Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
Оня ден при един пуск -пелетите също горяха с по червен и по пушещ пламък ,нито дози ,нито заигравка с въздуха помага .
Антон С. - специалист
Както filma каза - предполагам е от пелетите. При мен, последният път горя 6 часа, основно на 2ра и 3та, при настроени 74 градуса на водата. Почерни стъклото само в средата под формата на V. На сутринта, като я чистих, повече време ми отне да изсмуча пепелта от пепелника, около него, кошничката и вратата (не мога да разбера, защо трупа толкова пепел по нея, но винаги има бая), отколкото да забърша стъклото . По него няма трудно отстраняем нагар, като чернилката се почиства лесно и ефикасно с проста суха кухненска хартия.

Според мен, трябва да продължиш с тестовете на пелети и да намериш правилните., освен ако не държиш стъклото да е чисто. Вероятно, тези ще ти трупат и шлака.
Антон С. - специалист
gnt69, Трифонов, благодаря ви за отговорите. Бай Трифоне, само един допълнителен въпрос имам. Какво имаш предвид, под помпата за БВГ ми е на 1 - PP1 ли? Моите не са Grundfos, но мисля, че това не е от значение за принципа на работата им. Благодаря ти и за насоката към упътването на помпата - определено хората са си свършили работата.
ср окт 30, 2019 11:16 pmАнтон С. написа:
...Какво имаш предвид, под помпата за БВГ ми е на 1 - PP1 ли?...
Не, помпата за БГВ трябва да ти е на постоянна скорост 1.
Това е според инструкцията на Грундфос.
Благодаря за отговорите, имам още едно питане. Димът се връщаше при розетката, там където влезат една в друга. Напълних го със силикон, и не виждам да дими, но мирише при паленето и малко след това, възможно ли е да дими пак от някъде, или е нормално при.палене да замирише?
npace - специалист
чет окт 31, 2019 10:22 amdeskata18 написа:
Напълних го със силикон
Да не вземе да се подпали това? :-D
Има огнеупорни уплътнения от стъклена вата по магазините.
Нормално е да пуши преди въздухът в комина да загрее.
чет окт 31, 2019 12:35 pmnpace написа:
чет окт 31, 2019 10:22 amdeskata18 написа:
Напълних го със силикон
Да не вземе да се подпали това? :-D
Има огнеупорни уплътнения от стъклена вата по магазините.
Нормално е да пуши преди въздухът в комина да загрее.
Надявам се да не се запали :-D уж е силикон за камини, и плюс това не е на моя отговорност, този от който я купих дойде и сложи малко, но продължи да връща дим от там и аз го напълних цялото :-D, а отностно пушенето не го виждам а само го усещам, но щом казваш че е нормално дано да е така :)
tachman - специалист
Където има огън има и дим!!! :-D
Абе, не е много нормално да пуши в стаята!
Виж от къде изпуска и го запуши!
Може и малко да вдигнеш вентилатора на запалване 2-ра фаза!
И още нещо да питам.. нали жените купуваме и после мислим и виждаме какво сме взели. Камината има ли датчик за температурата в стаята или се слага допълнително? Дано не ме блокирате с тия тъпи въпроси :-D
n.ganev - майстор
Няма датчик за околна температура. Следи само температура на водата

Тема "Пелетна камина Грейко" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: