Най - вълнуващия въпрос зимно време.
LazarGanev - "Велик майстор"
Русев, нали си с котел? :cool:
gnt69 - майстор
пет ное 18, 2022 8:18 amLazarGanev написа:
Русев, нали си с котел? :cool:
С котел съм който е в мазето ама си пуши като се пусне ширма. И камина имам аналогова на дърва, която тегли като змей барбекю си правя и не пуши но пусне ли се ширма без отворен прозорец на ножица става страшно. Зимата в къщи е забранено готвенето, само суджуци и вино.
Прикачен файл:
камина.jpg
bajslav - помощник
Здравейте разбирачи!От тази есен съм с бижу10.Оправям се с настройките(поне така мисля),но последните дни забелязвам нещо. :?Калибровал съм шнека,но реалният разход не отговаря на показанията на диграмата на камината...Какво трябва да направя,за да показва реалния разход?Като вдигна шнека нагоре(кг/ч),се променят и мощностите и разхода(на диаграмата)и обратно,ако смъкна надолу...Всъщност това може ли да окаже влияние на реалния разход...?
Да беше споделил с колко и в каква посока се различават!
Вероятно показанието е било по малко от реалното? Обикновено тогава се недоволства, щото чувалчетата летят.

Не, показанията на дисплея са само за красота- не влияят на реалният разход, макар да би могъл да ги синхронизираш.
bajslav - помощник
пон ное 28, 2022 7:30 pmТрифон П.Трифонов написа:
Да беше споделил с колко и в каква посока се различават!
Вероятно показанието е било по малко от реалното? Обикновено тогава се недоволства, щото чувалчетата летят.

Не, показанията на дисплея са само за красота- не влияят на реалният разход, макар да би могъл да ги синхронизираш.
Да,показанията са по-ниски на половина...исках да питам как може да се синхронизират,дет викаш...Иначе за 15-16часа гори по 1чувалче,а показва 6-8кг...Миналата зима карах с една друга марка камина,която ми гореше 2 пъти повече...
LazarGanev - "Велик майстор"
Влизаш в сервизното меню -> Основни настройки и увеличачаш двойно цифрата, която е в момента :wink:
Колкото и да са страшни показанията, просто запиши по висока стойност за капацитета на шнека!
Така ще видиш и близка до реалната мощност, която те грее.
bajslav - помощник
Благодаря ви момчета(Лазар Ганев и Триф)..И аз така си мислех(защото пробвах),но си викам,да не би да вдигне и разхода... :rock:
Антон С. - специалист
пон ное 28, 2022 8:55 pmbajslav написа:
Благодаря ви момчета(Лазар Ганев и Триф)..И аз така си мислех(защото пробвах),но си викам,да не би да вдигне и разхода... :rock:
Разходът се променя не от настройкате на шнека, а от настройката на желаната т на водата. Вчера я бях настроил на 69, а днес на 70 градуса. Разликата в разходът е 300 грама на час.

Прикачен файл

Screenshot_20221129_211935_com.android.chrome.jpg
Тонка, а ако зададеш 80, но навън се затопли до невероятните 12 коледни градуса?!!

Тема "Пелетна камина Грейко" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: