• 1
  • 86
  • 87
  • 88
  • 89
  • 90
  • 512
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
maistora1965 - специалист
Трифон П.Трифонов написа:
Като дадат едно изделие, в независима специализирана западна лаборатория, като добавят няколко цифри и букви на табелката, отзаде, а също и на етикета, отпреде, те тогава да се чуди човек- озъбен ли е потенциалния клиент или ухилен и щастлив, че е направил ''информиран избор''.
Ухилен,щастлив и ОПРАВЕН от информираният избор :weedman:
шоп - майстор
andy_forresite написа:
Теглото го има. И какво ако един полски котел е 385 кг а някой български със същите киловати е 240 и в полския има една ръчна количка огнеопорни тухли :)
Анди, според мен дори само това, че има ошамотена горивна камера е предпоставка за висок клас котел или камина :!:

Погледни кои фирми го предлагат и виж в кой ценови диапазон са.
6osi6 - майстор
Европендеризация е информираният избор, но по-добре да го има и всеки да се информира както може и както иска, не сме в джунгла.

На този EASYPELL му дават КПД 93,6 и 92,0% в номинал и частично натоварване.
https://www.easypell.com/fileadmin/user ... er_BGR.pdf

Същата инструкция на полски.
https://www.viessmann.pl/content/dam/vi ... 016_07.pdf

При изследване в чешка лаборатория е достигнал КПД 86,2 и 84,7%.

https://powietrze.malopolska.pl/wp/wp-c ... czenie.pdf
6osi6 - майстор
шоп написа:
Погледни кои фирми го предлагат и виж в кой ценови диапазон са.
Да види, ако имаше къде.
Ето тук хората са си направили труда, влизаш гледаш, а не да се пита - Емтас ли да си купя или Златен огън, кой е по читав?

https://powietrze.malopolska.pl/ekoprojekt/
Който има кинти, купува име, около което стои нещо- наистина има стойност демек. Е, плаща си и за името, ма няма особени дилеми.
Такива богати ора, обикновено са заети да праят пари, да живеят и обикновено не присъстват по форуми, като нашия.
''Европедернизацията'', глобалицацията може и да са хубави работи, ама доста преди да се появят, като думички, изчезнаха Мъжката и дадената дума.
За бедните българи, като мен, дето утре чакам заплата, че да купя поредния компромис, обсъжданото изделие е перфектен избор. Българско е, не е скъпо, справя се отлично.
Няма голяма табелка отзаде, а колко са похвалиха с ниска температура, добра работа, нормален разход при чудесен финансов резултат. Мисля, че надвишава обявените параметри, но не мога да го докажа, затова само ши си го мисля.
За тия пари, аз ''получих'' дума от Грейко, че тва нещо ши ми топли къщата. Още съм на бач, но като са прибера, в къщи пак ши'й топло, както обикновено. Иначе още да си карах на дръвца, ако етикета им беше европейски и табелката голяма.
И на вас, агенти и опоненти, да ви е топло, че ви не желая злото!
n.ganev - майстор
Що не затрият темата? И без това вече не се пише за камината.
ivanovhr - специалист
Мълчим си да се набутат и други :lol:
Аз лично съм доволен от покупката на Бижуто вкъщи така топло не е било.
Ходя да променям настройки на приятел на златния огън всеки път, като смени пелети и гледам с какъв хубав пламък гори си мисля, че от моята не става нищо. Само дето до сега не е гаснала от задръстване, а само дето забравям да сложа пелети
6osi6 - майстор
n.ganev написа:
Що не затрият темата? И без това вече не се пише за камината.
Темата е за камината. Педерастията с етикетите е нещо по-добро за производител, дистрибутор и пациент от "мъжката дума" на Трифон.
След няколко месеца, когато етикетите станат задължителни, това ще е в полза за производителя на камината, Златния огън ще я превъзхожда само с еднократната по-ниска първоначална инвестиция, 1000 лева разлика в полза на пациента, която се стопява след втората година при цена на пелетите от 600 лева.
6osi6, нещо не разбра май, та ши си позволя още едно спамче и заради другите.
Етикети, табели и сертификати..... не това имах предвид с лафа ''европедернизация'', а фалшивия, скъп, модерен и пълен с имитации живот, който живеем. Това относно ел. камина с чаша вино, пред нея и романтика наоколо.
Относно табели и етикети: Получаваш колкото плащаш.
Тъпо ми е кото ми изопачат приказката, ма ко да са прай, и такива хора има.
Гледам, че и 6osi6 ползва ''Златния огън'' като термин, за който съжалявам, че го пуснах тука. Сигур го кефи, тарикатски му стои.
Ганев, темата е за Грейко, ма зехме да си мерим сивото, дето всъщност е розовко- за ония, дето не са виждали.
Оня ден разбрах, че има модератори, тука, като ми преместиха тема в Говорилнята и правилно де.
Радвам се, че Филма си е тука, инак форума нямаше да е същия.
За новата къща ши си купя Бижуту, което е по удачен вариант от сегашната ми 20 киловатова Грейко, с която са поизсилих, че смятах да топля между 200 и 270 квадрата, а я карам зарад 80-100. Добре, че турих буфер.
6osi6 - майстор
Трифон П.Трифонов написа:
6osi6 ползва ''Златния огън'' като термин, за който съжалявам, че го пуснах тука. Сигур го кефи, тарикатски му стои..
Данните от двата сайта, Трифонов.
КПД на Златен до 92 % с CO < 320 мг. в м3, без информация колко е излишния кислород.
КПД на Грйко бижу 93,5 с СО 150 мг. в м3 при излишен кислород 13%.

По тях може да се направи извод кое как ще гори, какво става в минимална мощност и средна мощност, които се ползват в 90% от сезона.
  • 1
  • 86
  • 87
  • 88
  • 89
  • 90
  • 512

Тема "Пелетна камина Грейко" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: