Най - вълнуващия въпрос зимно време.
LazarGanev - "Велик майстор"
съб мар 14, 2020 9:11 amfilmatoplo написа:
Сега в топлото време може да се преструкторират фиксираните мощности 2 и 3 като се смъкнат близо до 1ва степен .Или ако първа ви е 4-5 киловата то втора може да е 6 -7 и трета степен 8-9 киловата ,да има нещо от рода с 2 киловата разлика между мощностите .Не е нужно трета да е макс ,а втора да е полувината .Имате няколко Горива така че не пипайте гориво 1 -нови настройки си направете на гориво 2 или 3 и така :wink: .
Абсолютно излишно според мен, нищо няма да се постигне, освен бавно първоначално загряване, което пък ще увеличи разхода
filmatoplo - майстор
Да ,без последната сричка :) .
jangeloff - специалист
Здравейте на всички!

Да събудя малко темата ...
Вчера сутринта, камината по таймер не запали. След преглед на менюто, забелязах, че Т на дим. газове се променя спорадично, също така, нереално висока (140-180°С) при загаснала камина.
След тел. разговор, с инсталатора, който дойде максимум след час, повредата бе констатирана и поръчан нов датчик pt100.
Днес, датчика заменен, камината работи нормално.
Благодарности на инсталатора, за адекватната и бърза реакция! :supz:
majo79 - напреднал
Здравейте , изправен съм и аз пред дилема и ми предстои закупуването на пелетна камина , като за момента след доста четене тук съм се спрял именно на Грейко Бижу , но имам няколко въпроса свързани с определянето на точния модел дали да е 16KW , или 25KW.До сега пак съм се топлил на пелети с котел Виадрус U22 35KW, като на него е сложена горелка green fire 25KW. Отоплявахме 2 етажа от къща заедно с брат ми , но той е на първия етаж и значително по - бързо се стопляше при него , и все не можем да се разберем на него му е топло ,при мен се стопля малко по бавно и за това реших да се отделя и да си взема пелетна камина . Та ще се радвам някой от по запознатите от вас да изкаже мнение по въпроса , радиаторите ми са 1бр алуминиев Н500 със 17 бр глидери , 1бр алуминиев Н700 със 20бр глидери , 1бр. Н700 алуминиев със 13бр глидери , 1бр Н700 със 12бр глидери , 1бр панелен радиатор тип22 с размер 140/50 , и още 1 панелен тип22 с размер 120/60 .Поразрових се из сайтовете , които предлагат радиатори и от там сметнах приблизително колко е общото топлоотдаване на радиаторите , по мои сметки общо е 14,5 KW . Ще отоплявам втори жилищен етаж от къща (Тухли 4ки), като 3 от стаите са с вътрешна излоция с Гипсокартон и минерална вата на всички стени и на таваните , а другите две стаи са без изолация , но с нова алуминиева дограма . Идеята ми е камината да е разположена в кухнята и самата кухня да се топли от камината , а другите стаи от водната риза , чрез радиаторите .Мился да сложа термоглави на радиаторите и да си взема един стаен термостат(до сега при предишното отопление бях без термоглави и стаен термостат , котела работеше на седмичен график и когато гореше достатъчно се стоплях без никакви проблеми ) Също така бих искал да ви помоля за читав инсталатор за района на пловдивска област да ми препоръчате , към който да се обърна . Благодаря предварително на отзовалите се .
Бе ни та знам как ги искара толкос киловати, ма на око ги вадя 8-9 киловата, при 65/45-22.
Освен туй, как ти доди на акъла да питаш 25 или нам ко си, след кът 25 са топлили двата етажа?!!!
Дисятка Бижу. 10.
majo79 - напреднал
ср апр 29, 2020 7:06 pmТрифон П.Трифонов написа:
Бе ни та знам как ги искара толкос киловати, ма на око ги вадя 8-9 киловата, при 65/45-22.
Освен туй, как ти доди на акъла да питаш 25 или нам ко си, след кът 25 са топлили двата етажа?!!!
Дисятка Бижу. 10.
Благодаря че се включи , ами имам на идея да взема още 1 панелен радиатор 120/60 и евентуално след време един бойлер , а относно това как съм ги сметнал ми гледам какво им дават като киловати в сайтовете и от там го сметнах (не твърдя че съм сметнал правилно , за това и си зададох въпроса тук ), сега чакам някой който е от района на Пловдив да се включи и да ми препоръча читав инсталатор , който да дойде да огледа и той да си каже мнението , но пак ти благодаря че ми даваш насока , значи дилемата ще е 10 -ка или 16 ка .
шоп - майстор
ср апр 29, 2020 5:51 pmmajo79 написа:
До сега пак съм се топлил на пелети с котел Виадрус U22 35KW, като на него е сложена горелка green fire 25KW. Отоплявахме 2 етажа от къща заедно с брат ми
Ами ако си мислиш, че като вложиш 3-4 хил лв и брат ти още толкова ще е по-добре...?!? А дано ама на дали.
Просто си балансирайте системата за да не е топло на етаж 1 и студено на етаж 2.
Шопен, тоа че вложи, ма брата не.
Докарали са я до разлъка, дето най добре е да е тъй, че да си имат братството.
Така ми го рекоха преди повече от 20 години, така си стана, та затуй и така препоръчвам.
По добре е да са си отделно.
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на ср апр 29, 2020 8:12 pm, променено общо 1 път.
majo79 - напреднал
ср апр 29, 2020 8:05 pmшоп написа:
ср апр 29, 2020 5:51 pmmajo79 написа:
До сега пак съм се топлил на пелети с котел Виадрус U22 35KW, като на него е сложена горелка green fire 25KW. Отоплявахме 2 етажа от къща заедно с брат ми
Ами ако си мислиш, че като вложиш 3-4 хил лв и брат ти още толкова ще е по-добре...?!? А дано ама на дали.
Просто си балансирайте системата за да не е топло на етаж 1 и студено на етаж 2.
Не не , твърдо съм решил аз да си се отделя , защото така само имаме спорове и мисля че е най - добре аз да съм си отделно , предвидил съм ги тези разходи и за това искам всичко да се изпипа както трябва , нали знаеш има един мохабед орташкото месо и кучетата не го ядат , та за това твърдо съм го решил .
Правилно. Отделяй се, че да си се уважавате!
Имай предвид, че си облагодетелстван в отоплението, като горно стоящ!
Ако брата харчи 20, ти ще харчиш 12.

Тема "Пелетна камина Грейко" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: