Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
От -Зареждане . :)
andy_forresite - майстор
Егати прецизното дозиране на този мандахерцащ се шнек. Той точен като разходомер за газ. По миналата година с управление с брояч и сега с прозрачното гофре съм видял хиляди дозировки и много рядко една с една да са еднакви. При първата година с пелети помня че изгорих 4000 кг, а на брояча бяха 3500. Щом е толкова точно и ако вентилаторът не се променя, тогава няма нищо сложно в нагаждането на горенето.
martolk - специалист
На теория, става така, но на практика, не. На терия моята настройка беше 8-9 кг. След тестове, обаче, се оказа, че има разлика двайсетина процента (повече реален разход). Обяснявам си го с това, че ако работи основно на поддържане и Р1, шнека работи за кратки интервали и дори малки движения увличат повече пелети, отколкото ако се движи с постоянна скорост. Сега с настройка 11 кг. на час, нещата паснаха.
live1102 - специалист
нед дек 02, 2018 8:22 amfilmatoplo написа:
От -Зареждане . :)
Честно да ти кажа ако може ми го обясни като на слабоумен, че каминката е на тъста и не се заседявам често пред нея. Ако е от меню зареждане там се вкарват само секундите подаване при начално палене... Друго "зареждане" неоткрих.
LazarGanev - "Велик майстор"
От потребителското меню, "Ръчно зареждане". Пускаш шнека да работи 6минути, претегляш пелетите, умножаваш по 10 и получаваш производителността на шнека за 60 минути
filmatoplo - майстор
Тъй де -Ръчно ли пишеше преди Зареждане . :wink:
krapchev_ - напреднал
нед дек 02, 2018 10:27 ammartolk написа:
На теория, става така, но на практика, не. На терия моята настройка беше 8-9 кг. След тестове, обаче, се оказа, че има разлика двайсетина процента (повече реален разход). Обяснявам си го с това, че ако работи основно на поддържане и Р1, шнека работи за кратки интервали и дори малки движения увличат повече пелети, отколкото ако се движи с постоянна скорост. Сега с настройка 11 кг. на час, нещата паснаха.
[/quote
Как 11 кг ? Аз пет пъти мерих и ми излиза между 6.2-6.3 кг. Виннаги пълня бункера до ръба и повече от 100гр разминаване на два чувала няма. От 1.10 до момента съм изгорил около 1100 кг. камината показва 1080. Отоплявам 80кв с пвц дограма без изолация послед етаж от къща, плочата към тавана също не е изолирана. Прави ми впечатление че между различните пелети има повече от 1/3 разлика в разхода.
martolk - специалист
И за мен е изумителна разликата, но е факт. Това, което написах ми е единственото логично обяснение. Ако някой даде по-добро, ще го приема на драго сърце. Така или иначе, това не е важно, щом сега ми отчита приблизително точно.
Emoooo - специалист
Здравейте. Искам да попитам, след етапа поддържане, камината ми угасва. После е момента на разпалването. То без запалка ли се осъществява или със? Защото сипва пелети, после си отбелязва на екрана p3 и продължава да сипва. И, нищо. Няма пламък. Другият ми въпрос е могат ли да се върнат фабрични те настройки, в случай че много разбарникам.
filmatoplo - майстор
Ако не си барал гориво 2 или 3 там има фабрични настройки :wink: Как така след поддържане ти угасва -нали по време на поддържането си подава пелети все едно е още 1 степен , увеличи малко дозата на 4 и намали цикъла на 50 :wink: .

Тема "Пелетна камина Грейко" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: