Най - вълнуващия въпрос зимно време.
пет авг 13, 2021 9:35 pmшоп написа:
... :-D
Така е, има опасност някои да мръзнат.

Седмичката, която си харесах има по тежко външно тяло от наполовина струваща, клас А инверторка, 18000BTU. Япанеца дава над 2 КОП, при -15.
Народа е беден и първо гледа парите.
Все пак, климите за мен са за охлаждане.
Термопомпата е скъпо нещо- купува по мъничка, пък колко е тя, зимата.
Разликата от пелтарка 10ка, до 25ца е по поносима, предвид и ниската стойност спрямо ТП. Та, да има, ама отминаха ония времена, когато от много глава не болеше.

.
Антон С. - специалист
И защо реши, че отминаха? Последният пример, на който съм свидетел, е два етажа от опакована къща по 65 квадрата на плоча с два КОТЕЛА по 27 киловата... Говори си...

Иначе, сигурно с климатици е по-добре :)
Последна промяна от Антон С. на чет авг 19, 2021 1:00 am, променено общо 1 път.
Антон С. - специалист
пет авг 13, 2021 7:15 amТрифон П.Трифонов написа:
чет авг 12, 2021 10:05 pmАнтон С. написа:

Станал си по-искрен бат Трифоне.

Иначе Sveto, сложи си, нищо няма да загубиш, повярвай ми :)
Една лека поправка, Тонка, ако позволиш.

Винаги, абсолютно винги, брутално откровен.
Това напълно отхвърля горното- просто така се получи, Тонка.

Не е ли синхронизирано всичко, по инсталацията, има и негативи.
Ето тук, съм на 110% съгласен с теб! Вече си ;)

Мани, ама опропъстихме темата с какво ли не... Някой нещо за Бижуто?
чет авг 19, 2021 12:50 amАнтон С. написа:
И защо реши, че отминаха? Последният пример, на който съм свидетел, е два етажа от опакована къща по 65 квадрата на плоча с два КОТЕЛА по 27 киловата... Говори си...

Иначе, сигурно с климатици е по-добре :)
Тони, пустата ракийка, толкова късно, говорила е вместо теб, сякаш.
Два поста, един след друг....
Възмутено- нещо за Бижуто!
Бре!!!
Явно са отминали времената, кога от много глава не болеше. Отколе ракията потвърждава коонстатацията.
От Грейко също са стигнали до тоя извод, за многото, та направиха малко Бижу- 10ка.
За климите- засърбя ме банковата сметка и понеже на дърва, пелети, газ- скука, реших, че докато разбера колко е зле отоплението, спрямо предните, лятото ще е по добре, на по хладничко.

Тони, опитай да пишеш и сутрин, а ако онова, за двата етажа, е шеговито- саркастично, моля да бъда извинен!
Антон С. - специалист
нед ное 01, 2020 6:19 pmfilmatoplo написа:
Ако нямаш много висок воден стълб,нормално е при студено не по малко от 1,0 . норма 1,2 макс 1,5 .Ако ти шумят термо вентили малко над 1,5 до 1,8 макс.Всичко е относително ,зависи и от предварителното налягане на мембранния съд в камината -сега всеки монтажник се прави на глуха лисица ,и никой не проверява съда.От догодина ще има оплаквания -защо ми играе налягането :wink:
Аз имам Филме. С два съда съм, в и извън камината. Два крана за застраховка при входа за пълнене. Пак играе, но вероятно е от схемата, която си измислих :)

Пробвах бат Трифоне, не е за мен. Кафето по ми приляга.
нед авг 29, 2021 9:25 pmАнтон С. написа:
Схемата- плетеницата, няма никакво отношение към налягането, в нея.
Обемите и разположението им в пространството, както и температурните колебания.
Огромен РС- миниатюрна по обем инсталация- никакво колебание на манометъра.
Обратната ситуация ще отклони манометъра до пръсване.
Може да имаш пет РС, но да не работят, поради повреда, неправилно предналягане или недостатъчен, спрямо инсталацията, обем.

Давам пример- 24л инсталация, 18л РС. От 20 до 75 градуса, стрелката на манометърът се отклонява милиметър-два.
Камионите на Грейко с къкви пелети ги палките, някой пробвал ли е с др. освен дървесни или нещо др.?
filmatoplo - майстор
Знам ,че ви е страх да питате,но пазара чака два продукта - въздушна камина ,и компактно котле.И тази зима ли без тях.
auubau - напреднал
Ами да питам, но за старото Бижу 16. Някой може ли да помогне със съответните софтуерни атрибути и с някоя от последните версии на фирмуера, където разпознаването на огъня е само по температура на дима? :prayer: Натурела ме отсвириха учтиво, дистрибутора е много ангажиран и такива неща са му последна грижа, та да си пробвам късмета и тук. :-D
LazarGanev - "Велик майстор"
Пиши на Грейко за съдействие

Тема "Пелетна камина Грейко" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: