Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Mcl - специалист
Да тук ще намериш нужната информация, и един безплатен съвет можеш да се довериш на инсталаторите. А и на Трифон тъй като е експериментатор мечтател. :finga: :drinkers:
Kakvidich - специалист
чет мар 17, 2022 10:37 pmMcl написа:
Да тук ще намериш нужната информация, и един безплатен съвет можеш да се довериш на инсталаторите. А и на Трифон тъй като е експериментатор мечтател. :finga: :drinkers:
Като я закупя тая машинка, има ли някой от форума, който е от :yawinkle: и обслужва Бургаски регион? И кои са господата инсталатори!?
чет мар 17, 2022 10:52 pmKakvidich написа:
обслужва Бургаски регион? И кои са господата инсталатори!?
На Филматопло са зачислени всичките чехкинки, полякинки и каминки.
speka_rs - майстор
чет мар 17, 2022 10:52 pmKakvidich написа:
Като я закупя тая машинка, има ли някой от форума, който е от :yawinkle: и обслужва Бургаски регион? И кои са господата инсталатори!?
Филма е твоя човек, виж направо дали не можеш да я закупиш от него.
вт мар 15, 2022 9:22 pmТрифон П.Трифонов написа:
Шпек- 3......4!
Нямах достъп до интернет, само не разбрах сега ли ще се изгражда цялата инсталация ?
Инъче сметката на Трифон е много правилна. Аз бих заложил на радиатори 1600х600 тип 22 4 бр със термо глави. Лирата алуминиева да може да се суши на нея без да тръгват ръжди. Остана коридора, ама там нещо да има, че инъче ще е голям енергиен вампир и на по късен етап ще се чудиш как да пуснеш тръби и до него.
Kakvidich - специалист
пет мар 18, 2022 8:45 amТрифон П.Трифонов написа:
чет мар 17, 2022 10:52 pmKakvidich написа:
обслужва Бургаски регион? И кои са господата инсталатори!?
На Филматопло са зачислени всичките чехкинки, полякинки и каминки.
Хаххаха вече и украинки сигурно!
Блходаря, а как да се свържа с него? Някакъв телефонен номер може ли?
Kakvidich - специалист
пет мар 18, 2022 9:48 amspeka_rs написа:
чет мар 17, 2022 10:52 pmKakvidich написа:
Като я закупя тая машинка, има ли някой от форума, който е от :yawinkle: и обслужва Бургаски регион? И кои са господата инсталатори!?
Филма е твоя човек, виж направо дали не можеш да я закупиш от него.
вт мар 15, 2022 9:22 pmТрифон П.Трифонов написа:
Шпек- 3......4!
Нямах достъп до интернет, само не разбрах сега ли ще се изгражда цялата инсталация ?
Инъче сметката на Трифон е много правилна. Аз бих заложил на радиатори 1600х600 тип 22 4 бр със термо глави. Лирата алуминиева да може да се суши на нея без да тръгват ръжди. Остана коридора, ама там нещо да има, че инъче ще е голям енергиен вампир и на по късен етап ще се чудиш как да пуснеш тръби и до него.
Благодаря за съвета! Но няма как да сложа 60см радиатори, защото перваза отдолу и отгоре правят разтоянието 63см..тоест максимум 50 см ще влезнат! Коридорчето е малко няма проблем за него! Но по скоро моята мисъл..
В хола и кухнята (46-48м2)2 радиатора по 2кв всеки + печката мисля че ще стигнат..
В спалните които са по 13м2 по 1бр по около 1.8кв или 2макс..и оатаналото за лирата и дозатопляне на бойлера ок ли е?? И нали, както Трифон ме убеди 10кв печка ще купя?!
Kakvidich - специалист
пет мар 18, 2022 9:48 amspeka_rs написа:
чет мар 17, 2022 10:52 pmKakvidich написа:
Като я закупя тая машинка, има ли някой от форума, който е от :yawinkle: и обслужва Бургаски регион? И кои са господата инсталатори!?
Филма е твоя човек, виж направо дали не можеш да я закупиш от него.
вт мар 15, 2022 9:22 pmТрифон П.Трифонов написа:
Шпек- 3......4!
Нямах достъп до интернет, само не разбрах сега ли ще се изгражда цялата инсталация ?
Инъче сметката на Трифон е много правилна. Аз бих заложил на радиатори 1600х600 тип 22 4 бр със термо глави. Лирата алуминиева да може да се суши на нея без да тръгват ръжди. Остана коридора, ама там нещо да има, че инъче ще е голям енергиен вампир и на по късен етап ще се чудиш как да пуснеш тръби и до него.
Инсталацията е готова! Трябва само да сложа радиатори и бойлер! И лира де.
Kakvidich - специалист
пет мар 18, 2022 10:02 amKakvidich написа:
пет мар 18, 2022 9:48 amspeka_rs написа:
чет мар 17, 2022 10:52 pmKakvidich написа:
Като я закупя тая машинка, има ли някой от форума, който е от :yawinkle: и обслужва Бургаски регион? И кои са господата инсталатори!?
Филма е твоя човек, виж направо дали не можеш да я закупиш от него.
вт мар 15, 2022 9:22 pmТрифон П.Трифонов написа:
Шпек- 3......4!
Нямах достъп до интернет, само не разбрах сега ли ще се изгражда цялата инсталация ?
Инъче сметката на Трифон е много правилна. Аз бих заложил на радиатори 1600х600 тип 22 4 бр със термо глави. Лирата алуминиева да може да се суши на нея без да тръгват ръжди. Остана коридора, ама там нещо да има, че инъче ще е голям енергиен вампир и на по късен етап ще се чудиш как да пуснеш тръби и до него.
Само още нещо ми остана мъгла.. Ако са радиаторите примерно както казваш 60/1600 те нали отговарят на над 4кв мощност всеки.. Как 10кв печица би ги затопляла безпроблемноо...много ми е трудно да си го обясня...
Инсталацията е готова! Трябва само да сложа радиатори и бойлер! И лира де.
Мощността на радиатор не е константа- зависи от Т на водата и от Т на помещението.
Къде е написано- 4 киловата?
Прочети си пак всичките отговори, които си получил до тук. Ясно е, че само с веднъж няма да стане.

Филматопло
memberlist.php?mode=viewprofile&u=9377

Радиатори Корадо 400/2000-22 и 400/1400-33 са леееко "по слаби", но могат да се допълнят с по някое мъничко радиаторче, каквито дал Господ.
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на пет мар 18, 2022 10:38 am, променено общо 1 път.
Kakvidich - специалист
пет мар 18, 2022 10:27 amТрифон П.Трифонов написа:
Мощността на радиатор не е константа- зависи от Т на водата и от Т на помещението.
Къде е написано- 4 киловата?
Прочети си пак всичките отговори, които си получил до тук. Ясно е, че само с веднъж няма да стане.

Филматопло
memberlist.php?mode=viewprofile&u=9377
Благодаря за координатите на филма! Сега разбрах и за радиаторите! Дори да с по големи аз мога да ги поддържам на по малко киловати, колкото с ми нужни на мен! Разбрах ли правилно?

Тема "Пелетна камина Грейко" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: