Най - вълнуващия въпрос зимно време.
шоп - майстор
пон юли 22, 2019 6:02 pmemiliqn1978 написа:
искам да питам хората които разбират тръбата за свеж въздух задължително ли трябва да се изкара навън или може да тегли от...
За горенето ти трябва кислород. Дали ще го осигуриш от стаята или от вън - кислорода е около 21% от въздуха.
Ужасно за комфорта на обитателите камината да гори от кислорода в помещението особено ако имаме уплътнена дограма и изолация.
Обаче има малки хитринки!
ако теглиш от някъде безплатено затоплен въздух, ще си на кяр.
На камината не и пука кислорода дали не идва от спарено лично мазе, земен рекуператор и спирам дотук със съветите от къде още може да се тегли затоплен въздух, който така или инче се изхвърля :-)
filmatoplo - майстор
:wink: Шоп кво ми дойде на идея -така и така моето гофре минава зад хладилника ,на гърба му има една скара която е охладител за фреона и топли с голяма температура ,та ако навия по скарата гофрето -хем ще охлажда хладилника -хем към камината по топъл въздух . :-D
gnt69 - майстор
чет юли 25, 2019 8:59 amfilmatoplo написа:
:wink: Шоп кво ми дойде на идея -така и така моето гофре минава зад хладилника ,на гърба му има една скара която е охладител за фреона и топли с голяма температура ,та ако навия по скарата гофрето -хем ще охлажда хладилника -хем към камината по топъл въздух . :-D
Чудна идея, ще икономисаш 250 грама пелети на сезон. :?
А забравих и 8 стинки ток.
filmatoplo - майстор
Всичко е топлобмен в живота . :wink: Относно камината Грейко-някой имал ли си е работа с 25 киловатовата .
filmatoplo - майстор
:) Питам ,питам -за 25 киловатовата камина питам :wink:
ср авг 14, 2019 7:27 pmfilmatoplo написа:
:) Питам ,питам -за 25 киловатовата камина питам :wink:
Ти хубу питаш, ма нали знайш, чи ши са напъваш сам?!
Пък и ако познаваш каката, същата ше е и тая, само по едринка и зафатна.
filmatoplo - майстор
:) Чакам цвят ,то като с колите при соца :lol: сива чакам да излезе. :supz:защото бордото е горе долу такова.

Прикачен файл

710x710.jpg
Антон С. - специалист
нед юни 18, 2017 8:37 amfilmatoplo написа:
:) Благодаря за снимките Ганев ,няма смисъл от плюене по продукта по добре да се научи нещо все е полза ,който е скиптично настроен да изчака реални отзиви от клиенти .Как би се разделил пазара на камини по марки .
Хора с информация и бюджет -Грейко.
Хора не знаещи за Грейко но търсещи добра камина -Екоспар.
Хора без информация но с бюджет- Бурнит.
Хора с информация но с ограничен бюджет-Голденфайер.
:)
Привет на всички! След доста четене се убедих напълно в думите на Филма и определено съм се спрял на Грейко. Работата е там, че 16-ката ще ми е слаба (няма да натоварвам темата със спецификите на моя случай, а ще отворя своя собствена, когато му дойде времето) и ми се иска да науча малко повече за по-едрото Бижу. Към момента основното, което ме интересува е:
1. Може ли да се справи с около 450м3 добре топлоизолирана 3 етажна къща с петкамерна дограма? Знам, че дявола е в подробностите, но както писах по-горе, ще ги опиша в друга тема.
2. Помпата на камината достатъчна ли ще е, ако направя голям и малък кръг с трипътен термостатичен вентил или трябва да мисля за още една?
Предварително Ви благодаря за отговорите!
filmatoplo - майстор
За мощност ще се справи ,бункера обаче за 1 денонощие ще трябва да се поглежда .
Антон С. - специалист
Благодаря Филме! Пълненето на бункера да й е кусура :partyman:

Тема "Пелетна камина Грейко" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: