• 1
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45
  • 46
  • 512
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
Тези данни са почти виртуални ,номера е коректно да пуща шнека ,това става като въведеш коректнонданните .
m.eit - специалист
filmatoplo написа:
Тези данни са почти виртуални ,номера е коректно да пуща шнека ,това става като въведеш коректнонданните .


Точно така е,а за това трябва да знаеш колко ти пуска шнека на час,и така да си настроиш мощностите спрямо енергийната стойност на пелетите които ползваш.
Даже не виждам смисъл от тази функция на контролера която ти изписва виртуалната мощност.
Така или иначе си я сметнал за да си настроиш камината,със сигурност по точно от фиксираната енергийна стойност на горивото във контролера.
Във добрите полски контролери за Pelas x горелките ако не въведеш капацитета на шнека и енергийната стойност на горивото тя просто не тръгва,явно контролера е от по-висок клас ,след като въведеш коректните данни той определя количеството пелети и въздух при различните мощности,подпомаган от ламбда контрол на изгорените газове ,има също и ръчни корекции на въздуха!
:weedman:
filmatoplo - майстор
В случая само въвеждането на данни за щнека е поеече от нищо :) което ще свърши работа .а виртуалните числа трябва да са почти верни ако са разчетени с калоричност 4,7-5 киловата за 1 килограм пелети то друга калоричност няма написана на човалите . :wink:
m.eit - специалист
filmatoplo написа:
В случая само въвеждането на данни за щнека е поеече от нищо :) което ще свърши работа .а виртуалните числа трябва да са почти верни ако са разчетени с калоричност 4,7-5 киловата за 1 килограм пелети то друга калоричност няма написана на човалите . :wink:
Филме има,има 5.5 кw, на рико стил троян(широколистни) трудно запалими ,произвеждат се от остатъци от мебелно производство(масово мебелите се произвеждат от ламинирани пдч плоскости,които съдържат лепило,което ги прави и трудно горими) и сто процента нямат повече от 4.7 kw килограм,съпоставял съм ги със МС пелети чамови А2 клас 5kw изписани на торбата.Вторите са осеземо по калорични,като пепел са горе долу еднакви,въпреки че рикото го дават А1 клас-демек с помалко пепел!

Също и на много букови пише 5.5kw.

Собствениците на камини по принцип си търсят по качествени пелети за да си пазят по чиста камината!

Който не вярва на моите заключения ако има възможност да вземе по три торби от вид и да пробва,тамън сам да си прецени!
МС имат и клас А1 все още не съм ги пробвал!
Ако некой от София иска да ги пробва да пише на лични,ще му кажа от къде може да си ги купи,за двата вида (широколистни и иглолистни )става въпрос!
:weedman:
martolk - специалист
Някакви идеи за доработка на пепелника, с цел падането на пепелта в него, а не около него?
filmatoplo - майстор
:-D ти пък сега ,тя пепелта хвърчи като пеперуди из камерата - де ше кацне никой не знае :wink:
n.ganev - майстор
m.eit написа:
Филме има,има 5.5 кw, на рико стил троян(широколистни) трудно запалими ,произвеждат се от остатъци от мебелно производство(масово мебелите се произвеждат от ламинирани пдч плоскости,които съдържат лепило,което ги прави и трудно горими)
Днес стартирах едно Бижу точно с такива пелети и си запалиха и горяха много добре - явно случайно съм бутнал каквото трябва :?
m.eit - специалист
n.ganev написа:
m.eit написа:
Филме има,има 5.5 кw, на рико стил троян(широколистни) трудно запалими ,произвеждат се от остатъци от мебелно производство(масово мебелите се произвеждат от ламинирани пдч плоскости,които съдържат лепило,което ги прави и трудно горими)
Днес стартирах едно Бижу точно с такива пелети и си запалиха и горяха много добре - явно случайно съм бутнал каквото трябва :?
Не казвам че са лоши,казвам че не отговарят на киловатите изписани на чувалчето! Братовчеда до нас 2 години ги гори!От тази година зареди МС (мотокар сервиз) чамови и твърди че са доста по–калорични от широколистните въпреки че на чувалчето пише 5 KW.Аз също съм ги пробвал ,двата вида и съм съгласен с него !
martolk - специалист
filmatoplo написа:
:-D ти пък сега ,тя пепелта хвърчи като пеперуди из камерата - де ше кацне никой не знае :wink:
Не говорим за пепелта, която излита през димогарните отвори или минималното количество, което остава по стените на горивната камера. Повече от ясно е, че въз основа на действащата гравитация, оснивното количество пада на дъното на горивната камера. Проблема идва от това, че пепелника е значително по-малък от дъното и това позволява изпадане на голяма част от пепелта извън него. Не казвам, че е проблем само в този модел, но така или иначе го има. Очевидното решение е да се изработи нов пепелник с други размери и лек наклон на стените, които да опират в горивната камера или поне да се приближат максимално. Питам дали на някой му е хрумнало по-добро или лесно решение. Техническия недостатък не е серриозен, но не го намирам и за забавен...
gnt69 - майстор
И на котела е така. Пепелника е малък и постоянно пада пепел извън него. Аз вадя пепел веднъж на 2-3 дни с лопата за смет, ама в котела много място. Пепелника го изхвърлям на 2-3 седмици като чистя котела. И аз съм се замислял да направя по голям пепелник ама все не стига времето. :partyman:
  • 1
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45
  • 46
  • 512

Тема "Пелетна камина Грейко" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: