разпределителни колектори и лира. След зареждане пуснах помпата в ръчен режим да завърти водата и след пускането обезвъздушителите се чуха отново да изсъскат.Мисля че нямам проблем с обезвъздушаването.
martolk - специалист
Ndp007 написа:
Имам един въпрос към разбиращите.Когато шнека ми спря ми казахте че съм прегрял камината защото съм затворил всички термоглави е имало голяма инерция на огъня.Така а ако си сложа помпа БГВ тогава тя ще върти пак само водата в бойлера без радиаторите , няма ли пак да има голяма инерция на огъня и пак да прегрявам камината.Ето принципна схема но може да не се вижда добре.

Относно термосондата от ляво ,която казахте да проверя ,то тя се вижда през страничния капак който ме мързи да сваля и затова я снимах.Питам толкова ли трябва да се показва от този конектор за кабели или трябва да е по-навътре?
Колега, сондата ти е навън! Явно насила искаш да прее*еш нещата. Махни тоя ляв капак и извърши процедурата, която ти обясних. В момента камината реално ти загрява с поне 20 градуса повече. Ще направиш беля! Датчика ще влезе поне 3-4 сантиметра от положението, което е в момента.
Ndp007 - специалист
martolk написа:
Ndp007 написа:
Имам един въпрос към разбиращите.Когато шнека ми спря ми казахте че съм прегрял камината защото съм затворил всички термоглави е имало голяма инерция на огъня.Така а ако си сложа помпа БГВ тогава тя ще върти пак само водата в бойлера без радиаторите , няма ли пак да има голяма инерция на огъня и пак да прегрявам камината.Ето принципна схема но може да не се вижда добре.

Относно термосондата от ляво ,която казахте да проверя ,то тя се вижда през страничния капак който ме мързи да сваля и затова я снимах.Питам толкова ли трябва да се показва от този конектор за кабели или трябва да е по-навътре?
Колега, сондата ти е навън! Явно насила искаш да прее*еш нещата. Махни тоя ляв капак и извърши процедурата, която ти обясних. В момента камината реално ти загрява с поне 20 градуса повече. Ще направиш беля! Датчика ще влезе поне 3-4 сантиметра от положението, което е в момента.
Да колега аз за това не я паля докато не установя нещо ,но по-късно наистина ще го отворя само не знам колко трябва да е навътре защото като гледам конектора в който е монтирана сондата и диаметъра и са еднакви ако е по навътре тя нама да стой стабилно. То като помисля да навън е и няма досег с метала и отделно пластмасата и е изолация. Ще пиша по-късно къв съм го свършил. Благодаря все пак за съветите.
martolk - специалист
Ndp007 написа:
martolk написа:
Ndp007 написа:
Имам един въпрос към разбиращите.Когато шнека ми спря ми казахте че съм прегрял камината защото съм затворил всички термоглави е имало голяма инерция на огъня.Така а ако си сложа помпа БГВ тогава тя ще върти пак само водата в бойлера без радиаторите , няма ли пак да има голяма инерция на огъня и пак да прегрявам камината.Ето принципна схема но може да не се вижда добре.

Относно термосондата от ляво ,която казахте да проверя ,то тя се вижда през страничния капак който ме мързи да сваля и затова я снимах.Питам толкова ли трябва да се показва от този конектор за кабели или трябва да е по-навътре?
Колега, сондата ти е навън! Явно насила искаш да прее*еш нещата. Махни тоя ляв капак и извърши процедурата, която ти обясних. В момента камината реално ти загрява с поне 20 градуса повече. Ще направиш беля! Датчика ще влезе поне 3-4 сантиметра от положението, което е в момента.
Да колега аз за това не я паля докато не установя нещо ,но по-късно наистина ще го отворя само не знам колко трябва да е навътре защото като гледам конектора в който е монтирана сондата и диаметъра и са еднакви ако е по навътре тя нама да стой стабилно
Пъхаш докато опре. Ако трябва го отхлаби за да влезе по-лесно. Като го вкараш стягаш гайката. Тя ще раздуе уплътнението и ще фиксира стабилно кабела. Пиши после какво си свършил.
martolk написа:
Ndp007 написа:
martolk написа:
Колеги, не пълнете форума със стари вестници! Достатъчво е да цитирате най важното и си става прегледно.
Ndp007 - специалист
martolk написа:
Ndp007 написа:
martolk написа:

Колега, сондата ти е навън! Явно насила искаш да прее*еш нещата. Махни тоя ляв капак и извърши процедурата, която ти обясних. В момента камината реално ти загрява с поне 20 градуса повече. Ще направиш беля! Датчика ще влезе поне 3-4 сантиметра от положението, което е в момента.
Да колега аз за това не я паля докато не установя нещо ,но по-късно наистина ще го отворя само не знам колко трябва да е навътре защото като гледам конектора в който е монтирана сондата и диаметъра и са еднакви ако е по навътре тя нама да стой стабилно
Пъхаш докато опре. Ако трябва го отхлаби за да влезе по-лесно. Като го вкараш стягаш гайката. Тя ще раздуе уплътнението и ще фиксира стабилно кабела. Пиши после какво си свършил.
Сондата влезе 7 сантиметра на вътре. Не знам само кабела и колко е силиконов и дали ще държи.
filmatoplo - майстор
Датчика навътре до откат , интересно защо е излязъл ,гайката въобще стегната ли е .
  • 1
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
  • 512

Тема "Пелетна камина Грейко" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: