Най - вълнуващия въпрос зимно време.
LazarGanev - "Велик майстор"
чет дек 01, 2022 4:49 pmАнтон С. написа:
Моята камина под 65 градуса на водата не функционира. Извинявай Лазаре, но да не се опитваш да ме убедиш, че настроената температура не влияе върху разхода?
Изобщо не се опитвам да кажа, че температурата на водата не влияе на разхода, точно обратното! Колкото по-висока е температурата в горивната камера, толкова по-добро е изгарянето, а високата температура в горивната камера няма как да се осигури в студена камина.
Антон С. - специалист
чет дек 01, 2022 8:02 pmLazarGanev написа:
Изобщо не се опитвам да кажа, че температурата на водата не влияе на разхода, точно обратното!
Тоест съм бил прав. Защо спорихме в такъв случай... Живи и здрави, важното е останалите ползватели да разберат и да си вземат поука.
LazarGanev - "Велик майстор"
чет дек 01, 2022 8:38 pmАнтон С. написа:
важното е останалите ползватели да разберат и да си вземат поука.
Точно така :wink:
filmatoplo - майстор
Здравейте,влизам само да поздравя Николай Ганев .
Честит имен ден Ники. :wink:
вт дек 06, 2022 3:38 pmfilmatoplo написа:
Здравейте,влизам само да поздравя Николай Ганев .
Честит имен ден Ники. :wink:
Честит да му е денят и името да му е честито!

Радвам се да те "видя", Филматори!
Здрайте познавате ли човек който може да извърши обслужване на Грейко камина 16 kw, шнека свири като цигулка за София област става въпрос
krasi92 - майстор
За Своге се обади. Извън Своге пак е софия област. Таксито отиване и връщане според тарифата.
starsel - специалист
здравейте съфорумци някой знае ли разширителния съд на грейко бижу 16 на колко бара се надува
Гледам, никой не се включва конкретно, та плахо ще предположа, на база бледият ми опит- 1.5 бара.
Преди да пиша, прехвърлих инструкцията, за да не съм съвсем голословен.
Азбуката сочи- 2 бара работно, което потвърждава, макар и косвено, предположението ми.

Досега, всичко което съм докоснал, е напомпено на 1.5 или 3.
starsel - специалист
нед фев 26, 2023 6:57 pmТрифон П.Трифонов написа:
Гледам, никой не се включва конкретно, та плахо ще предположа, на база бледият ми опит- 1.5 бара.
Преди да пиша, прехвърлих инструкцията, за да не съм съвсем голословен.
Азбуката сочи- 2 бара работно, което потвърждава, макар и косвено, предположението ми.

Досега, всичко което съм докоснал, е напомпено на 1.5 или 3.
Благодаря надух го на 1,5 после допълних до 2 бара вода добре ли е

Тема "Пелетна камина Грейко" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: