Най - вълнуващия въпрос зимно време.
N_Nikolov - напреднал
Обновление на предишния пост. Едва достигна до 70 градуса на водата и прокапа от комина.. Озадачен съм от тоя казус. Може би да има някакъв теч в топлообменника и да изтича вода и да се изпарява нагоре. Утре ще търся инсталатора, все пак това е втори сезон на камината и няма и 1.5 тона пелети. Колегата дето продава камина ако иска да направим заедно някаква промоция :-D

Прикачен файл

received_374628774416565.jpeg
received_374628774416565.jpeg (11.2 KиБ) Видяна 688 пъти
jangeloff - специалист
нед ное 28, 2021 6:45 pmАнтон С. написа:

Защо да са ниски? И при мен са така, когато изчистя горната ревизия. Иначе ги държа на 100-110 докато не започне да се затруднява с паленето.20211128_184341.jpg
На моята камина са такива, трябваше да нарежа снимката, прекалено голяма, работи в момента на Р1.
Няма следи от конденз ...

Прикачен файл

20211128_201424.jpg
bmahob - майстор
нед ное 28, 2021 5:49 pmfilmatoplo написа:
Новото управление е доста добро ,мога даже да кажа по добро.Има си датчик за стаен термостат ,датчика на хол е включен към вентилатора .
Супер, макар че някои марки ги имат тези "екстри от 5-6 години :wink:
N_Nikolov - напреднал
нед ное 28, 2021 8:26 pmjangeloff написа:

На моята камина са такива, трябваше да нарежа снимката, прекалено голяма, работи в момента на Р1.
Няма следи от конденз ...
Забелязах сега докато се чудих какво става с моята камина,че по време на разпалване и докато подгрее системата (помпата се пуска на 60 градуса) в един момент водата е 64 градуса, димните падат до 62. Това не ми се струва нормално, миналата година не забелязах такъв момент, а съм стоял пред камината много. Може би като се сгрее и почва да прокапва вода от някоя заварка на димогарните тръби, знам ли.. :?

Edit:
Говорих сутринта с моя инсталатор, каза че според него просто много малко ползвам камината и затова се получавал конденз (аз реално я паля 2 пъти на ден по 1:30 в момента). Ама миналата година нямах такъв проблем, а пак така я ползвах по това време на годината. Не ми се вярва камината да работи по-добре ако не я гася и крета на Р1 и поддържане и аз седя на отворен прозорец..
Mcl - специалист
Димните е хубаво да са над 100° ,как се постига? С нередовно почистване отгоре. И няма да имаш проблеми с кондензи. Трябва ти топъл комин а не студен.
N_Nikolov - напреднал
пон ное 29, 2021 6:07 pmMcl написа:
Трябва ти топъл комин а не студен.
Съгласен съм ама камината нямаше време да се оцапа отгоре че да дигне димните и протече без време. Иначе целия комин едва ли ще стопля, аз съм на 6ти етаж от 8 и само аз ползвам комина, което миналата година не беше проблем ама тази година явно ще е..
Mcl - специалист
Просто я чисти по мързеливата и оставяй по малко пепеляк, и ще вдигне димните.
Антон С. - специалист
пон ное 29, 2021 7:17 pmN_Nikolov написа:
пон ное 29, 2021 6:07 pmMcl написа:
Трябва ти топъл комин а не студен.
Съгласен съм ама камината нямаше време да се оцапа отгоре че да дигне димните и протече без време. Иначе целия комин едва ли ще стопля, аз съм на 6ти етаж от 8 и само аз ползвам комина, което миналата година не беше проблем ама тази година явно ще е..
Виж, аз топля 10 метра комин. Колегата Mcl е прав. Странното при теб е (според това, което си писал), че в долната ревизия имаш много пепел смесена с вода, а в горната ревизия нямаш пепел... Конденза е ясен - много са ти ниски димните.
Антон С. - специалист
нед ное 28, 2021 8:26 pmjangeloff написа:
нед ное 28, 2021 6:45 pmАнтон С. написа:

Защо да са ниски? И при мен са така, когато изчистя горната ревизия. Иначе ги държа на 100-110 докато не започне да се затруднява с паленето.20211128_184341.jpg
На моята камина са такива, трябваше да нарежа снимката, прекалено голяма, работи в момента на Р1.
Няма следи от конденз ...
Че те и твоите са бая ниски. Според мен, разликата между т на водата и на димните трябва да е поне 20 градуса. Може и да греша. Експертите ще кажат.
emiliqn1978 - помощник
пон ное 29, 2021 8:03 pmАнтон С. написа:
нед ное 28, 2021 8:26 pmjangeloff написа:
нед ное 28, 2021 6:45 pmАнтон С. написа:

Защо да са ниски? И при мен са така, когато изчистя горната ревизия. Иначе ги държа на 100-110 докато не започне да се затруднява с паленето.20211128_184341.jpg
На моята камина са такива, трябваше да нарежа снимката, прекалено голяма, работи в момента на Р1.
Няма следи от конденз ...
Че те и твоите са бая ниски. Според мен, разликата между т на водата и на димните трябва да е поне 20 градуса. Може и да греша. Експертите ще кажат.
Моята камина работи в режим поддържане 61-62 на водата и 68-69 димни и няма конденз само опушва стъклото.

Тема "Пелетна камина Грейко" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: