Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Антон С. - специалист
вт ное 29, 2022 9:26 pmТрифон П.Трифонов написа:
Тонка, а ако зададеш 80, но навън се затопли до невероятните 12 коледни градуса?!!
Между вчера и днес няма разлика във външната температура. Ти как мислиш? За да застана зад думите си, нищо не ми пречи да я направя 72 и ще видиш, че ще скокне над 2 кила. Ама трябва да отварям прозорци после.
вт ное 29, 2022 9:42 pmАнтон С. написа:
вт ное 29, 2022 9:26 pmТрифон П.Трифонов написа:
Тонка, а ако зададеш 80, но навън се затопли до невероятните 12 коледни градуса?!!
Между вчера и днес няма разлика във външната температура. Ти как мислиш? За да застана зад думите си, нищо не ми пречи да я направя 72 и ще видиш, че ще скокне над 2 кила. Ама трябва да отварям прозорци после.
Ми, имаш проблем, щом се стига до отваряне на прозорци, дори застанал зад думите си.
Ма, щом вече си застанал, продължавай с регулация на СТ по Т на вода!
Пролет и есен сигурно е интересно с 40-45.
Втори сезон започнах да гледам разход на електромер. Пепеломера ми умря.
Носталгията си казва думата, но икономиката е на друго мнение.
LazarGanev - "Велик майстор"
вт ное 29, 2022 9:42 pmАнтон С. написа:
Между вчера и днес няма разлика във външната температура. Ти как мислиш? За да застана зад думите си, нищо не ми пречи да я направя 72 и ще видиш, че ще скокне над 2 кила. Ама трябва да отварям прозорци после.
Давай тогава в обратна посока. Според тебе, ако зададеш 59 ( с 10 градуса по-малко, би трябвало разходът да спадне с 3 кила, тъй ли? Имаш ли обяснение?
Антон С. - специалист
вт ное 29, 2022 11:48 pmLazarGanev написа:
вт ное 29, 2022 9:42 pmАнтон С. написа:
Давай тогава в обратна посока. Според тебе, ако зададеш 59 ( с 10 градуса по-малко, би трябвало разходът да спадне с 3 кила, тъй ли? Имаш ли обяснение?
Моята камина под 65 градуса на водата не функционира. Извинявай Лазаре, но да не се опитваш да ме убедиш, че настроената температура не влияе върху разхода?
чет дек 01, 2022 4:49 pmАнтон С. написа:
... да не се опитваш да ме убедиш, че настроената температура не влияе върху разхода?
Не съм Лазар, но само да попитам- коя настроена температура?
На водата или на въздуха?

Мисля, че във въпроса е и отговора, но Лазар да каже.
Антон С. - специалист
чет дек 01, 2022 4:54 pmТрифон П.Трифонов написа:
чет дек 01, 2022 4:49 pmАнтон С. написа:
... да не се опитваш да ме убедиш, че настроената температура не влияе върху разхода?
Не съм Лазар, но само да попитам- коя настроена температура?
На водата или на въздуха?

Мисля, че във въпроса е и отговора, но Лазар да каже.
Бат Трифоне, отговорих на коментара на майстор Лазар, не на твоя. На твоят мога да отговоря, че нямам стаен термостат, с термовентили съм. Не виждам, какво не е наред в коментара ми, че се палите и двамата.
Антон С. - специалист
вт ное 29, 2022 11:48 pmLazarGanev написа:
Имаш ли обяснение?
Ето го разходът при настроена 72 градуса на водата. Измислям ли си? Прекарал съм 15 тона през камината и мисля, че добре я познавам.
Прикачен файл:
Screenshot_20221201_171017_com.android.chrome.jpg
Антон С. - специалист
Само между другото, в момента се заигравам с три пелетни котела, три термопомпите вода-вода и два електрически котела с обща мощност над 200 киловата. Как мислите господа майстори, глупости ли говоря? Само трасетата са ми над килотър...
чет дек 01, 2022 5:49 pmАнтон С. написа:
Само между другото, в момента се заигравам с три пелетни котела, три термопомпите вода-вода и два електрически котела с обща мощност над 200 киловата. Как мислите господа майстори, глупости ли говоря? Само трасетата са ми над килотър...
При така изиграни карти, моето каре с JOKER не върви.
Браво, Антон С!
Антон С. - специалист
чет дек 01, 2022 6:04 pmТрифон П.Трифонов написа:
При така изиграни карти, моето каре с JOKER не върви.
Браво, Антон С!
Благодаря бат Трифоне! Мислех, че знеш, че не говоря алабализми. Споделих за разхода, за да се замисли колегата. Иначе, избягвам да коментирам и ти го знаеш.

Тема "Пелетна камина Грейко" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: