Най - вълнуващия въпрос зимно време.
LazarGanev - "Велик майстор"
съб ное 27, 2021 11:46 pmАнтон С. написа:
Виждам разликата между първи и втори ход на димните, но с какво това помага на управлението? Просто се замислих :)
Ако манджата загори на котлона, кога ще усетиш по-бързо - ако си в кухнята или ако си в спалнята? Ако в горивната камера се появи пламък, кой датчик ще усети по-бързо - близкият или далечният? :cool:
Антон С. - специалист
нед ное 28, 2021 12:19 amLazarGanev написа:
съб ное 27, 2021 11:46 pmАнтон С. написа:
Виждам разликата между първи и втори ход на димните, но с какво това помага на управлението? Просто се замислих :)
Ако манджата загори на котлона, кога ще усетиш по-бързо - ако си в кухнята или ако си в спалнята? Ако в горивната камера се появи пламък, кой датчик ще усети по-бързо - близкият или далечният? :cool:
Ако съм в кухнята, в спалнята няма да запуши :wink: Чек, че отново се замислих :-D Ние кухнята или спалнята ще топлим? Кажи де, в прав текст :) Лаици сме - как помага?

След редакция!
Обяснявам си го по следния начин - при Запалване няма да има проблеми и няма да дава бъг угаснал огън освен , ако не свърши горивото.
Последна промяна от Антон С. на нед ное 28, 2021 12:47 am, променено общо 1 път.
LazarGanev - "Велик майстор"
Е, нали съм го казал, пък и е близко до акъла - когато датчикът е по-близо до пламъка, той отчита по-бързо и по-точно наличието или отсъствието му
Антон С. - специалист
нед ное 28, 2021 12:44 amLazarGanev написа:
Е, нали съм го казал, пък и е близко до акъла - когато датчикът е по-близо до пламъка, той отчита по-бързо и по-точно наличието или отсъствието му
И от това зависи единствено реакцията на контролера при Запалване . Поне така мисля. След това, какво значение има? Освен да се загаси заради прекалено високи димни?
LazarGanev - "Велик майстор"
Е, да де, то точно отчитането на запалването е проблем при камините, щото не може да се ползва фотосензор
Антон С. - специалист
нед ное 28, 2021 1:23 amLazarGanev написа:
Е, да де, то точно отчитането на запалването е проблем при камините, щото не може да се ползва фотосензор
Стига де! Това не е проблем при Грейко Бижу! Пали без да се замисли. Лични впечатления и настройки. Не съм съгласен с твоите изказвания!
LazarGanev - "Велик майстор"
Радвам се, че е така, но много версии на софтуера трябваше да се сменят в движение през годините, за да се стигне до тук :wink:
Антон С. - специалист
нед ное 28, 2021 1:47 amLazarGanev написа:
Радвам се, че е така, но много версии на софтуера трябваше да се сменят в движение през годините, за да се стигне до тук :wink:
И се стигна Бат Лазаре. Кому е нужно нещо ново и неизпитано? Не,че нещо, но и старото и изпитано управление работи прекрасно :partyman: Не виждам смисъл, да се променя нагласата на юзърите... Версия 50/24 и все още пали и гори :) Въпрос на настройки.
LazarGanev - "Велик майстор"
Недей да се притесняваш и тревожиш, никой няма да дойде с калашник да подменя старото управление с ново, нито пък е казано, че ще се спира от употреба натурелското управление :cool: ! Това обаче не означава, че производителят не трябва да експериментира, да се застрахова и да мисли няколко хода напред :wink:
slaviyakov - специалист
нед ное 28, 2021 12:08 amАнтон С. написа:

На друго място спомена за евентуални проблеми при работа с трипътен антикондезионен. Какво имаше предвид?
Имам интерес към тъча, ако си пазиш старото, да го върнеш обратно :)
Старото управление е преобразувано в стаен термостат и няма как. А относно въпроса , не си спомням да съм имал или писал за подобен проблем

Тема "Пелетна камина Грейко" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: