Най - вълнуващия въпрос зимно време.
чет яну 04, 2024 12:49 pmbalchik_bul написа:
...Надявам се с термостата да спестя 5-10% разходи :-D
Ще, ще!
Ето и документа.
https://termaex.com/UserFiles/File/term ... rukcia.pdf
Mcl - специалист
Два дена се мъча с грешка отворена врата, някакви идеи?
LazarGanev - "Велик майстор"
Много причини може да има - задръстена камина, задръстен комин, нарушено уплътнение на горния капак,, долните люкчета, запушени маркучета на пресостата...
Mcl - специалист
Дотук което съм направил е , маркучлето съм го продухал ,горната ревизия няма видимо нищо, комина е проверен дърпа доста. Остава да проверя ревизията при вентилатора. Другото което ми е направило впечатление маркучлето където влиза в вакуум сензора доста лесно се вади и влиза, дали там не е проблема . Може да му сложа една свинска опашка и да го стегна. Другото е вратичката с стъклото като я натисна и помръдва, евентуално и там ново уплатнение.
Последните две причини са най вероятни според мен.
Ако не те мързи, опитай като ги отсраняваш една по една, за да разбереш коя е!
Mcl - специалист
Не ме мързи за сега като най лесно ,срязах силиконовото маркучле с 2 см. Сложих му на вакуум сензора и една свинска опашка, и сега чакам да видя какво ще се случи. Дотук около един час и продължава да работи без грешка.
При мен дава същата грешка "Отворена врата". Когато се стартира камината с функция "Почистване", точно на 9тата секунда излиза символ СТОП и дава грешката. При рестартиране, на третия-четвъртия път се чува в началото съвсем слаб звук, като електрическо прищракване /не мога да го обясня точно/ и след този звук минава функцията Почистване без грешка и камината тръгва. Има ли някой идея какво значи точно това и евентуално някой с желание да дойде да отстрани проблема, естествено срещу заплащане? Не ми е проблем рестартирането, а по-скоро факта, че камината не може да тръгне сама и чак като се върнем в къщи след работя можем да я запалим, вместо да ни е топло като се приберем. Благодаря предварително! :heart:
Антон С. - специалист
ср яну 24, 2024 12:05 amdarivata написа:
При мен дава същата грешка "Отворена врата".
Здравей колега. Като начало можеш да пробваш с хубаво почистване на ревизиите, кюнците и комина.
balchik_bul - специалист
Здравейте колеги.

Днес получих стайния термостат. Утре ще го монтирам.
От книжката на Грейко Бижу 10 кВт се подразбира, че при задействане на термостата (релето е нормално отворено, т.е. ще даде на късо двата входа на платката, с обозначение "RT").
От там контролера задейства процес, при който се задава колко време да работи на мощности съответно Р3, Р2 и Р1.
След това влиза в режим "Поддържане".
Има ли опция да се зададе да не е в режим "Поддържане", а да влезе в режим "Гасене" и да остане в този режим докато температурата на термостата спадне под зададената?
Mcl - специалист
Може от контролера на камината махаш времето за поддържане и си готов.

Тема "Пелетна камина Грейко" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: