Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Mafffff - напреднал
Привет днес при чистене на бижуто видях че в запалката има дупка. До сега не съм я забелязвал. Запалката работи (засега) да купувам ли нова и да сменям ( и какво да купя и от къде, от Пловдив съм) или... Благодаря предварително
Прикачен файл:
IMG_20211014_080943.jpg
Прикачен файл:
IMG_20211014_080933.jpg
slaviyakov - специалист
Тая дупка си е заводска !
Mcl - специалист
По-добре би било да си чистиш бижуто както трябва. Като ти гледам нагарите.
slaviyakov - специалист
От днес

Прикачен файл

Screenshot_20211014-144319.png
Mcl - специалист
Това законово не виждам как ще стане. С публикация в фейса.
Антон С. - специалист
Не, че моята някога е имала гаранция, ама как според гаранционните условия трябва да тълкувам настройки като моите и наличието на антикондезионен вентил, монтиран на гъзо й?
Прикачен файл:
Screenshot_20211014-225543.jpg
Joro.gushterov - помощник
Здравейте и от мен,
И аз от тази година съм горд собственик на грейко бижу дизайн 16kw, закупено е началото на 2021, но реално сега го ползвам за пръв път.

Прочетох цялата тема и като гледам повечето как се хвалят с разход от по 500 грама на час, чак почвам да се чудя дали не съм се прецакал нещо хх.

Вярно, че моята система в момента е отворен тип, но имам 5 радиатора, единия, от коитое малък, но все пак е радиатор и 1 конвектор ( който утре ще махна ), таа какво ли не изпробвах като настройки от всичко споделено и под 1.8 кг на час нема шанс да падна. Оня ден свалих до 1 кг с 300 мъки, но при Т на водата 53 градуса при зададени 60. Сега съм я направил на 73 градуса като реално държи 66-68 и няма смъкване под 1.8кг на час. Разделил съм порциите и цикъла на р2 и р3, усилил съм леко вентилатора и няма падане на разхода. Утре ще я преправям на затворен тип и ще махна конвектора та да видим какво ще покаже..., но започвам да си мисля и че няма как да стане...хем да е топло хем да не харчи, което пък ме връща на разходите от по 0.5кг на час...

За протокола къщата е с външна изолация и сменена дограма, топля около 90 квадрата, радиаторите нямат термоглави, но са притворени на половина през цялото време. В момента Т в стаята е 26°. Та ше видим какво ще излезе.

Поздрави на всички :rock:
Mcl - специалист
Ама ти на снимките ли вярваш, разхода мериш от запалването до спирането за сезона. И разделяш на дните и ако искаш и на часове. Това е реалният разход.
Joro.gushterov - помощник
пет окт 15, 2021 10:55 pmMcl написа:
Ама ти на снимките ли вярваш, разхода мериш от запалването до спирането за сезона. И разделяш на дните и ако искаш и на часове. Това е реалният разход.
Е да де то тва ясно, ма има много такива сметки дет излизат с по 0.5 или 1 кг на час. Аз затова се чудя иначе другото е ясно, ще видим на края на сезона. Иначе гд колкото ми показва на дисплея толкова и чезне от бункера ххх :mrgreen: :supz:
Mcl - специалист
То това горе долу накрая на сезона ,се оказва доста голяма разлика.

Тема "Пелетна камина Грейко" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: