• 1
  • 60
  • 61
  • 62
  • 63
  • 64
  • 512
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
Нали си с Комо ,за къде ти трябва камина Грейко/
bmahob - майстор
bmahob написа:
Ами инджинерите от Сърбия :-D има 4 отвора от горната камера към димоотвода/те фабрично има турболатори, в които аз сложих допълнителни, те подлежат на почистване с издърпвани отгоре/ но има и 5 къси отвора от огнището до горната камера в тях няма никой, та се чудя дали да не предвидя и за там :?
Именно с commo21 съм ама си го подобрявам малко по малко :-D Крада идеи от тук от там :-D
filmatoplo - майстор
Ами ти и пружини имаш .
n.ganev - майстор
А Бижуто има ли пружини? :shock:
bmahob - майстор
Заводските пружини не дават добър резултат, след поставянето на увита шина малко се подобриха.... обаче се чудя дали да не измайстора и на късите тръби, но остава пролема с почистването, пък се и съмнявам малко в моя комин дали прекалена тяга..... не дразни нещата....
andy_forresite - майстор
Пичове, какви средни мощности поддържате горе-долу и по колко време на ден я оставяте да гори?
ivanovhr - специалист
При капацитет на шнека 8,7 до напълване сипах 12кг а показа разход 13,3 намалих го с 1 десета и значи горе долу е вярно това, което показва на графиките или е малко повече от реално изразходваното. При сегашните настройки мощностите, които показва са 4,5/8/15,7. Гори сутрин от 6 до 23. Ето и какво показва гадината.
Прикачен файл:
Screen Shot 2017-11-15 at 10.28.35.png
Screen Shot 2017-11-15 at 10.28.35.png (76.15 KиБ) Видяна 1660 пъти
bmahob - майстор
Мче то разхода ходи към 1,4-1,5кг на час средно :?
ivanovhr - специалист
Е то не беше и много студено навън, но и без печка не си е работа вкъщи. Къщата ми е на 100м от гората и си е хладно при нас. Тези дни ще ми обръщат прозорците и изолация на фасадата ще сложат. Останалите две стени от къщата напролет, че вече нямам сили да кихна даже. :lol:
Ndp007 - специалист
bmahob написа:
Мче то разхода ходи към 1,4-1,5кг на час средно :?
Комото колко арчи на час?
  • 1
  • 60
  • 61
  • 62
  • 63
  • 64
  • 512

Тема "Пелетна камина Грейко" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: