• 1
  • 70
  • 71
  • 72
  • 73
  • 74
  • 512
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
andy_forresite - майстор
Защо да е глупост прекият контакт с пелетите? Не може да е керамична и има по-малък брой цикли живот ли :?
На тези с пряк контакт се вижда износването и скъсяването на нагревателя. Може да се предвиди преждевременна замяна без да се чака да изгори, което при запалките с горещ въздух не виждам как ще стане. И двата начина запалват за еднакво време, консумацията на ток е почти еднаква, така че предимството е някъде другаде и въпросът е къде.
filmatoplo - майстор
Не всички са в пряк контакт ,само на най тъпите горелки са така - Голденфайер и ИВГ .Абе хич да не ви пука - колкото изкарат толкова .
martolk - специалист
andy_forresite написа:
Защо да е глупост прекият контакт с пелетите? Не може да е керамична и има по-малък брой цикли живот ли :?
На тези с пряк контакт се вижда износването и скъсяването на нагревателя. Може да се предвиди преждевременна замяна без да се чака да изгори, което при запалките с горещ въздух не виждам как ще стане. И двата начина запалват за еднакво време, консумацията на ток е почти еднаква, така че предимството е някъде другаде и въпросът е къде.
Именно контакта с горивото е основна причина за скъсяване на живота, затова смятам безконтактното решение за далеч по-удачно. Не ангажирам никой с това, всеки сам преценява кое е по-добре за него.
filmatoplo - майстор
:-D Има ли замесен Софианец в разискването ,стигнахме пак до молекулите от което е направен нагревателя .
ЗДРАВЕЙТЕ, нов съм във форума, моля за съвет.
Имам пелетна камина Грейко бижу и имам следния проблем:
след достигане на зададените градуси се явява грешка Загаснал огън. Някой има ли такъв проблем , моля за съвет?
VelinPetrov - специалист
Трябва да се настрои режим ''Поддържане'' с фабричните настройки камината гасне като влезе в него и от там ти дава тази грешка.
благодаря, можеш ли да ми кажеш откъде да ги видя или да ми пишеш какви са те?
andy_forresite - майстор
Това трябва да се промени още преди камината да е експедирана. Чисто безумие е да се изпише грешка при постигане на зададената температура. Все едно е станала беля. Дори да не е настроен добре, да му направят някаква настройка там за това поддържане. Нека изгасне от загуба на пламък след време, различни пелети все пак и т.н., но да изписва грешка ...
ivanovhr - специалист
Настроено си е. За съжаление нямам нет вкъщи в момента и не виждам камината, а съм на работа да копирам моята настройка, с която си работи екстра. Ако върнеш на зад в темата имаше написани настройки.
Ndp007 - специалист
Има го и по-назад ама няма кой да чете

Прикачен файл

1.JPG
  • 1
  • 70
  • 71
  • 72
  • 73
  • 74
  • 512

Тема "Пелетна камина Грейко" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: